Jump to content

Recommended Posts

52 minutes ago, KGGWinChenzo said:

önce üslubuna dikkat et sümkürme falan ve yukardan konuşmayı bir bırak . %80lik kısım dediğin gamblers clanı herhalde :) gördüğüm kadarıyla bundan önceki swlerde istediğiniz gibi at koşturmuşsunuz ama bu dbde ancak üst düzey bir clan seviyesinde kaldınız. neyi eklettiğin ekletmediğin umrumda değil isilllion kaldırıladabilir oda umrumda değil delosdaki isiden keyfimizi almamış olsaydık şayet czdekine sarılırdık meselenin isillion varken czde veya delosda serwera itemin sadece 1 clan memberları üzerinden üstelik sq ve talosdan girmesi komik he bu birşeyi ispatlarmı dersen ispatlamaz şans işi isyan edilen konu farklı eğer siz bu duruma cevap verme zorunluluğu hissediyorsanız aranızda gm playerlar var söylentisinden dolayıdır ki çokda haksız bir söylenti gibi değil bu tavırlarınız sonrasında anlaşılan .

Konunun başından beri burada yukarıdan konuşan insanları küçük görüp,itham ve hakaretlerde bulunan sen ve senin gibiler

Kimsenin at koşturduğu yok,o zamanlar daha gençtik yada daha çok vaktimiz vardı burada oyuna vakit ayırabiliyorduk.Bu DB'de bir çoğumuzun böyle bir vakti yok.Oyun dışındada hayatı olan insanlarız.Kendimi yarın yokmuşçasına hırsla buraya adayamıyorum kusura bakmayın

Kendinizlede çelişiyorsunuz sürekli bir diyorsunuzki droplar çok kötü hatta konunun başlığı "drop rates" sonrada diyorsunuzki isiloondan keyfimizi alıyoruz.

Server 16 ekimden beri açık. Yani bugün itibari ile 60 günden fazla olmuş.

Ortalama 3 saatte 1 SQ kesildiğini varsayalım.Sadece Karus Eslantta günde 8 SQ ve Human Eslantta 8 SQ eder

Yani günlük 16 SQ ve bunu 60 gün ile çarpalım

16*60=960 SQ sadece düz hesap kesilen SQ miktarı

Bunun içine eventlerdan,Chaos stone'dan vs.den düşen SQ'larıda eklersek tahmini olarak 1300-1400 SQ kesilmiş olur

Kaç tane SQ iron neck drobu var?Ben çok aktif olmadığım için bilmiyorum

Hadi diyelim 1 tane var drobuda X kişi aldı. Kusura bakmada 1400 SQ'dan 1 tanede yada diyelim ki 2 tane drop atıyorda bunu birileri alıyorsa bu Eslant takip etmekle,Boss kovalamakla olur.Şans faktördür ama asıl önemli olan burdaki Azimdir.

Gelip 40 İsi kestik drop yok diye ağlıyorsunuz.Oldu kardeşim her isiloon zaten ironset+chitin shield atsın

Bu kadar basit düşünce anca sen ve senin gibi zihniyeti olandan beklenirdi.Serverı gram araştırmadan, ne nedir ne değildir bilmeden,hadi diyelimki bilmiyor ama kimseye sorup öğrenmeden asıp kesmek, ve sonrada dramalar yaratıp ağlamak güzel strateji tabi ki.

Hayır buradaki herkes yaşını başını almış aklı başında insanlar diye düşünüyorum.Ve burası açık bir forum bizim Gamblers üyeleri olarak açık bir forumda her konuda görüş/fikir bildirme hakkımız var.Neden herhangi biri yorum yapınca havlanmıyorda bizden biri görülünce sanki biz oyunun Rockefeller ailesiymişizde herşeyi perde arkasından yürütüp karar veriyormuşuz gibi davranıyorsunuz

Aranızda GM playerlar var söylentisi herkes için var.Senin clanındada GM var.Madem bizde GM var biz her istediğimizi yaptırıyoruz diye düşünüyorsunuz.Sende git kendi clanındaki GM'e ağla.O da gitsin nikosa ağlasın

• Like 1
  • Haha 1

1 hour ago, BigHunter said:

Konunun başından beri burada yukarıdan konuşan insanları küçük görüp,itham ve hakaretlerde bulunan sen ve senin gibiler

Kimsenin at koşturduğu yok,o zamanlar daha gençtik yada daha çok vaktimiz vardı burada oyuna vakit ayırabiliyorduk.Bu DB'de bir çoğumuzun böyle bir vakti yok.Oyun dışındada hayatı olan insanlarız.Kendimi yarın yokmuşçasına hırsla buraya adayamıyorum kusura bakmayın

Kendinizlede çelişiyorsunuz sürekli bir diyorsunuzki droplar çok kötü hatta konunun başlığı "drop rates" sonrada diyorsunuzki isiloondan keyfimizi alıyoruz.

Ortalama 3 saatte 1 SQ kesildiğini varsayalım.Sadece Karus Eslantta günde 8 SQ ve Human Eslantta 8 SQ eder

Bunun içine eventlerdan,Chaos stone'dan vs.den düşen SQ'larıda eklersek tahmini olarak 1300-1400 SQ kesilmiş olur

Hadi diyelim 1 tane var drobuda X kişi aldı. Kusura bakmada 1400 SQ'dan 1 tanede yada diyelim ki 2 tane drop atıyorda bunu birileri alıyorsa bu Eslant takip etmekle,Boss kovalamakla olur.Şans faktördür ama asıl önemli olan burdaki Azimdir.

Gelip 40 İsi kestik drop yok diye ağlıyorsunuz.Oldu kardeşim her isiloon zaten ironset+chitin shield atsın

Bu kadar basit düşünce anca sen ve senin gibi zihniyeti olandan beklenirdi.Serverı gram araştırmadan, ne nedir ne değildir bilmeden,hadi diyelimki bilmiyor ama kimseye sorup öğrenmeden asıp kesmek, ve sonrada dramalar yaratıp ağlamak güzel strateji tabi ki.

Hayır buradaki herkes yaşını başını almış aklı başında insanlar diye düşünüyorum.Ve burası açık bir forum bizim Gamblers üyeleri olarak açık bir forumda her konuda görüş/fikir bildirme hakkımız var.Neden herhangi biri yorum yapınca havlanmıyorda bizden biri görülünce sanki biz oyunun Rockefeller ailesiymişizde herşeyi perde arkasından yürütüp karar veriyormuşuz gibi davranıyorsunuz

Aranızda GM playerlar var söylentisi herkes için var.Senin clanındada GM var.Madem bizde GM var biz her istediğimizi yaptırıyoruz diye düşünüyorsunuz.Sende git kendi clanındaki GM'e ağla.O da gitsin nikosa ağlasın

şimdi arkadaşım bir bak bakalım kime üstten bakmışız boş yapma duyar kasma. zaman ayıramaman konusunua gelince merak etme çoluk çocuk yok karşında bizde aynı durumdayız çok fazlada uzatmayalım herkese iyi oyunlar

1 hour ago, MadReaper said:

ulan aptal herif şans bu şans rng diyorlar buna ne kalın kafalı bişeymişsin sen demek ki şanssızsınız. ağlayacak tipler değiliz deyip her fırsatta ağlıyorsunuz yok bugla girdiler yok drop atmıyor yok bilmem ne kendinizle bu kadar çelişmeyin utanmadan bi de önünden ye yazmış :DDDDDDD ben de geçen 150 gb yaktım anvilde bi arkadaş tekte bastı keşke konu açsaymışım 

aq sen gerçekten salaksın anvil diyor hala kalk kapat muhabbeti banlatıcaksın bizi gerizekalı muhattap olma 

On 12/15/2020 at 11:51 PM, Oxijean said:

bu şafakta arenada doğuya bak hacı beni göreceksin. Atarız 1-2 vs. Konuyla da çok alakalı, buradaki arkadaşların drop konusunda ağlaması samimi değil. Bunlardan biri oyun dışı alışveriş ile strike almış, diğeri ise chatboxtan dayanaksız sallayarak insanları zan altında bırakacak kadar sığ, konu altında bırakır gideriz diye tehdit edecek kadar da ahmak.

Ağlamak? Kardeşim yazdıklarımı okuyup okumadığını inan hiç bilmiyorum ama açıklama yapmak ayrı, ağlamak ayrı. Ağlamak bizim her csw aldıktan sonra sw'nin yarısının chatte yaptıklarına deniyor. Belki takip ediyorsunuzdur. Sadece anı değil bundan sonrasının da değerlendirilmesini istemek mi ağlamak? Senin ağlama anlayışını merak ettim doğrusu. 

On 12/16/2020 at 1:02 AM, Bhromka said:

Drop ratein düşüklüğü konusunda hayıflanmakta muhtemelen haklısınız ancak castle siege warun amacı clanların o kale için birbiri ile savaşmasıdır. Belki siz 70+ kişi olmayıp tek clan olarak kaleye oynarsanız kaleden gelecek gelir sizi doyurabilir. Malum küçük bir köyü 3 filo ile yağmalamaya gelirsen yeterli ganimet çıkmaz ve tayfada isyan başlar.

U're probably right to whine about low drop rate. But the GOAL of CSW; clans have to fight with each other for the castle. Maybe u play with 1 clan and dont play with 70+ ppl for castle that castle can feed u. If u come to pillage a small village with 3 fleet, there won't be enough loot for crew and the crew will revolt.

Kale içerisiyle, dropla kale gelirinin ne alakası var? Şimdi senin kale savaşındaki amacın pk atmak mı? Sen marmara ekibi ile kaç kişi giriyorsun csw'e? Kale taşının düştüğü görüntüde pixel pixel nasıl bizde kalırı arayan insansınız lütfen.. 

On 12/17/2020 at 3:19 PM, Mystic said:

"GB satan tanıdıklarım var" dan kastın sanırım BADMF mine craft ko farmerleri hahahaha :DD

Bu sw'deki çoğu önemli item nasıl el değiştiriyor biliyor musun sevgili arkadaşım? Mesela NgnKtn'in sattığı iron set / 3x glass belt nerden geldi nasıl satılacak? Benim itemimim ve gb'im peşine düşmek yerine bunları da sorgula arada.. 

On 12/16/2020 at 4:58 AM, GM_Thanos said:

Hatırlamamak, inkar etmek ve yalan söylemek birbirinden çok farklı şeylerdir. İlki insanlık halidir olabilir, ikincisi ve üçüncüsü olgun bir bireye yakışan şeyler değil. Buyrun size ait PM logları:

ZEMBEREK : azaldý para ya
MORETHANWORDS : olsun kasarsýn
ZEMBEREK : gb lacagýn zaman haber ver
ZEMBEREK : bizde var
MORETHANWORDS : kaçtan satýyon abi
ZEMBEREK : bakarýz o hanki
ZEMBEREK : piyasassýna 

Gerçekten kimseyi kırmak, üzmek ya da küstürmek peşinde değilim. Elimden geldiğince kibar davranmaya çalışıyorum. Şahsıma ana avrat küfür edenin bile PM'sine cevap veriyorum, sıkıntısına yardımcı oluyorum. Kaldı ki, şahsıma küfür edene sınırsız ban atma yetkim var, kullanmıyorum. Ama bir oyuncumuz küfürle ilgili sıkıntı çektiği zaman kuralları uyguluyorum. Burada anlatmak istediğim şey sizlerin deneyimlerini burada harcadığınız zamanı kendiminkilerinden daha değerli bulduğumdur. Bu gayrete küfürle cevap verilmesi de küfrü edenin henüz yetişmemiş, ham, olmamış karakterde olduğunu gösterir, yani yine benden bir şey eksiltmez.

Biz de insanız, zaman zaman hata yapabiliyoruz. Komut yazarken dalgınlığımıza gelip hapse atmamız gereken oyuncuyu banlayabiliyoruz; banını açıp özür diliyoruz. Yanlış anladığımız durumlarda "Özür dilerim ben yanlış anlamışım" diyebiliyoruz. Ben bundan hiçbir zaman gocunmadım, kadromuzda da bunu yapmaktan imtina edece kimse yok.

Drop ve upgrade tamamen şansa bağlı bir durum. Yani biz bir oran belirliyoruz bu oranı server kendi çalışma prensibine göre işliyor. Ayrıca; server açık ve aktif oyun oynandığı esnada dropların değişmesi gibi bir durum söz konusu değil. Sunucuda bunu komut satırına yazsanız bile servera restart atmadan bu değişiklikler aktif olmaz. Tüm konuşmayı okumamakla birlikte burada ne yazık ki bir GM arkadaşımız dropları etkilemek/değiştirmek/kendine göre ayarlamak veya benzeri bir durumla itham ediliyor (Eğer ben yanlış anladıysam buradan sonrasını okumanıza gerek yok). Bakın çok samimiyim; kanıtınız varsa paylaşın inceleyelim ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Kanıt yok, şüphe üzerinden bunlar konuşuluyorsa yaptığınız şey kalp kırmaktan günah almaktan öteye gitmez. Çünkü GM karakterleri trade atamaz, party atamaz, moba vuramaz (o bilinen 30k damage burada GM'ler için kapalı), eslantta q'ya basıp hızlı koşamaz, clandan çıkamaz, clana giremez. Bakın yapmamalı demiyorum, yapamaz diyorum çünkü bunların hepsi DB'de kısıtlandı. Mesela Bifrostu human ırkı kırdı diyelim, herhangi bir karus GM karus ırkı için açılmadığı sürece içeri giremez. Sabaha kadar da yazsa o komutu moradona atar. Ultima odasına koşarak giremez, herkes gibi taşla içeri girmesi gerekir. Yani kısaca suistimal edilebilecek her türlü şeyin önünde DB kısıtlamasıyla geçtik zaten. Tekrar söylüyorum; yine de suistimal edildiğini düşünüyorsanız ve kanıtınız varsa lütfen paylaşın, gereğini yapalım isterim.

Yazdıklarının çok doğru, haklısın sw konusunda bilgi veriyorsun buna saygı duyuyorum.. Ben şu konuyu merak ediyorum sevgili majesty'nin her isiloon kesiminde neden kalede olduğu, ultima odasında gm'nin userlardan önce neden bulunduğu ve de bu arkadaşımızın konuşmasını neden burada paylaştığını? bak burada birçok insanı zan altında bırakıyorsun bu konuşmaların sonucunda. Bu tarz durumları özelden iletmen daha doğru olmaz mı? Başlık içindeki bazı arkadaşların iddialarını ortaya çıkarmak gibi oldu bu durum. 

21 minutes ago, MİHALOĞLU said:

Ağlamak? Kardeşim yazdıklarımı okuyup okumadığını inan hiç bilmiyorum ama açıklama yapmak ayrı, ağlamak ayrı. Ağlamak bizim her csw aldıktan sonra sw'nin yarısının chatte yaptıklarına deniyor. Belki takip ediyorsunuzdur. Sadece anı değil bundan sonrasının da değerlendirilmesini istemek mi ağlamak? Senin ağlama anlayışını merak ettim doğrusu. 

Hacı sen git dolanda bi gel ya, senin kafa daha açılmamış belli 5 gün delay ile geliyorsun. Yukarıda adam 50 isi kestik aha çetelesi ama bişi alamadık bize bişiler verin diye ağlıyor sen ağlamak mı diyorsun. Öteki geliyor ultima kestiniz 2 drop aldınız diyor, siz hile yaptınız diyor, he kardeşim ultimayla anlaştık size sos attı bize çift drop. Taktik belli kesmeden önce mobun başını okşayın sizinle bağ kursun, o zaman isiden de ultiden de drop alabilirsiniz. Kimlerle oyun oynuyoruz arkadaş.

• Like 1

13 minutes ago, Oxijean said:

Hacı sen git dolanda bi gel ya, senin kafa daha açılmamış belli 5 gün delay ile geliyorsun. Yukarıda adam 50 isi kestik aha çetelesi ama bişi alamadık bize bişiler verin diye ağlıyor sen ağlamak mı diyorsun. Öteki geliyor ultima kestiniz 2 drop aldınız diyor, siz hile yaptınız diyor, he kardeşim ultimayla anlaştık size sos attı bize çift drop. Taktik belli kesmeden önce mobun başını okşayın sizinle bağ kursun, o zaman isiden de ultiden de drop alabilirsiniz. Kimlerle oyun oynuyoruz arkadaş.

Herkes düşündüğünü paylaşıyor. Senin aldığın drobu örnek göstermek mi sorun o kısmını anlamadım.. Tekrar söylüyorum amacım günü kurtarmak değil daimi bir şeyin savunucusu olmak. Dolanıp dolanıp dolu şekilde gelen genelde sizler oluyorsunuz sevgili arkadaşlar.. 500 Tl'e dual flame shard için ts ts dolaşan adamsın bana kendini anlattırma.. Ben sana ihle yaptın demedim, sen şu drobu aldın ben şu drobu aldım da demedim? Ben yazdıklarımdan mesulüm yazılanların tamamı seni bağlıyor anladığım kadarıyla. Peki neden bu alınganlık onu da bir açıklar mısın? Sen muhattabı mısın bu konunun? Hayırdır Yunanistan prensiyle mi konuşuyorum? GM açıklamasını yapmış, cevabını vermiş insanların düşüncelerinin peşine düşüp, ahlak bekçiliği yapacağına önce kendine tut o aynayı bakalım ne kadar çatlayacak..

Edited by MİHALOĞLU
  • Sad 1

1 hour ago, BigHunter said:

Öncelikle merhaba mantık çerçevesinde gayet güzel yaklaşımlarda bulunarak işin matematiğini dökmüşsün.. Burda ağlamak ile fikir sunmak arasında ince bir çizgi var sanırım biz işin o kısmını anlatamadık. Rare item konusunda bir fikir sunma amacıyla açılan ama her mesajda tartışma konusuna dönen bu durumdan memnun olan da var olmayan da var. Bu bir görüş ve fikirdir arkadaşım, forumdaki bu başlığın amacı ne? Fikir belirtmek doğru mu? Sen nasıl diyorsan ''burası açık bir forum bizim Gamblers üyeleri olarak açık bir forumda her konuda görüş/fikir bildirme hakkımız var.'' diye bende şu an buraya bir fikir ilettim sen fikrime ağlamak diyorsan sende her cevabında ağlıyorsun demektir. ama kendini ve ekibini fikir bildiriyoruz diye lanse ediyorsan o zaman benim de fikir ilettiğimi kabul etmen gerekir. Bir oylama düşün  - isiloon droplarının düzeltilmesini isteyenler istemeyenler mi olur? yoksa - isiloon droplarının durumuna ağlayanlar? sevinenler mi? bu kadar basit.

38 minutes ago, MİHALOĞLU said:

Herkes düşündüğünü paylaşıyor. Senin aldığın drobu örnek göstermek mi sorun o kısmını anlamadım.. Tekrar söylüyorum amacım günü kurtarmak değil daimi bir şeyin savunucusu olmak. Dolanıp dolanıp dolu şekilde gelen genelde sizler oluyorsunuz sevgili arkadaşlar.. 500 Tl'e dual flame shard için ts ts dolaşan adamsın bana kendini anlattırma.. Ben sana ihle yaptın demedim, sen şu drobu aldın ben şu drobu aldım da demedim? Ben yazdıklarımdan mesulüm yazılanların tamamı seni bağlıyor anladığım kadarıyla. Peki neden bu alınganlık onu da bir açıklar mısın? Sen muhattabı mısın bu konunun? Hayırdır Yunanistan prensiyle mi konuşuyorum? GM açıklamasını yapmış, cevabını vermiş insanların düşüncelerinin peşine düşüp, ahlak bekçiliği yapacağına önce kendine tut o aynayı bakalım ne kadar çatlayacak..

Sen kimsin de kimi anlatıyorsun la andaval. Kendine gel kendine !

59 minutes ago, MİHALOĞLU said:

Yazdıklarının çok doğru, haklısın sw konusunda bilgi veriyorsun buna saygı duyuyorum.. Ben şu konuyu merak ediyorum sevgili majesty'nin her isiloon kesiminde neden kalede olduğu, ultima odasında gm'nin userlardan önce neden bulunduğu ve de bu arkadaşımızın konuşmasını neden burada paylaştığını? bak burada birçok insanı zan altında bırakıyorsun bu konuşmaların sonucunda. Bu tarz durumları özelden iletmen daha doğru olmaz mı? Başlık içindeki bazı arkadaşların iddialarını ortaya çıkarmak gibi oldu bu durum. 

Mesela senden önce oyuna giriyorum ben bunu da hiç sorguladın mı acaba ? Bununla ilgili şikayette bulundun mu nikosa? Hatta ben mobların ID lerini falan da görebiliyorum, bu da sorun teşkil eder mi acaba? Report kısmına başlık mı açsan acaba bununla ilgili?

Neyse daha basit anlatayım.

İstediğim yerde istediğim zaman bulunabilirim bu seni ilgilendirmez, sorgu yapma kısmı da sana düşmez.

Bu oyunda günde en az 14 saat çevrim içi durumdayım, Hyde çıktığı slottan tut ultima odasına kadar her yeri tek tek kontrol ediyorum. Niye mi ? Çünkü senin gibi ne konuşmasını bilmeyen kişiler bir aksilikle karşılaşmasın diye. Belki o an delosta illegal program ile giriş yapan birisi var veya k*xp ile slotları gezen birisi var o yüzden oradayım. İstersem burada arkadaşın tüm PM loglarını baştan aşağıya yayınlayabilirim ve bu seni hiç ilgilendirmez. Admin kararı ile yapılmış bir işlemdir bu. Kimseye özelden veya genelden bir şey iletmek zorunda değiliz. İsiloon kesildiğinde 2 GM sizi izliyordu, Ultima kesildiğinde admin dahil 4 GM sizi izliyordu. Neden mi? Çünkü senin gibi "dar" görüşlü insanlara güzel bir ortam hazırlamak için. 

Yaşadığınız dramaya bizi dahil etmeyin.

• Like 2

1 hour ago, MİHALOĞLU said:

375 gb'e satın alınan glass mı? Oyunun 2. haftası?

bişey bildiğini zannediyorsun onu da yanlış biliyorsun,ben konuşurken bir clanı hedef alıp konuşmuyorum ama aranizda göz yaşlarını tutamayanlar var onlara üzülüyorum,gerek yok kurumasın göz bebekleri

ultimadan alınan glassdan bahis ediyorum

• Haha 1

6 minutes ago, Majesty said:

Mesela senden önce oyuna giriyorum ben bunu da hiç sorguladın mı acaba ? Bununla ilgili şikayette bulundun mu nikosa? Hatta ben mobların ID lerini falan da görebiliyorum, bu da sorun teşkil eder mi acaba? Report kısmına başlık mı açsan acaba bununla ilgili?

Neyse daha basit anlatayım.

İstediğim yerde istediğim zaman bulunabilirim bu seni ilgilendirmez, sorgu yapma kısmı da sana düşmez.

Bu oyunda günde en az 14 saat çevrim içi durumdayım, Hyde çıktığı slottan tut ultima odasına kadar her yeri tek tek kontrol ediyorum. Niye mi ? Çünkü senin gibi ne konuşmasını bilmeyen kişiler bir aksilikle karşılaşmasın diye. Belki o an delosta illegal program ile giriş yapan birisi var veya k*xp ile slotları gezen birisi var o yüzden oradayım. İstersem burada arkadaşın tüm PM loglarını baştan aşağıya yayınlayabilirim ve bu seni hiç ilgilendirmez. Admin kararı ile yapılmış bir işlemdir bu. Kimseye özelden veya genelden bir şey iletmek zorunda değiliz. İsiloon kesildiğinde 2 GM sizi izliyordu, Ultima kesildiğinde admin dahil 4 GM sizi izliyordu. Neden mi? Çünkü senin gibi "dar" görüşlü insanlara güzel bir ortam hazırlamak için. 

Yaşadığınız dramaya bizi dahil etmeyin. 

Ben herşeyde bir muhattap arayan bir insan hiçbir zaman olmadım. Bak gayet güzel sorguluyorum, sorguluyorum ki sende açıklama yapıyorsun.. Demek ki düşüyormuş! ''Kimseye özelden veya genelden bir şey iletmek zorunda değiliz.'' zorunda hissetmemiş olsan bunu admin onayına zaten sunmazsın. ''Çünkü senin gibi "dar" görüşlü insanlara güzel bir ortam hazırlamak için.'' Eğer senin bahsettiğin gibi biri olsam burada bu beyin fırtınasını yapmamış olurduk. Ben bunların hepsini biliyorum, herkes görevini üstüne düştüğü kadar yaptığında zaten ortada konuşulacak çok şey kalmamış olacak. 

''Yaşadığınız dramaya bizi dahil etmeyin.''

Neyi kastediyorsun? Neyin draması? Neye göre? Sen bir gm olarak konulara böyle mi yaklaşıyorsun sevgili majesty? Ve kullanıcılara karşı bu uslübun doğru mu? Bu da nicos onaylı mı? Ben sana karşı herhangi bir düşüncede bulundum mu? sana yetersiz, yeteneksiz, düşüncesiz dedim mi? Sen hangi hakla bana bu cümleyi kurabiliyorsun?

Türkçe olarak açıklamaya çalıştım ama sanıyorum başarılı olamadım. İzninizle bir de ingilizce olarak şansımı deniyorum:

55 minutes ago, MİHALOĞLU said:

Ben şu konuyu merak ediyorum sevgili majesty'nin her isiloon kesiminde neden kalede olduğu

Whenever I'm online and see the notice "Isiloon respawned in Colony Zone" I go to bowl to watch the fight. Even every GMs, including Admin can do this. I do not see anything wrong about this. Because, as I mentioned on my previous comment, GMs cannot attack mobs. Pay attention please, I do not say they must not, I say they CANNOT because their attack is disabled on DB. So, he can watch people while they are killing Isiloon, pking, cheating, etc.

ultima odasında gm'nin userlardan önce neden bulunduğu

As I mentioned on my previous comment, in case the BF monument is not defeated by the nation which is the same as GM's nation, that GM cannot go inside the Bifrost. Even he tries to arrest anyone from opposite nation in the BF zone, he gets teleported to Moradon. When the BF is opened for both nations, then GM can go inside the BF. Also, a GM cannot go inside the Ultima room by walking/running, in case he does not use the gate for Ultima. Even he uses the gate for Ultima room, again, he CANNOT attack to the Ultima. Therefore, any GM can watch people while they are killing Ultima, if the GM can go inside the BF room (I mean if that GM has the required fragments for the Ultima room)

ve de bu arkadaşımızın konuşmasını neden burada paylaştığını?

First of all, as you see on their conversation there is 1x buyer, and 1x seller. I muted your friend, and he tried to deny his strike. Then, he commented under this post like: "gösterilen sebep o." (You can see his comment on the 3rd page of this topic.) And he claimed that he did not sell anything, then I prooved his strike, and then he said "ok.". On the other hand, we do not have to show you any proof about your strikes. However, this does not mean you can blame GM like: "I got muted for no reason.", "I got banned for no reason.", "I got jailed for no reason.", "GM is helping xxx clan", "GM is summoning bosses", ... This is a public forum, you should not blame any player or GM without any proof. If you have a proof of any kind of abusing including GM power abuse, please send it to me, and let me check.

• Like 1
  • Haha 2

2 minutes ago, MİHALOĞLU said:

Ben herşeyde bir muhattap arayan bir insan hiçbir zaman olmadım. Bak gayet güzel sorguluyorum, sorguluyorum ki sende açıklama yapıyorsun.. Demek ki düşüyormuş! ''Kimseye özelden veya genelden bir şey iletmek zorunda değiliz.'' zorunda hissetmemiş olsan bunu admin onayına zaten sunmazsın. ''Çünkü senin gibi "dar" görüşlü insanlara güzel bir ortam hazırlamak için.'' Eğer senin bahsettiğin gibi biri olsam burada bu beyin fırtınasını yapmamış olurduk. Ben bunların hepsini biliyorum, herkes görevini üstüne düştüğü kadar yaptığında zaten ortada konuşulacak çok şey kalmamış olacak. 

''Yaşadığınız dramaya bizi dahil etmeyin.''

Neyi kastediyorsun? Neyin draması? Neye göre? Sen bir gm olarak konulara böyle mi yaklaşıyorsun sevgili majesty? Ve kullanıcılara karşı bu uslübun doğru mu? Bu da nicos onaylı mı? Ben sana karşı herhangi bir düşüncede bulundum mu? sana yetersiz, yeteneksiz, düşüncesiz dedim mi? Sen hangi hakla bana bu cümleyi kurabiliyorsun?

Sen hangi haddinle benim oyunu takip ettiğimi başka bir şekilde ima ederek sorgulayabilirsin ? İkimizde ortalama IQ üzerinde insanlarız burada ve senin ne demek istediğini çok iyi biliyoruz. O yüzden bu konuda tavrım nettir ve bu şekilde devam edecektir. Şurada konuya ilk sayfada cevap verdim ve 3 sayfa boyunca oyuncular olarak bir birinize bir sürü laf ettiniz ve yönetim olarak bunlarla ilgili söylememiz gereken bir şey olmadığı için sadece okumakla yetindik.

Ben bu oyunda günde minimum 100 kişiyle muhatap oluyorum ve genelde sabit olarak 10 kişilik bir grup içerisinden hep bu tür "anlamsız" sorgulamalar/yorumlar alıyorum. Şahsımı ilgilendiren konularla ilgili istediğim şekilde cevap verebilirim buna kimse karışamaz. Oyun ile ilgili aldığınız cevaplar da yönetim onaylıdır. 

Son olarak, benim nerede ne yaptığım ne zaman nerede olduğum seni ilgilendirmez.

2 minutes ago, GM_Thanos said:

Türkçe olarak açıklamaya çalıştım ama sanıyorum başarılı olamadım. İzninizle bir de ingilizce olarak şansımı deniyorum:

Whenever I'm online and see the notice "Isiloon respawned in Colony Zone" I go to bowl to watch the fight. Even every GMs, including Admin can do this. I do not see anything wrong about this. Because, as I mentioned on my previous comment, GMs cannot attack mobs. Pay attention please, I do not say they must not, I say they CANNOT because their attack is disabled on DB. So, he can watch people while they are killing Isiloon, pking, cheating, etc.

As I mentioned on my previous comment, in case the BF monument is not defeated by the nation which is the same as GM's nation, that GM cannot go inside the Bifrost. Even he tries to arrest anyone from opposite nation in the BF zone, he gets teleported to Moradon. When the BF is opened for both nations, then GM can go inside the BF. Also, a GM cannot go inside the Ultima room by walking/running, in case he does not use the gate for Ultima. Even he uses the gate for Ultima room, again, he CANNOT attack to the Ultima. Therefore, any GM can watch people while they are killing Ultima, if the GM can go inside the BF room (I mean if that GM has the required fragments for the Ultima room)

First of all, as you see on their conversation there is 1x buyer, and 1x seller. I muted your friend, and he tried to deny his strike. Then, he commented under this post like: "gösterilen sebep o." (You can see his comment on the 3rd page of this topic.) And he claimed that he did not sell anything, then I prooved his strike, and then he said "ok.". On the other hand, we do not have to show you any proof about your strikes. However, this does not mean you can blame GM like: "I got muted for no reason.", "I got banned for no reason.", "I got jailed for no reason.", "GM is helping xxx clan", "GM is summoning bosses", ... This is a public forum, you should not blame any player or GM without any proof. If you have a proof of any kind of abusing including GM power abuse, please send it to me, and let me check.

Maskot olmak istiyorsun sanırım. Show mu yapıyoruz? Yanlış sayfada mıyım yoksa? Ben senin düşüncelerine saygı duyarak sana bir soru sordum. -Türkçe anlatamıyorum galiba falan? Forum yorumları senin dalga geçip alay edeceğin bir tavır sergileyeceğin ortam değil benim bildiğim kadarıyla. Hani moderatörsün ya örnek bir yaklaşımın var. Ben sana karşı bu üslubu kullanmıyorum dikkat ediyorsan. Yine de herkes kendine yakışanı yapar diyorum. Teşekkür ediyorum.

• Like 1

3 minutes ago, MİHALOĞLU said:

Maskot olmak istiyorsun sanırım. Show mu yapıyoruz? Yanlış sayfada mıyım yoksa? Ben senin düşüncelerine saygı duyarak sana bir soru sordum. -Türkçe anlatamıyorum galiba falan? Forum yorumları senin dalga geçip alay edeceğin bir tavır sergileyeceğin ortam değil benim bildiğim kadarıyla. Hani moderatörsün ya örnek bir yaklaşımın var. Ben sana karşı bu üslubu kullanmıyorum dikkat ediyorsan. Yine de herkes kendine yakışanı yapar diyorum. Teşekkür ediyorum.

I really did not want to kidding you, I have almost the same respect that you have for me. I already wrote the same things in TR, but I have seen that you keep asking them again. Then I tried to explain in ENG. I really do not want to make any other problem, I just want to solve the problem that is going on.