Jump to content

Recommended Posts

İyi forumlar.

Daha öncesinde de macrodan şikayet edildim. 2 defa strike uyarısı aldım ve 2.sinde bilgisayarıma bizzat Nikos bağlandı ve gerekli incelemeyi yaptı. İncelemeyi yaparken bilgisayarımda illegal hiçbirşey bulamadı çünkü hiçbir zaman kullanmadım kullanmıyorum. Nikos bilgisayarımda sadece 2 adet macro programı buldu bu macro programlarıda legal olan mauselerimin macro programı. Nikos bu programları da silmemi istedi hatta bizzat kendisi sildi ve bir daha yüklemememi söyledi. Bende ne dediyse onu yaptım bilgisarıma kendi mausemun macro programlarını bile yüklemedim. 
Bugün pk sırasında ban yemiş bulunmaktayım. Ve olay da tamamiyle virtual bug. Oyunda istem dışı gerçekleşen bir bug yüzünden neden ceza alıyorum ? Anladım bug önlenemiyor ve çoğu oyuncuda bu bugu istemsiz şekilde yapıyor yaptığının farkında bile olmuyor. Benim anlamadığım olay şudur; serverdaki birçok oyuncunun başına gelen bu virtual bug olayının tek günah keçisi ben miyim ? Kasti yaptığım birşey yok ortada .

Bizzat Nikos tarafından incelendım ve temiz ciktim  Neden bugün pat diye banlanıyorum. Neden tedbir amaçlı ban yiyen tek kişi benim ? İncelemeyi madem Nikos yapacak bizzat o banlasın inceleme boyunca.

Adalet elbet yerini bulacaktır ve temiz suçsuz olduğum tekrar kanıtlanacaktır. Ve bu olay da hem üyesi olduğum klanımıza 

hemde şahsıma atılan bir çamur olarak kalacaktır.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim        

Good forums.

I've been complained about macro before. I received 2 strike warnings and on the 2nd time, Nikos personally connected to my computer and made the necessary examination. While doing the review, I could not find anything illegal on my computer because I have never used it. Nikos found only 2 macro programs on my computer, the macro program of my mouse, which is legal in these macro programs. Nikos asked me to delete these programs as well, he even deleted them himself and told me not to install them again. I did what he said, I didn't even install my own mouse's macro programs on my computer. Nikos told me that day, no one will ban you unless you even install these mouse programs.

I got banned during pk today. And the whole thing is virtual bug. Why am I being punished for an unintentional bug in the game? I understand that the bug cannot be prevented and most players are doing this involuntarily and are not even aware that they are doing it. What I don't understand is this: Am I the only scapegoat for this virtual bug that happened to many players on the server? There is nothing that I did on purpose. I was personally examined by Nikos and came out clean. Why am I getting banned today? Why am I the only one who got a ban as a precaution? Since Nikos will do the review, he should be banned during the review. Justice will certainly be served and I will be proven innocent again. And this incident will remain as a mud thrown both to my clan and to myself.

Thank you in advance for your interest.

• Thanks 2
  • Sad 2

16 minutes ago, K4d1r said:

Bu şey degil mi , xHAYALx

Acaba bunları yazarken yüzünüz kızardımı ? ekip arkadaşların yani “şıracılar” ile birlikte sadece size olan tüm açıklamarınızı dinliyor olacağım. 

Sen şey değil misin hocam xNOVAATAMIYOMx yada xANCAÇAMURBOKATIYOMx

Banlayan gm arkadaşı tebrik ediyorum oyuna sahip çıktığı için.

6546431656 kez bu iş yol oldu artık nicos inceledi birşey bulamadı diye uzaktan vurim uzağa des olim otomatik z seçim hiç bir şeye takılmadan koşim ne güzel oyun

• Thanks 1

xYAHYAx  bi de şu Z target Macrounuzu anlatsana insanlara 3 partynin üzerine 4 warrior sürdüğünüz eş zamanlı des attığınız macro . ya da Descent mesafesi için kullandığınız Tbl'yi anlat bize de onu dinleyelim ya da Range Dışı skill vurmak için ne kullanıyosunuz anlatında bizde bilinçlenelim . Her Serverda Ban Yedin burda hasbel kadar sıyrıldın bu zamana kadar ama bence buraya kadar . Senin Banlı olman bile servera dün akşam pk da can getirdi . 3 partyi 4 warriorla kovalayıp 50 metreden skill atan tayfa yok falan nasıl temiz pk vardı anlatamam . Umarım banın burda da açılmaz ve diğer server adminlerinin yaptığını nikos ve ekibi de yapar sana . Şurda Ban yemesi gereken Tek Clan sizsiniz . bu kadar insan yalan söylüyor olamaz . 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

2 minutes ago, Toma said:

xYAHYAx  bi de şu Z target Macrounuzu anlatsana insanlara 3 partynin üzerine 4 warrior sürdüğünüz eş zamanlı des attığınız macro . ya da Descent mesafesi için kullandığınız Tbl'yi anlat bize de onu dinleyelim ya da Range Dışı skill vurmak için ne kullanıyosunuz anlatında bizde bilinçlenelim . Her Serverda Ban Yedin burda hasbel kadar sıyrıldın bu zamana kadar ama bence buraya kadar . Senin Banlı olman bile servera dün akşam pk da can getirdi . 3 partyi 4 warriorla kovalayıp 50 metreden skill atan tayfa yok falan nasıl temiz pk vardı anlatamam . Umarım banın burda da açılmaz ve diğer server adminlerinin yaptığını nikos ve ekibi de yapar sana . Şurda Ban yemesi gereken Tek Clan sizsiniz . bu kadar insan yalan söylüyor olamaz . 

Videolarımız mevcuttur gerekli cevaplar verilecektir. 16 kişinin 8 kişilik 2 priestli partyi kesememesi ve hepsinde iron set dahi olması sadece oyunculuk eksikliğidir. Sizler gibi 30 yaş üstü embesilleri sadece televizyon seyrederken meyve yemesini istiyoruz.

13 minutes ago, Toma said:

Oyun oynamasını bilmiyorsanız biz iyi Z tutup sizi yerden yere vuruyorsak bu bizim suçumuz değil. Videolarımız hazırlanıyor videolar atılınca altına yorumlarını bekliyorum.  Şu an karakter banlı olabilir incelemeden sonra karakterimiz açılacaktır. Ve isteyen bütün ekiplerle 8 v 8 atmaya hazırız. Gmler huzurunda. Oyun oynamaya bilmediğiniz gibi burda yazı yazmayı da bilmiyorsunuz 

19 minutes ago, Toma said:

Hocam bu dediklerin tamamen hayal ürünü ve absürt şeyler ama hoşumuza gitmedi değil 😊 bildiğin bizi övmüşsün eyvallah düşüncelerin için biz bu kadar etkili oynadığımızı düşünmüyorduk 😊 yahya kardeşimizin banı açılsın seni bir akşam pksına davet edicem bu kadar şey yazmışsın bu zevki bir kere olsun tatmanı isterim 😊 hem görmüş olursun legal miyiz illegal miyiz player miyiz

15 minutes ago, METEHAN20 said:

@Majesty @GM_Thanos Pc kontrol için acil yardım talep ediyorum. Şu an 2 3 pt kestiğimiz ve 8 v 8 attıp yerden kaldırmadığımız adamlar bizi burda karalıyor. @GM_Thanos geçen ban muhabbetimizde olduğu gibi konudan uzaktan kalmayıp bize yardımcı olursan çok sevinirim teşekkür ederim iyi forumlar 

Bu incelemeyi yapacak tek kişi admindir.

44 minutes ago, batuhanyilmaz said:

Videolarımız mevcuttur gerekli cevaplar verilecektir. 16 kişinin 8 kişilik 2 priestli partyi kesememesi ve hepsinde iron set dahi olması sadece oyunculuk eksikliğidir. Sizler gibi 30 yaş üstü embesilleri sadece televizyon seyrederken meyve yemesini istiyoruz.

Olm sen sana massive atılınca kendine cure alan priestsin burada playerliktan bahsedecek son insan sensin atıp tutma karşımda :D Dünde söyledim bugünde söylüyorum burası Kudüs'ün ağlama duvarı değil . Yalanla dolanla . Bizi karalıyorlar Thanıs diye ağlayarak olmaz bu işler . Herkes herşeyin farkında karşınızda oyun bilmeyen insanlar yok . En az senin kadar oyun oynamış insan burdakiler . Biraz Şapkanızı önünüze koyun . Dün de Majesty'i yalancılıkla itham ettiniz bugün hala devam ediyorsunuz . Bi siz doğrusunuz bu kadar adam yalan konuşuyor sizi karalıyor . E yetmedi mi ağladığınız .. 

Şimdi dostum arkadaşın yaptığına tbl diyen var fakat oyun cahili olan insanlar bunlar. Bu arkadaşın yaptığı uyanıklığın ismi çoğu 1099 ve 1299'larda çalışan ve pk serverlerin çoğunda bilinen w+sol click isimli BUG'dur bu... W ve SOL CLİCK'e seri seri elle dahi bassan karakter yarım adım atıyor. Bu sayede senin ekranında adam uzakta görünse bile bu arkadaş yaptığı ekran bugu sayesinde yani yarım adım atarak daha ileriye gidiyor. Dediğim gibi elle yapılırken bile ufak dahi olsa farkla karakter yarım adım atarken bunlar bu bug olayını makroya yazdırtıyor. Yani makrolarına gidip milisaniye ile w+ sol click yazdırtıyorlar... Makrodaki milisaniyeyi ne kadar düşük tutarsa o kadar hızlı gider bu olayda.

Bu arkadaşın uzaklardan descent atması kendi ekranında makrosuna basarak w sol clickle yarım adım ata ata uçarak adamın dibine girip normal descent mesafesinden atarken senin ekranda uzaktan 2-3 des mesafesinden atmış gibi gözükmesidir. Hatta bu makroyu açarak ileriye doğru gidedebilir boş yerde, belli bir süreden sonra bu gidiş başka oyuncularının ekranından bu bugu yapan kişinin karakteri ışınlana ışınlana gitme şeklinde gözükür.  Hemen hemen işin mantığı bu 1299 eski serverlerin bugudur ve kullanılması oyunun açıklarından yararlanıldığı için %100 BAN SEBEBİDİR.

Arkadaşın dediği olay nikos benim bilgisayarıma girdi hiçbir illegal bulamadı durumu ise steelseries'in a4tech'in bloody'nin mouse makrolarında makro programını bir kez yazıp o tuşlara atadıktan sonra programı sil gerekirse bilgisayarı formatla hatta gerekirse git mouseyi çıkar daha önceden hiçbir makro driver yüklenmemiş farklı bir bilgisayara tak bu makro yine çalışacaktır. Yani arkadaşın yaptığı çakallık makroyu yazıp bir kez kaydedip makro driverlerini dahi silip nikosun gözü önünde bir daha yüklemeyip yandan eskiden kalma mouse özelliklerinden hala daha bu W+ SOL click olsun, kendi atack yaptığı makro olayı olsun, tek bir makro yan tuşlarıyla town atmadır veyahut kalkan tak çıkart makroları olsun hala daha çalışır vaziyette bırakmıştır.

Bu arkadaş kendini çok zeki zannederek bu bugu rahat rahat her halükarda kullanmaktadır. Böyle bir bugun önüne maalesef geçilmemektedir. Türk oyuncularının dışında bu makroyu genellikle malezyalı oyuncular kullanmaktadır. LEZSEKKKK nickli Malezya uyruklu arkadaşta uzun süredir bu makroyu kullanmaktadır.

Gelelim bu olayın çözülmesi için atılacak adıma foruma atılan videolu kanıtlarda 1-2 mesafe haricinde cidden ekran bugu olabiliyor database ve farklı ülkelerden girildiği için MADXQ nickli arkadaşın attığı video örneği gibi 5-6 boy farkla yanındaki arkadaşı vuramayıp kendisi bangır bangır vuran her oyuncunun gözünün yaşına bakılmadan banlanması gereklidir. Forumda yorumlarda kendi clan arkadaşları bu arkadaşı korusa dahi yapılacak en temiz hareket bu, GM ekibine saygılarımla TRY2KİLLME.

----------------------------

Now, my friend, there are people who say tbl for what your friend did, but these are people who are ignorant of the game. The name of the vigilance made by this friend is the BUG named w+left click, most of which works in 1099 and 1299 and is known in most of the pk servers. In this way, even if the man appears far away on your screen, this friend goes further by taking half a step, thanks to the screen bug he made. As I said, even when it is done manually, the character takes half a step with a slight difference, and these make this bug event print in the macro. In other words, they go to their macros and have them print w+ left click with milliseconds... The lower the millisecond in the macro, the faster it goes in this case.

The descent of this friend from a distance is that by pressing the macro on his screen, w left click and flying half a step, jumping to the bottom of the man and throwing from the normal descent distance, while on the screen it looks like you jumped from a distance of 2-3 des. You can even go forward by opening this macro, in an empty place, after a certain period of time, the character of the person who made this bug appears on the screen of other players. Almost the logic of the business is the bug of these 1299 old servers and its use is 100% BAN REASON because the game's vulnerabilities are exploited.

What your friend said is that nikos entered my computer and couldn't find any illegal ones. In the case of steelseries a4tech's bloody's mouse macros, write the macro program once and assign it to those keys, then delete the program, format the computer if necessary, even go remove the mouse if necessary, use a different one with no macro driver installed before. plug it into the computer this macro will still work. In other words, the coyote made by your friend is to write the macro, save it once, delete even the macro drivers and not install them again in front of the nikos, and still not use the old mouse features from the side, whether it's a W+ LEFT click, a macro event that he does, a single macro is a town throw with the side keys or a shield plug. macros are still running.

This friend thinks he is very clever and uses this bug comfortably in any case. Unfortunately, such a day cannot be avoided. Apart from Turkish players, this macro is generally used by Malaysian players. A Malaysian friend named LEZSEKKKK has been using this macro for a long time.

Let's come to the step to be taken in order to solve this incident, there can be serious screen bugs in the video evidence posted on the forum, except for 1-2 distances. ban is required. Even if their clan friends protect this friend in the comments on the forum, this is the cleanest move to do, my respects to the GM team TRY2KILLME.

• Like 2

Bir insan önce bir yorum yaparken kendini bilmeli bence, kullanan kişi kullanırım demez.20 kişi arasından 1 kişi tutamazsın.Insanları keriz yerine koyar gibi yok efendim şu kadar party üstüne gittikte bilmemnede , ayriyetten 30 yaşında diye  yok meyve soyaması gerekir bilmemne.Sana kalmadı milletin ne yapacağı.Buradaki güvenlik açıkları olmasa burada bu ihlallerin olmayacağı bariz belli.Sütçü hiçbir zaman sütüm acı demez zaten. Burada bazı yorum yapan arkadaşlar 2 gündür oyuncu değil afedersinizde kimsede salak değil.İnsan ancak kendi kendini kandırırmış başka birşey değil.

• Like 1

17 hours ago, Toma said:

7 minutes ago, CHeLL0 said:

Bir insan önce bir yorum yaparken kendini bilmeli bence, kullanan kişi kullanırım demez.20 kişi arasından 1 kişi tutamazsın.Insanları keriz yerine koyar gibi yok efendim şu kadar party üstüne gittikte bilmemnede , ayriyetten 30 yaşında diye  yok meyve soyaması gerekir bilmemne.Sana kalmadı milletin ne yapacağı.Buradaki güvenlik açıkları olmasa burada bu ihlallerin olmayacağı bariz belli.Sütçü hiçbir zaman sütüm acı demez zaten. Burada bazı yorum yapan arkadaşlar 2 gündür oyuncu değil afedersinizde kimsede salak değil.İnsan ancak kendi kendini kandırırmış başka birşey değil.

Dediğim gibi bilgisayar incelemeden sonra tekrar görüşürüz. Şimdi bowla çıkıyoruz ve sizi bekliyorum size 8 v 8 bile teklif etmiyorum en az 2 pt gelin kapışalım

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...