Jump to content

Tek PC Tek Client Olmasına Rağmen Eventlere Katılamama

Recommended Posts

Merhaba. Bu durum ikidir başıma geliyor ve sanırım çözülmezse gelmeye de devam edecek. Tek client, tek pc kullanıyorum fakat eventler için register dediğimde <Aynı IP'den tek client eventlere katılabilir> gibi bir uyarı alıyorum ve eventlere katılamıyorum. Başka bir oyuncu ile IP'min aynı olma şansı nedir ya da böyle bir ihtimal var mı? Yardımlarınızı rica ediyorum. Elmorad - Zangetsu

Merhaba;

Aynı IP olması çok muhtemel değil. IP koruması şu şekilde çalışır:

1. Aynı IP'de oynayan sadece 1 PC etkinliğe katılabilir. (Kullandığınız interneti paylaştığınız birisi varsa ve o da etkinliklere katılıyorsa, başınıza gelebilir, normaldir.)
  2. Aynı PC'de açık olan 2 clientten sadece 1 tanesi etkinliğe katılabilir.
  3. Aynı PC'de 2 client açıkken (A clienti ana karakteriniz, B clienti pazar karakteriniz olsun)
    • Hem A hem B clienti ile kayıt olamazsınız.
    • A clienti ile kayıt olup etkinlikten ayrıldıktan sonra diğer etkinliğe kayıt esnasında sorun oluyorsa; önce B clientinden relog atmayı deneyin, çözülmez ise A'dan relog atın. (Normalde relog atmanıza gerek olmaması lazım; bazen ikinci clientten yapılan register ana clienti sıkıntıya sokabiliyor.)

Yukarıdaki aşamaları doğru şekilde yaptığınıza emin misiniz? Değilse deneyiniz ve sonucu yine buradan paylaşınız.

Merhaba GM_Thanos. Herşeyi denedim. Topic açarken belrittiğim gibi tek pc kullanıyorum ve son 1 haftadır tek client açık.  Kullandığım ağ evin özel ağıdır ve her ay şifresi değiştirilyor. Oturduğum sitede keza wireless şifremi kırıp gelip benimle aynı ağı kullanıp professional ko oynayabilicek biride yok benden başka.  Benimle aynı IP'ye sahip herhangi birinin benimle aynı anda oyunda olması ihtimaline karşı ilk önce register yazmaya artık özen gösteriyorum. 5 dakika sonra register yazmak istesem eventlere belirttiğim hatadan ötürü giremeyebiliyorum. Tek client olmama rağmen belirttiğim hatayı aldığımda relog'u geçtim pc'ye 2-3 kere reset atıyorum. 

Edited by Zangetsu