Jump to content

Bhromka

Premium Members
 • Posts

  187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14
 • Country

  Turkey

Bhromka last won the day on July 14

Bhromka had the most liked content!

2 Followers

About Bhromka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Bhromka's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Reacting Well

Recent Badges

155

Reputation

 1. Imo talia is small part of tankiness and talia is not the main problem cause u can outplay talia with acid or diffrent weapon style easily. The main problem is all dmg's too low cause of wings of war ft neck old ske belt etc. We hitting each other 500-600 around and all of us have almost 7k hp. Even with db noone getting 1 shot. But ofc i supporting the removing talia.
 2. I'm supoorting this part. I think if mages can boost their ring with rhodium warrior and sins have to be boost their rings with this way. Cause with elemental rings mage's staff boosting like 150 dmg melee class with elemental ring taking 40 dmg boost. At least with that boost all classes can hit a little bit more and ppl can give effort for their chars. Cause all items gives too much tankiness when we adding some item to our char only getting more tankier. All classes need more dmg. I'm saying this like last 3 database. All classes hitting too low the game have to be more dynamic at MyKO patch.
 3. I think translator not working well. I said imo their strategy (I'm not respecting their style btw.) not illegal cause when they do this strategy previous csw's u or ur squad dont do anything about it. But their strategy really ruining the event. And also i said if u punish them u cant ban 2 guy. Cause they got the castle with this way and punishment have to be taking castle back from them. Also they have 1 right point noone can think this is banable move cause they did this before and nothing happened. That's why u have to warn them before about punishment or it have to be written on some place. And u have to announce it. After announce if they still doing this shit insta punish them. Cause with this way as u said this event not be Castle Siege War it will be a 100 meter dash. If u dont wanna announce as illegal their strategy cause of community u can deactive the teleports to shortcut's at last 10 or 15 min. I'm saying again i'm not supporting their style but they have to be warn before the ban. And punishment dont have to be ban punishment have to be taking the castle back. Thanks in advance
 4. Yönetim ekibinden herhangi bir cevap gelmediğinden dolayı buradaki tüm konuşmalar farazi ancak cswde yaptıkları strateji her ne kadar mmorpg oyunlarda saygı duyulacak bir hareket olmasa da herhangi bir illegal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Keza bu stratejilerini daha önceki kale savaşlarında da uygulamışlardı. Ancak bu al ver işini yapan diğer userlara bir yaptırım uygulanmadığından dolayı konuda bahsi geçen arkadaşların yaptıkları farklı bir şey olması gerektiğini sanıyorum. İvedilikle yönetim ekibinin konuya cevap verip insanların aklındaki soru işaretlerini gidermesi gerekir. Ayrıca eğer bu bug abuse direkt csw ile alakalı ise bu sefer uygulanacak yaptırım sadece bug yapan arkadaşlara uygulanması da saçma olur. (şuan bug abusedan banlanıldığı için bu şekilde yazdım ilgili arkadaşlar yanlış almasın) Direkt kalenin de düşürülmesi gerekir. Geçmiş olsun.
 5. I like ur new update the old system was too friendly and ruining the server economy and pk system. "Ego, Sloth and Envy will no longer respawn until Wrath, Lust and Greed are killed" if u can do this it can be perfect. Also imo u can put 1 sloth human side 1 sloth to karus side and it will go to till greed. I think there are too much slot at out of bowl also at bowl u can decrease the number of ego slots. Cause it's aggresive and it's effecting the pri's heal cast, mage's nova cast and probably it's really bad for archers. For me 4 x ego at bowl ( the places 3 6 9 12 ) 1x sloth slot at human side 1x karus side can be great.
 6. Güzel kardeşim şu sslere baktığında "clan arkadaşın" mı toxic whoisnext mi sence. Adam kimseye ana avrat bırakmıyor bence sen git kendi clan arkadaşına çeki düzen ver. Ondan dolayı ilk sana yazıldı bu konu zaten sen de benden başkası konuşamaz dedin ancak richy clanının adına konuşuyor. Öyle olunca da bireysel problemden çıkıyor malesef. Sana da iyi oyunlar. Haline sadece gülebiliyorum. Cidden en az 20 kez kesmesek seni hak verebileceğim ama neyse. Umarım farmdan günlük ihtiyaçlarını çıkarabilecek ekonomik düzenden kurtulursun da şu laflarının altını doldurabilirsin. İstediğin zaman gel oyun içinde terbiye edeyim seni.
 7. He have to take his strike maybe if he can shut his mouth can be better for him. Thanks in advance. @nikos32
 8. O vsde de solucan gibi başka chardaydın son vs eventta noldu bir de ona bak youtubedan yav ezogelin seni.
 9. Cemil ağzını topla canım benim. Senin bu moron arkadaşın bana da sövüp durdu bu kadar tek hücreli olmaya gerek yok. Sen dedin bu clan adına ben konuşurum ama adam senin charına girip yazıyorsa hala bu şekilde kusura bakma ama sen de clanın da hedef olur. Server başından beri bizim clanımızdan bir allahın kulu gelip sana bir şey yazdı mı bu cüce Rıdvan ortalığı karıştırana kadar. Yazmadı. O zaman git kendi bahçendeki itin ağzını bağla ondan sonra insanlara laf at. Rıdvan buradan da official olarak çağrı yapıyorum yüreğin varsa kendinle oynayabilecek adam bulabilirsen gel vs atalım he yoksa da şuan siz büyüksünüz başka zamana de geç. Ya da 3 sene önce 1 kere kestiğin videoya bakarak masturbasyona devam edebilirsin.
 10. Paşa itemları topladın charlara başkasını soktun kestin 3 sene önce eyvallah. Ondan sonra kaç bin kez kesildin hepsinden sonra da bu şekilde ağladın. Eğer büzüğün yetiyorsa yine istediğin itemları toplayıp istediğin adamları charlara sokup vsye gelebilirsin. (Malum biz rakibi kendimiz gibi sanıp dışarıdan item toplamamıştık ama sorun değil şuan istediğin itemı topla.) Ha korkuyorsan da korkuyorum de. Discordumuza gelip 2 saat ağlamadın mı yeter artık bu kavga bitsin ben artık susacam diye senin teamlerini tek tek dağıttığımız zaman. Niye her server sövüp sövüp sonra tek kestiğin vsyi atıp duruyorsun. Bu kadar eziklik senin için bile fazla. Gmlerin eşliğinde kestim diye gerim gerim geril. Biz de bu tarz serverlarda yapılan son vs eventta senin ağa babalarını (muhtemelen sen de solucan gibi fake nickle bir clanda oynuyorsundur o vs eventta) eze eze yendik. Çok bir şey değil saygı duyacaksan kimin büyük olduğunu kabul edeceksin. Ya da vsye geleceksin tabi senle oynayacak adam kaldıysa
 11. Şuraya bir adet ileri görüşlü oyunu ne zaman bırakacağını bilen bir yiğit de ben bırakayım Hala beni bulmanı bekliyorum yiğidim.
 12. Your suggestions for dm is really well but for ft i think its not good cause even for now too many ppl going ft event 2 3 account same time if nikos do that update the farmer guys will go there with 8 account and they abuse that last mob.
×
×
 • Create New...