Jump to content

Recommended Posts

Hala ana problemin mage damageleri üzerinden olduğunu mu düşünüyorsunuz arkadaşlar lütfen yapmayın gözünüzü seveyim. Mage damageleri server başından beri aynı, bu konuyla ilgili herhangi bir problemimiz yok, aynı kalsın devam etsin hiç sorun değil. Ama warriorları oynayanlar biziz en başından beri bu yüzden warrior amagelerin ne kadar değiştiğini haliyle kendimiz daha iyi görüyoruz ve değerlendiriyoruz. 

Quava'nın dediği gibi dün 3.2-3.3 K vurduğumuz Titana bugün bu sabah 1.9 K ortalama ile vuruyorsam burada bir problem vardır. %15 damage azaltılması deyip geçemezsiniz. Bizim patch sonrası gördüğümüz %35 kadar bir azaltma. Bunun normal olduğunu düşünmüyoruz, ve bu konuyu inanın dert edenler sadece forumda burada bizim gibi yazanlar değil. Herkes forumu kullanmıyor. Oyun içinde kaç tane insanla konuştum aynı şeyi düşünüyorlar. 

Mage damageleri hakkında kendi yorumunuzu elbette yapın, ama warrior damageleri için açtığımız bu postun altına bari gelip warrior oynuyormuş da herkes memnunmuş gibi yorum yapmayın rica ediyorum.

3 minutes ago, manowar said:

Hala ana problemin mage damageleri üzerinden olduğunu mu düşünüyorsunuz arkadaşlar lütfen yapmayın gözünüzü seveyim. Mage damageleri server başından beri aynı, bu konuyla ilgili herhangi bir problemimiz yok, aynı kalsın devam etsin hiç sorun değil. Ama warriorları oynayanlar biziz en başından beri bu yüzden warrior amagelerin ne kadar değiştiğini haliyle kendimiz daha iyi görüyoruz ve değerlendiriyoruz. 

Quava'nın dediği gibi dün 3.2-3.3 K vurduğumuz Titana bugün bu sabah 1.9 K ortalama ile vuruyorsam burada bir problem vardır. %15 damage azaltılması deyip geçemezsiniz. Bizim patch sonrası gördüğümüz %35 kadar bir azaltma. Bunun normal olduğunu düşünmüyoruz, ve bu konuyu inanın dert edenler sadece forumda burada bizim gibi yazanlar değil. Herkes forumu kullanmıyor. Oyun içinde kaç tane insanla konuştum aynı şeyi düşünüyorlar. 

Mage damageleri hakkında kendi yorumunuzu elbette yapın, ama warrior damageleri için açtığımız bu postun altına bari gelip warrior oynuyormuş da herkes memnunmuş gibi yorum yapmayın rica ediyorum.

Adamlar 1 haftadır aralıksız ağlıyor serveri bu hale getirebilmek için. Şuan da bunu başardılar, sence sesi az çıkan kalabalığa karşı bu durumlarını kaybetmek isterler mi?

Mageleri biraz köşeye sıkıştırırsanız savunma argümanları aynı, ben int olsam aynı damageyi atabilecek miyim? rom çalışmıyor atak veren takım yok.. konu buralara geldiğinde gm tarafı sessiz kalıyor görmezden geliyor. 

bu konuda görebileceğiniz üzere, servantı sadece ts basıp buglayan mageler keserken konuya cevap 1 adet gm dahi yok. Sonrasında ortaya çıkan ve hızla yaygınlaşan tc ts olayı neticesinde aynı yaratıklar ilk haftasında fixlendi.. 

https://professionalko.com/?page=char&id=Marmara_MORGANA yanılmıyorsam konuyu aşağılayıp duran ladymorgananın itemleri bunlar, serverda ki magelerin %95 inde sağlamdır bu hali allah razı olsun 1 saat burning ske kesmiş 50m e +7 linen set falan almış, üzerinde sadece 4 anti def mevcut, 255 str li veya dex li arkadaşlar vursun bakalım, aynı anda 5 full item warrior vuracak ki tekte düşecek.. 

Konuyu ısrarla baltalamaya çalışıyorsun Lady, mage damegelerine girmek istemiyorum ama beni zorluyorsun. Hem full mp ile 1-1.2 k nova koyayım, hem de 4-5 warrior anca eritebilsin. Güzel mantık, güzel server. Böyle oynamak gerçekten keyif verecek mi size? Bize vermeyeceği kesin, böyle devam ederse bowlda anca atrosslara boşaltırsınız novayı. 

Diğer delos bug ı gibi olaylarda sesinizi çıkarmayın, işinize gelmeyince başka jobların durumuyla ilgili en çok siz konuşun. İstediğiniz kadar burada ekmek çıkmaz deyin, sesimizi duyurmaya çalışacağız. Çünkü bu serverda olmaktan keyif alıyorduk, eskisi gibi keyif almak için de çabalayacağız. Olmadığı durumda ayrılmaktan başka bir çare bırakmayacaksınız bize.

Derdiniz ne? 09.11.2020 tarihinde gelen güncellemede damageleriniz inanılmaz arttı. O şekildemi kalmasını tercih ediyorsunuz? 2 warrior db yememiş priesti düşürsün. Ft setim ve dd kafalığım var iken torment ile asasın birinden 3343 damage gördüm. Bumu sizin denge dediğiniz. 2 warrioru sal mage pt içine torment at bırak heal bile atma 2500 vurup doğrasınlar mageleri. Siz şaşırmışsınız. Şu an 1 k civarında damage alıyoruz warriorlardan db siz. Bizim içinde herkes içinde yeterli diye düşünüyorum. Ama doyumsuzsunuz. 3 warrior 1 priest 2 slot titan dönüyordu o dönem. El insaf be.

4 hours ago, ZZZ said:

Öncelikle GM'ler mahalle ağzıyla konuşmayı bıraksın, t*şş*k geçecek yerler ve kişiler vardır ama hemen hemen her konu da t*şş*k geçiyorsunuz.

İkinci olarak konuyu açan arkadaşım, warrior ataker elinde spear mevcutken, quest yani anti spear defans a sahip bir kalkana damage atıyor. Bu sebeple damage doğal olarak az olacak. Bir de mageler genelde karakterleri gereği fazla vurup fazla damage yerler. Dün mage partiye Priest lazım olduğu için Healler olarak partideydim, mele girince kağıt yırtılır gibi yırtılıyordu parti.

Mahalle ağzı? Taşşak geçmek ? Gayet makul ve mantıklı şekilde açıklama yapıyoruz oyunculara burada, yaptıkları yanlışları söylüyoruz yetmez doğru olarak nasıl test yapacağını anlatıyoruz ama günün sonunda ihale yine bize neden kalıyor anlamıyorum ? Söylediklerimiz mantıklı gelmeyebilir ama ortada gerçek rakamlar var ve gelip burada yanlış karakterle yanlış verilerle başlık açılıyor ve insanlar yanlış yönlendiriliyor. Biz de doğrusunu söylediğimiz halde " iyi oyunlar mage team geçelim anlaşıldı" gibi trip dolu bir cümle ile karşılaşıyoruz :) 

Şu anda serverda classların vurduğu damageler gayet düzgün bir noktada. Yapacağınız testlerde full stat ve torment kullanmanızı ve en az 25-30 skill vurup ortalamaya bakmanızı tavsiye ederim.

Bu konudan bağımsız olarak ve bu konudaki kişilerden bağımsız olarak şunu söylüyorum. Bu oyunda benim 2. sefer GM oluşum ve en saçma soru olsa bile hiç kimse ile taşşak geçmedim. Ayrıca diğer Türk GM arkadaşların da bunu yapmadığına eminim. Artık yapılan yorumların da ayarı kaçmaya başladı bizlerle ilgili ve bunu eğlenceye vurup karşı tarafa ironi ile cevap verme ihtiyacı duyuyoruz. Ama gördüğüm kadarı ile bunu yaparken de daha açıklayıcı olmak gerekiyor. Şaka yaptığımızda altına "şaka" ciddi konuştuğumuzda "ciddi" yazmamız gerekiyor. 

• Like 1

27 minutes ago, manowar said:

Konuyu ısrarla baltalamaya çalışıyorsun Lady, mage damegelerine girmek istemiyorum ama beni zorluyorsun. Hem full mp ile 1-1.2 k nova koyayım, hem de 4-5 warrior anca eritebilsin. Güzel mantık, güzel server. Böyle oynamak gerçekten keyif verecek mi size? Bize vermeyeceği kesin, böyle devam ederse bowlda anca atrosslara boşaltırsınız novayı. 

Diğer delos bug ı gibi olaylarda sesinizi çıkarmayın, işinize gelmeyince başka jobların durumuyla ilgili en çok siz konuşun. İstediğiniz kadar burada ekmek çıkmaz deyin, sesimizi duyurmaya çalışacağız. Çünkü bu serverda olmaktan keyif alıyorduk, eskisi gibi keyif almak için de çabalayacağız. Olmadığı durumda ayrılmaktan başka bir çare bırakmayacaksınız bize.

Hocam magelerin damageini bufflayan alan bir db skilli yok bu konuda hem fikiriz değil mi ? Meleelerin damageini bufflayan alan db skilli olduğuna da hem fikirizdir umarım. Şimdi akşam tormentli ben rsiz 1.5-1.8k damage yiyorum. Karşımda oyunu ilk kez oynayan slide vurup r atmayan warrior olsun bana 3 atıyor. Hadi biraz oyun bilip r tuşuna basabiliyorsa 2 skill 2 r ile beni öldürebiliyorlar. Ki bu gayet normal çünkü ben bir mp mageim. Ben damage barımda begineer asaslar dışında kimse 1.2k nova damagei görmüyorum. Fr pot basan warriorlar 700-800 (ki 1 mageimiz full lr o 500-600 vuruyor) prilere de itemına göre 700-1000 damage arası vurabiliyorum. Yani şöyle söyleyim mükemmel atılmış bir nova ile anlık warriorlara 800*5 + 600 yani 4600 civarı bir damage vuruyorum ve tabiki düşüremiyorum. Keza prileriniz de bu durumdan müzdarip ise fr talia takabilirler o zaman 500-600 damage vuruyoruz. Yani oyun stratejinizi geliştirmeniz bence daha mantıklı olur. Tekrarlıyorum eğer biz melee siz mage oynasaydınız muhtemelen bu melee ne böyle yav bu kadar güçlü de olmaz ki derdiniz. Çünkü biz de buradaki çoğu mage clan da ilk kez light farm myko serverında oynamıyoruz. Ve şuana kadar oynadığımız en düşük mage damageinin (Kişilerin sahip olduğu can oranına göre) olduğu serverda oynuyoruz. Admin ve gm ekibi daha size ne yapabilir anlam veremiyorum. 5-6 kişilik melee partiler bile düzgün oynarsa bizi düşürebiliyorlar çünkü zaten içimize girdiğiniz an kimse nova da kaldıramıyor hayatta da kalamıyor. Sizden ricam acaba biz nerede hata yapıyoruz diye bir düşünün veyahut quavanın dediği gibi mage olun olayın bu tarafında oynayıp tekrar yorum yapın.

Ayın 9 undaki güncellemeden sonra agizlarinin suyu aktı bunlar gibilerin. 2 vurup gecelim hersey bize kalsın. Titana 3300 vuruyordum diyor baksana. Pazartesiden beri acaba bu sekilde oyundan keyif alan kaldimi herkes birbirine 2 vuruyor diye dusunurken çıktı 3 5 tane numune o damageleri savunuyor. 83 pk serverler var warriorlar 3 k vuruyor orda tatmin olabilirsiniz diye dusunuyorum.

1 hour ago, fethipasa40 said:

Adamlar 1 haftadır aralıksız ağlıyor serveri bu hale getirebilmek için. Şuan da bunu başardılar, sence sesi az çıkan kalabalığa karşı bu durumlarını kaybetmek isterler mi?

Mageleri biraz köşeye sıkıştırırsanız savunma argümanları aynı, ben int olsam aynı damageyi atabilecek miyim? rom çalışmıyor atak veren takım yok.. konu buralara geldiğinde gm tarafı sessiz kalıyor görmezden geliyor. 

bu konuda görebileceğiniz üzere, servantı sadece ts basıp buglayan mageler keserken konuya cevap 1 adet gm dahi yok. Sonrasında ortaya çıkan ve hızla yaygınlaşan tc ts olayı neticesinde aynı yaratıklar ilk haftasında fixlendi.. 

https://professionalko.com/?page=char&id=Marmara_MORGANA yanılmıyorsam konuyu aşağılayıp duran ladymorgananın itemleri bunlar, serverda ki magelerin %95 inde sağlamdır bu hali allah razı olsun 1 saat burning ske kesmiş 50m e +7 linen set falan almış, üzerinde sadece 4 anti def mevcut, 255 str li veya dex li arkadaşlar vursun bakalım, aynı anda 5 full item warrior vuracak ki tekte düşecek.. 

Ne demek istediğini gerçekten anlamadım? Neye sessiz kaldık veya delos/cz farm konusunda ne yazmalıydık?

Eski bir DB'mizden anekdar pardon anekdot paylaşayım:

Notice: You can ask whatever you want.

Gelen PM:

+Sa

-As

+Reis bizim klima soğutmuyor neden olabilir?

-Klimalar iki farklı sıcaklık arasında arasında çalışan makinelerdir. Daha soğuk bir yerdeki havayı alır, işler başka bir yere gönderir. Verimler genel olarak düşüktür ama ilk etapta kapağı açılarak temizlik yapılabilir. Olmazsa teknik servis için aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz.

Bir diğeri:

+S.a

-As

+Hızlı koşmak için bir şeye basıyorum arkamdan mavi bir şey çıkıyor normal mi bu?

-Doğrudur hocam, skillin efektidir o.

Bir başkası:

+S.a

-A.s

+Ya birader Beylikdüzünde oturuyorum Kadıköy'e gitmek istiyorum sence nasıl yapsam?

-Herhangi bir minibüs ya da otobüsle ilk olarak avcılara gelmelisiniz. Buradan metrobüsle Edirnekapı'ya oradan aktarma ile 34AS kodlu metrobüsü kullanarak Söğütlüçeşme'ye geçebilirsiniz. Oradan bir dolmuş ya da otobüsle Kadıköy'e gidebilirsiniz.

+Reis niye bu kadar ciddiye aldın ki ben taşşak geçiyordum.

-O sizin probleminiz, benim olayım gelen soruyu cevaplamak.

• Confused 1

2 hours ago, manowar said:

woe 7 ile melee partiye nowa 800-1100 arası değişiyor meteor 900-1200 arası değişiyor istediğin bir vakit deneyebiliriz biz her akşam pkda sövüyoruz daha ne yapabiliriz ne ekleyebiliriz diye düşünüyoruz ama öyle bir item yok

ful anti def derken kardesım orada ki damagelerde hicbir antı def yoktu uzerımde ft set harıcı ? ayrıca ful antı deflı setı gıydıgımdede damagelerı goster bılırım..
ayrıyetten pk cıkarken ustume antı def gıymem gayet normal degılmı normal bır zamanda?

siz ne zaman karakterı ınceledınız bılgım yok fakat