Jump to content

Recommended Posts

Game master thanos arkadaş ilgili videoda hiç bir bug göremiyorum Oyun açığı kullanmadan da o yıkılmış heykel yüzünün üstüne çıkabilirsiniz demiş . Beni 2 saniyelik videoyla banladigin videoda ki konuma herkes Bug kullanmadan mouse sol click yardımıyla girebilir . Sadece mouseyi ağaca tıklamak yeterli . Konu bir baskasi olunca neden tevilin belini kırıyosun ? Şimdi hangi durumda bug oluyor onu bı kesinlestirelim . Objenin içine girince mi üstüne çıkınca mi yoksa yanında durunca mi ? Sadece içine girine yaptırım uygulariz demişsin ben ağacın yanında durdugum için ban yedim bu etik bir davranış mi ? Arkadaşın avantaj sağlaması için daha ne olması gerekiyor ? Rrr bile vuramiyorum 7 warrior skil bile vuramiyor video da açık şekilde gözüküyor daha ne olması gerekiyor tam olarak ?Herkesin bug kullanmadan çıkabileceği bir obje yasal oluyorsa ben neden ban yedim ? Çifte standart uyguluyorsun. Ben pt nin toplanması için bowlun dışında afk beklerken ban yedim . Adam aktif PK alanında bu bugu yapıyor ve 6-7 kişi adama damage atamıyor . Bu kadar mobbing uygulanmaz. Çık delikanlı gibi sizi bu server da görmek istemiyoruz oyunun huzurunu kaçıyorsunuz sizden nefret ediyorum de itemleri yakıp çıkalım bu kadar basit 

Edited by yunuz0000

Merhaba,

Sizin durumunuzda karakteriniz ağacın içindeydi ve düz saldırı dışında hasar almıyordu. İster mouse ile tıklayın, isterseniz ağacın içine girmek için uğraşın, sonuç olarak karakter olmaması gereken bir yerdeydi. Dolayısıyla cezayı bu yüzden aldı.

Gönderinizde herhangi bir video göremiyorum. Daha önce açmış olduğunuz konudaki videodan bahsediyorsanız, evet; cezaya yer görmüyorum. Bug kullanmadan o nesnenin üzerine çıkabilirsiniz. Bakın üzerine diyorum, içine demiyorum. İçine girerseniz yine ceza alırsınız. Yani, 21 yıllık oyunun 20 yıllık Colony Zone bölgesindeki o heykel parçasının üstüne çıkmayı bilmiyorsanız bunu yadırgamam. Ama karakteri düz yürütmekten başka bir şey yapmanıza gerek yok o nesnenin üzerine çıkmak için. Yine de bilmiyorum diyorsanız karakteri yürütme ile ilgili bir eğitim videosu da çekip yayınlayabilirim sizin için. Üstelik oyuna her girdiğinizde klavye kısayollarını, karakteri yürütmek için ne yapmanız gerektiğini gösteren bir pencere de açılıyor.

Bunun dışında benim herhangi bir mobbing uyguladığım yok. Oyunu kurallarına göre oynayan birisi için rahatsız edici olduğumu düşünmüyorum. Kuralı çiğneyip üzerine ceza alınca bu şekilde ofansif tutum sergilemenizi de anlıyorum, fakat bu kadar hırsa gerek yok. Hele hele "delikanlı"lığı karıştırmaya gerek yok; zira son delikanlı Kurtuluş Savaşı'nda şehit oldu.

Eee benim attığım video da; şahıs, düz saldırıda hasar alıyor mu arkadaşım? Hayır almıyor. R bile atamıyorum . ''Ama karakteri düz yürütmekten başka bir şey yapmanıza gerek yok o nesnenin üzerine çıkmak için''. Bende düz yürüttüm karakteri, içine de girmedim, dışındaydım. Yine aynı şekil tevilin belini kırmaya devam ediyorsun. Senden cevap beklerdim yine konuyu başka yerlere çekmişsin. Yok eğitim videosu yok karakter yürütme dersi vs.. Seviyeyi ad hominem'e kadar indirgemeye gerek yoktu. Benim ban yediğim pozisyon şu arkadaşın yaptığının 20 kat daha masumuydu . 

Art niyetli olduğunuzu düşünmemeye çalışıyorum ama gösterdiğiniz tavır bundan öteye gitmiyor.

Bir topluluğa karşı duyduğunuz kin, sizi adaletten saptırmasın, adil davranın

Maide/8

Edited by yunuz0000

Nasıl yürümeniz gerektiği ile ilgili yüklediğim eğitim videoları aşağıdaki linklerdeki gibidir. Videolar test sunucumuzda kullandığımız test karakteri ile çekilmiştir. Halihazırdaki güncel sunucunun kopyası olup, test sunucusundaki bu karakterin normal sunucumuzdaki herhangi bir karakterle ilgisi yoktur.

1. https://streamable.com/65rgid
2. https://streamable.com/qlchoe

Bu videolardan da görüleceği üzere ortada herhangi bir açık kullanılmamıştır. Bunun bir oyun açığı olmadığını, oraya açık kullanılmadan ulaşılabileceğini siz de çok iyi biliyorsunuz ama, "Polemik olsun, çamur atayım da ne olursa olsun." gibi bir düşünde içerisindesiniz sanırım. Ayrıca bunun gibi yine düz yürüyerek çıkabileceğiniz birkaç heykel parçası daha var ama yerim dardı, onların videosunu çekemedim.

Neye izin vermediğimiz ile ilgili durumu göstermek için de yine test sunucusunda GM_Thanos karakterini kullandım. Onu da aşağıdaki linkte bulabilirsiniz

https://streamable.com/0c7jqj

Sizin "oyun açığı" diye yüklediğiniz videoda siz kayaya tırmanmaya çalışıyorsunuz ama oyundaki hiçbir karakterimizde tırmanma becerisi yok. Biraz sola doğru geçip koşsanız zaten çıkacaksınız.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

On 9/2/2023 at 4:12 PM, GM_Thanos said:

Merhaba,

Sizin durumunuzda karakteriniz ağacın içindeydi ve düz saldırı dışında hasar almıyordu. İster mouse ile tıklayın, isterseniz ağacın içine girmek için uğraşın, sonuç olarak karakter olmaması gereken bir yerdeydi. Dolayısıyla cezayı bu yüzden aldı.

Gönderinizde herhangi bir video göremiyorum. Daha önce açmış olduğunuz konudaki videodan bahsediyorsanız, evet; cezaya yer görmüyorum. Bug kullanmadan o nesnenin üzerine çıkabilirsiniz. Bakın üzerine diyorum, içine demiyorum. İçine girerseniz yine ceza alırsınız. Yani, 21 yıllık oyunun 20 yıllık Colony Zone bölgesindeki o heykel parçasının üstüne çıkmayı bilmiyorsanız bunu yadırgamam. Ama karakteri düz yürütmekten başka bir şey yapmanıza gerek yok o nesnenin üzerine çıkmak için. Yine de bilmiyorum diyorsanız karakteri yürütme ile ilgili bir eğitim videosu da çekip yayınlayabilirim sizin için. Üstelik oyuna her girdiğinizde klavye kısayollarını, karakteri yürütmek için ne yapmanız gerektiğini gösteren bir pencere de açılıyor.

Bunun dışında benim herhangi bir mobbing uyguladığım yok. Oyunu kurallarına göre oynayan birisi için rahatsız edici olduğumu düşünmüyorum. Kuralı çiğneyip üzerine ceza alınca bu şekilde ofansif tutum sergilemenizi de anlıyorum, fakat bu kadar hırsa gerek yok. Hele hele "delikanlı"lığı karıştırmaya gerek yok; zira son delikanlı Kurtuluş Savaşı'nda şehit oldu.

Sorun o taş parçasının üzerine çıkmak değil, çıktık ta zaten. Ama taş parçasının üzerinde kenarında ve inişinde bir çok kez skill fail aldık. Bu dediklerimin size bir şey ifade etmeyeceğinin farkındayım. Konuyu fazla uzatmayacağım. Taş parçası  artık bizim için de mübahtır diyelim.

Çifte standart her zaman vardı. MiracLe clanına tanınan imtiyazlar yada görmeme durumları son 2 db'dir can sıkıyor. Yapacak bişey yok hak illaki yerini bulacaktır. Server'da kim ne kullanıyor apacık ortada, bir kere incelemeye tabi tutuldu mu bilmiyorum. kime sorarsanız sorun özellikle bu clandaki asasların AYRICALIĞI VAR.

• KEKW 1

2 hours ago, RasAlGhul said:

Çifte standart her zaman vardı. MiracLe clanına tanınan imtiyazlar yada görmeme durumları son 2 db'dir can sıkıyor. Yapacak bişey yok hak illaki yerini bulacaktır. Server'da kim ne kullanıyor apacık ortada, bir kere incelemeye tabi tutuldu mu bilmiyorum. kime sorarsanız sorun özellikle bu clandaki asasların AYRICALIĞI VAR.

10 senedir kimseye imtiyaz tanınmadı. İmtiyaza dair kanıtınız varsa önümüzdeki 48 saat içerisinde buyrun gösterin; aksi halde iftira atmaktan işlem yapacağım.