Jump to content

AFK FARM ve MACRO hakkında. Gelin tartısalım !

kuyucu

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Yıllardır bu tarz MYKO serverlarda oynuyoruz. Oynayan kitle az çok hep aynı kısıler. AFK farm olayı ben ve benım gıbı onlarca oyuncunun magdur oldugu sabıt konulardan bır tanesıdır. AFK farm olayına sıddetle karsı cıkan bazı arkadaslar ve malesef yoneticiler var ve bunun sebebını anlamakta gucluk cekıyorum. Cogumuz iş guc sahıbı evli barklı ınsanlarız haliyle saatlerce pc basında oyun basında zaman gecıremıyoruz. Halıyle 2 , 3 , 5 ay surecek bu seruvende bi cok konuda geri kaldıgımız noktalar oluyor. Bunun oyunculara yada servera nasıl bı zararı olabılır dusunuyorum ama anlayamıyorum. Oyun oynayamadıgı zaman charını goturup herhangı bı slota bırakıp buss cer cop ıtem para kastıracak onlarca ınsan vardır buna emınım. Ancak suanda boyle bı durum mumkun degıl. Macro mauselarla aman char hareket etsın aman slottan gıtmesın aman sabıt durmasın pm gelır dıyerekten 40 takla atıyoruz kı charı bı yerde afk farmına bırakalım dıye. Bıldıgınız butun buyuk sw lerde dıyelım yourko osko dark ko gibi sw lerde genie oto loot hatta farmda her turlu macroya dahi izin veriliyor. Bu durumu neden bu serverda normal bi hale getıremıyoruz. Arkadaslar bu oyunu herkes ortamıyla yada yıllar once kurdugu clanıyla oynamıyor. Ortamı olan clanı olan oyuncu zaten her turlu akvıtıvetede yer buluyor yada herhangı seylerın sahıbı olabılıyor. peki ya tek basına oynayan userler sizce bu sw de nasıl ayakta kalıyor yada kalmaya calısıyor. İçerisinde Wallhack Speedhack tbl vs olmayan bı cok macro programı var. Sadece genie gibi charınıza attack yaptırdıgınız slotta sabıt tuttugunuz pot ve mana bastırdıgınız baskada hıc bı oyun uzerınde degısıklık yapamadıgınız macrolar var. Bu sadece afk farmı ıcın degıl normal farm yaparken DM Booro Fragment keserken de herkes tarafından kullanılır. Bu konuda bakıs acımızı degıstırmemız gerektıgıne ınanıyorum. Bırakalım ınsanlar farm yapsınlar. Her yerde her slotta emc de maradonda cz de eslantta. Hepınız bılıyorsunuz kı server ıcınde teskılat kurmus olanlar var. Evındekı 3 5 tane pc ıle malı hamuduyla goturenler var. Bız normal ınsanları engelledıgımız surece bı sımsarlar serveri her gun gb satarak oyuna tamamen tıcaret gozuyle bakarak bır fare mısali kemiriyorlar. Bırakalım normal ınsalarda 7/24 charını oyunda tutsun.Gıtsın herhangı bı slotta farm yapsın. Macro olayına cok katı baktıgımızı sıddetle karsı cıktıgımızı  bu konuda tavrımızı yumusatmamız gerektıgıne ınanıyorum. Yada serverın bır daha kı guncellemesınde bu kadar karsı isek bu işe genie getırelım. Oyun kurucuları bunu kc ile satsın. hem onlar kazansın hem charını afk farmda tutmak ısteyenler. Ha bunu yapamıyorsak o zaman bu ıse bı cozum bulunması gerekıyor dıye dusunuyorum. Buyrun tartısalım. Saygılar 

Herkes kolaya kaçmayı sever tabi ki ama sen sana uygun olanı seçsen daha iyi olur bence. Dediğin serverlarda oynamayı deneyebilirsin buranın olayı bu zaten adamın derdi para kazanmak olsa diğer serverlar gibi yapar diye düşünüyorum. Ofansif bir yorum olarak algılayacağını da biliyorum fakat aktif user sayısı yerine zombi ve botlara dönen bir serverin maximum sürekliliklerini de görüyoruz maalesef. Bunları göz önünde bulundurmadığın ve sadece kendi menfaatin açısından konuştuğun için  gereksiz olmuş diye düşünüyorum.

Kendi menfaatimi neden düşüneyim güzel kardeşim. Şu an sw de aktif çalışan genie olsa bunu hanginiz kullanmazsiniz. Yeri geliyor saatlerce dm titan booro kesiyoruz kesiyosunuz. Bu kadar istemezukcu olmanın ne anlamı var. Belli başlı kişiler GB kasıp satarken sıkınti olmuyorda normal işinde gucunde olan adamlar GB kasincami sorun olacak. Ha satan olmaz mı tabiki olur bunun önüne gecemeyiz ama 3 tanesi GB satarken 5 taneside char dizer kendine