Jump to content

Karakterimin Banlanması Hakkında.

Recommended Posts

7 minutes ago, METEHAN20 said:

Pscyko;

Nivera

Turkuazzz 

Livinmind

HeisenBergOfAWalter

INeverDown;

Alakası olmayan karakterler kafede oyuna girdiği için ban yedi başka hiç bir açıklamanız yok. Oyunu İnternet Kafeden oynamak yasak değilse gerekeni yapın adaletli davranın 

Bu saydığım charların bu ticaretle alakası ne ? İllegal durumu ne ?  @Majesty

2 minutes ago, ThomasScamShelby said:

Çünkü hepsi sevdiğim insanlar, sevmediğim ve tanımadığım AGA nickli karakter içinde olumlu fikrimi belirtmiştim.Ne zaman haksız bir durum görsem elbette susmayacağım.Ben bu serverin geleceği için inanıyorum ki sizden daha çok katkı sağlıyorum.Fikirleri susturamazsınız 

Şimdi buraya G4L forumda yazdıklarını ekleyebilirim, kimin bu sunucuyu daha çok düşündüğünü görürüz :) artık suçlayıcı laflarını kenara bırakırsan sevinirim çünkü yaptığının hiç kimseye faydası olmuyor.

Just now, Majesty said:

Şimdi buraya G4L forumda yazdıklarını ekleyebilirim, kimin bu sunucuyu daha çok düşündüğünü görürüz :) artık suçlayıcı laflarını kenara bırakırsan sevinirim çünkü yaptığının hiç kimseye faydası olmuyor.

2 sene önce damarıma bastınız gene susmamıştım.Şuan hali hazırda olan sunucu için konuştum.Neyse iyi forumlar ben söyleyeceğimi söyledim ve bekliyorum 

• Like 1

Eğer söylenildigi gibi Durum sadece Gb almaktan mütevellitse bu arkadaşlarında bu durumdan dolayı ban yemesi aynı Ip den oynadıkları için biraz saçma gibi . ama işin içerisinde herhangi bir program 3. sınıf yazılım macro tbl koxp bişey varsa bişey diyemeyecegim bunun içinde yetkililerin açıklamasını beklemekten başka bir şey gelmiyor ..

Umarım kısa sürede sonuçlanır iyi oyunlar 

21 minutes ago, Majesty said:

Ceza alan karakterler arasında senin hesabını göremiyorum. Bu konu ile ilgin alakan nedir? 

Bırak ceza alan oyuncular konuşsun.

Forumda diğer oyuncular gibi duygu ve düşüncelerimizi ifade ediyoruz . Anlamadığım bir konu var https://professionalko.com/?page=strike_list bu listeye girdiğinizde bir çok oyuncu (Selling of Knight Cash, Accounts, and all out-of-game transfers) bu illegal active de uyarılar almış serverların kurallarına göre bakarsak bu arkadasların uyarı almaları gerekmiyor mu ? Diğer oyuncuların banlanma gerekçelerini de acıklamamıssınız .

Server üç aya yakındır açık ve maradonun ortasında henüz serverin ilk haftalarında gb alışverişi yapıp karakterine serverdeki ilk red chitin seti tl bazlı olarak herkesin içinde satın alıp yapan "Sexyjonjon" isimli asasa sadece bir kez strike atıldı. Açıklama kısmınada "Selling of Knight Cash, Accounts, and all out-of-game transfers" yazılıp mute atıldı, mutesi 1 günün sonunda açıldı. Neden adalet işleyişi herkese aynı değil. Neden gm insiyatifi denilen durum oyuncular kelimesini baz alınarak değilde oyuncu nicki baz alınarak atılıyor. Niye ban atılan karakter alışverişi yapan değilde kafe arkadaşlarına kadar atlıyor? Bu serveri sırf sevip eğlendiği için zamanlarından feragat edip bu yaz sıcağında x bir yere tatile gitmek yerine evde zaman geçiren insanlara reva mı bu? Söyleyeyim asla değil bu sorunun çözümü asla bu olmamalı. 3 aydır bu servere emek harcayan insanları tek kalemde uyarı bile atılmadan banlayıp forumdaki açılan konulara açıklama yapma gereğinin bile çok görülmesi komik bir durum. Serverdeki gmler oyuncular herkes herşeyin farkında sitelerde yapılan GB alışverişlerini, item alışverişlerinin herkes farkında. Servere para verip çıkan itemleri direkt satın alan o para babalarının herkes farkında ama herkes susmayı tercih ediyor. Clanımızın adı her ne kadar ADALET olsada bu serverde ne yazık ki adalet sadece clan yazısıymış...

Bütün forum konularını hiç üşenmeden tek tek harfi harfine okudum 

1 - Sen bir yönetici olarak bu charla (JonySins) şöyle bir alış verişiniz olmuş diyip diğer charları kanıtlı bir şekilde banlaya bilirsin
2 - Banladıgın adamlar tabikide açıklama yapmak zorunda değilsin bunu iyi oku ( SUÇLUYSA) 
3 - Adamlar burada bir mahduriyet belirtiyor suçsuz ban yediklerini söylüyorlar sen hala kural diyorsun , hani kurallarınız sadece yapan karaktere uygulanıyor du ? SS si var bu cümleyi THANOS kurdu.
4 - Gecesini gündüzüne katan insanları sıradan bir gb alışverişi yapan bir charın ip sinden yola çıkarak belkide sw nin en sağlam itemli sayılı playerlerini banlarsanız bunun altında farklı şeyler ararım.
5 - Burayı iyi okuyun lütfen ( SUÇSUZ ) yere banladıgınız adamlar sizden bize bi kanıt getirin diyor kanıt orta da yok . ticari alış veriş de yok orta da ki olsa bu yine onları bağlamaz çünkü gb istemiştir arkadaşın dan almıştır örn. JonnySins arkım gb yi satın aldı bende ondan gb istedim bana verdi . Onun aldıgı gb den beni sorumlu tutamazsınız.
6 - Diyorsunuz ki arkadaşa banlanan charların içinde senin charın yok sen ne karışıyorsun , Sen banlanan charların sorununu çözmüyorsun ki . Yani kendi ağzınla bırak onlar konuşsun diyorsun konuşunca da susturmaya çalışıyorsun .
7 - YASAKLAR CHARA UYGULANIR HANGİ CHAR YAPTIYSA O YASAK YER . HİÇBİR TİCARİ ALIŞVERİŞİ OLMAMIŞ SADECE AYNI İP' den OLDUGUNU İDDAA ETTİĞİNİZ Kİ BEN BUNA İNANMIYORUM  ÇÜNKÜ İP Yİ MODEM ÜSTÜNDEN DEĞİL İŞLEMCİ ÜSTÜNDEN GÖRÜYORSUNUZ . BU ADAMLARIN HAKSIZ YERE BAN YEDİĞİNİ SİZ ÇOK ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ . AMA NE YAZIKKİ ANLAMAMAK DA ISRAR EDİP HALA SAVUNDUGUNUZ ŞEYİ ORTAYA BİR KANIT KOYUP İSPATLAYAMIYORSUNUZ . 

• Thanks 1

Sizin de dediğiniz gibi 2 kişi arasında yasadışı ticaret dönmüş. Daha öncede forumda konu açmıştık günler önce bir etkinlik için kafede ip çalıştığı için girmediğimize dair yani demek istediğim kafede oynadığımız net belli. Gerekirse resmi şekilde de ispatlarız. Kafede bir sürü bilgisayar var kim ne yapıyor heran gözetleyemeyiz ve gözetlememiz de uygun olmaz zaten.  Suçlu olan 2 kişi belli ve dediğinize göre ip ban da atılmamış fakat olayla alakası olmayan diğer karakterler nasıl banlanıyor? Jonnysins nickli oyuncu kafeye gelip upgrade yapan item basan gem fragment kıran bir arkadaş.  Suç onunsa sadece onun cezalandırılması gerekmez mi?

Ayrıca benden önce bir arkadaşın da dediği gibi oyunda TL ile alışveriş yapan o kadar çok oyuncu var ki.. Savunduğumdan değil yanlış anlamayın.  Jonnysins de yaptığının cezasını çeksin tabi de diğer arkadaşlar neden banlanıyor? Şimdi bizde kalkıp size şüphelendiğimiz isimleri TL ile alışveriş yaptılar veya yapıyorlar diye araştırma işine mi girişelim?  Önünüze delil sunarsak serverin önde gelen o isimlerini de gözünüzü kırpmadan banlayacak mısınız?  Sanmıyorum...

Biz JonnySins ve Wienna nickli arkadaşlar dışındaki diğer ban yiyen arkadaşların tekrar incelenmesini rica ediyoruz. Baştan inceleyin lütfen diğer arkadaşlarımızın ve benim hesabımı.  Bizim suçsuz olduğumuzu sizde göreceksiniz.

Kafemizdeki kimsenin size ithamda bulunduğu yok herkes suçsuz olduğu için emek verdiği karakterlerinin peşinde.

İlginiz için teşekkür ederim.  Umarım en yakın zamanda susuzluğumuzu sizde görürsünüz.

21 minutes ago, Majesty said:

Tekrarlıyorum, bu yasadışı ticaret hakkında birbirleri arasında iletişim kurmak için hangi uygulamanın kullanıldığını bilmemiz gerekiyor.

İsterseniz kendisiyle konuşup size ileteyim kullandıkları uygulamayı ve bulabilirsem konuşmayı tarafınıza ileteyim

Edited by Turkuaz

Bu soruma Karşıt bir cevabınız yok sanırım @Majesty çünkü bahsettiğiniz tarihte benim iki şahıs ile ne sohbetim var ne oyun içinde ne oyun dışında bir konuşmam var ama o kişi cafede oyuna girip çıktığı için biz suçsuz yere banlanıyoruz eğer ki suçumuz olsaydı zaten bunu bekletmeden söylemiş olurdunuz şimdi illagal diye önümüze sunduğunuz alışverişte benim hiç bir alakam ve bilgim olmadığını anlamışsınızdır umarım ve gerekeni yaparsanız seviniriz bizim emeğimizi çöpe atıyorsunuz yazık..

50 minutes ago, Turkuaz said:

Sizin de dediğiniz gibi 2 kişi arasında yasadışı ticaret dönmüş. Daha öncede forumda konu açmıştık günler önce bir etkinlik için kafede ip çalıştığı için girmediğimize dair yani demek istediğim kafede oynadığımız net belli. Gerekirse resmi şekilde de ispatlarız. Kafede bir sürü bilgisayar var kim ne yapıyor heran gözetleyemeyiz ve gözetlememiz de uygun olmaz zaten.  Suçlu olan 2 kişi belli ve dediğinize göre ip ban da atılmamış fakat olayla alakası olmayan diğer karakterler nasıl banlanıyor? Jonnysins nickli oyuncu kafeye gelip upgrade yapan item basan gem fragment kıran bir arkadaş.  Suç onunsa sadece onun cezalandırılması gerekmez mi?

Ayrıca benden önce bir arkadaşın da dediği gibi oyunda TL ile alışveriş yapan o kadar çok oyuncu var ki.. Savunduğumdan değil yanlış anlamayın.  Jonnysins de yaptığının cezasını çeksin tabi de diğer arkadaşlar neden banlanıyor? Şimdi bizde kalkıp size şüphelendiğimiz isimleri TL ile alışveriş yaptılar veya yapıyorlar diye araştırma işine mi girişelim?  Önünüze delil sunarsak serverin önde gelen o isimlerini de gözünüzü kırpmadan banlayacak mısınız?  Sanmıyorum...

Biz JonnySins ve Wienna nickli arkadaşlar dışındaki diğer ban yiyen arkadaşların tekrar incelenmesini rica ediyoruz. Baştan inceleyin lütfen diğer arkadaşlarımızın ve benim hesabımı.  Bizim suçsuz olduğumuzu sizde göreceksiniz.

Kafemizdeki kimsenin size ithamda bulunduğu yok herkes suçsuz olduğu için emek verdiği karakterlerinin peşinde.

İlginiz için teşekkür ederim.  Umarım en yakın zamanda susuzluğumuzu sizde görürsünüz.

Ceza alan karakterlerin hepsinin JohnySins hesabı ile ticareti bulunmaktadır.

Olay  JohnySins  le  Wienne  arasında geçiyo siz benide banlıyosunuz benim bu hesaplarla hiçbir bağlantı yok ne bir pm nede bir ticaret. benim banlamla sebebim nedir bu iki kişiyle hiçbir bağlantım yok. eğer bir kanıtınız varsa gösteriniz. ben kendimden son derece eminim .gerekenin görevliler tarafından yapılmasını rica ediyorum 

hesebimin adı:  Nivera

Edited by Nivera

7 hours ago, Majesty said:

Ceza alan karakterlerin hepsinin JohnySins hesabı ile ticareti bulunmaktadır.

Benim herhangi bir trade işlemim olmadı JonnySins ile. Diğer arkadaşlar da kendilerinin de o arkadaşımızla trade işlemi yapmadıklarını söylüyorlar.  Lütfen loglardan kontrol eder misiniz bu bahsettiğiniz ve iddia ettiğiniz trade işleminin içeriğini?

Net bir şekilde söylüyorum söylüyoruz JonnySins ile herhangi bir illegal alışverişimiz olmadı.

hiçbir suçum ve bir bağlantım olmadığı halde hala hesabımın banı kaldırılmıyor. internet cafe ortamında oyun oynamak ne zamandır ban sebebi olmuş ve bize bundan haber verilmiyor buna şaşırmış durumdayım.hesabımda adı geçen 2 arkadaş ile ne bi trade ne bir pm söz konusu değildir.biz buraya ne için banladığımızı öğrenmeye geliyoruz ona bile tam olarak bir cevep vermiyorsunuz.hesabımın loglarını inceleyebilirsiniz.oynadığım süre zarfı içinde ne bir uyarı aldım ne de uyarılmaya yol açacak bir faaliyet gösterdim.ben kendimden son derece eminim hiç bir illegal faaliyet göstermedim.hiçbir uyarı yapmadan ve gerekçe göstermeden beni banlamanızın şaşkınlığı içerisindeyim. bu sadece benimlede sınırlı değil. bunu olayı inceleyip görmenizi umut ederim.bizim hiçbir suçumuz yoktur.

HeisenBergOfAWalter 

Nivera

Psycko;

INeverDown;

Neden çok basitçe bir Türkçe ile yazdığım açıklamayı kimse anlamak istemiyor.

JohnySins ve Wienne arasında illegal bir alış veriş oluyor. Ayrıca yukarıda ceza alan karakterlerinin hepsinin JohnySins ile trade yaptıkları gözlemleniyor. Biz kimseyi internet cafeden, mobil internetten, laptoptan, denizden, uzay boşluğundan vs oynadığı için şu zamana kadar cezalandırmadık. Uyarı alıp almamanız admin inisiyatifinde olan bir konu. Hesapları kontrol eden kendisi, cezayı veren de kendisidir. 

3. defa tekrarlıyorum, bu yasadışı ticaret hakkında birbirleri arasında iletişim kurmak için hangi uygulamanın kullanıldığını bilmemiz gerekiyor.

3 minutes ago, Majesty said:

Neden çok basitçe bir Türkçe ile yazdığım açıklamayı kimse anlamak istemiyor.

JohnySins ve Wienne arasında illegal bir alış veriş oluyor. Ayrıca yukarıda ceza alan karakterlerinin hepsinin JohnySins ile trade logları mevcut. Biz kimseyi internet cafeden, mobil internetten, laptoptan, denizden, uzay boşluğundan vs oynadığı için şu zamana kadar cezalandırmadık. Uyarı alıp almamanız admin inisiyatifinde olan bir konu. Hesapları kontrol eden kendisi, cezayı veren de kendisidir. 

3. defa tekrarlıyorum, bu yasadışı ticaret hakkında birbirleri arasında iletişim kurmak için hangi uygulamanın kullanıldığını bilmemiz gerekiyor.

Elimden geldiğince kullanılan uygulama, konuşma ve yapılan trade işleminin nedenleriyle birlikte ceza alan tüm arkadaşlarımla iletişime geçip bilgi toplayıp tarafınıza bu konu altından ulaştıracağım.

• Thanks 1

Öncelikle Merhaba uzun süredir bu tarz serverlarda elimden geldiğince oynarım şimdi yazacaklarım belki tekrara düşecek önceden yazılmış olabilir ama düşüncelerimi belirtmek istedim. Banlanan arkadaşları görünce gerçekten şaşırdım çoğunu gerçek hayatta da tanırım ve bilirim  hepsi de cafe ortamında sıcak bir oyun ortamı oluşturmaya çalışan kaliteli  kişilerdir. Aralarından 1 kişinin yapmış olduğu illegal aktiviteden  dolayı tüm cafe oyuncularının cezalandırılması gerçekten de haksızlık olduğunu düşünüyorum en azından olayı gerçekleştiren karakter dışındaki çarların banlarının açılmasının gerçekten adaletli olacağını düşünüyorum ve savunuyorum. İnsan olarak zaten cafe sahibinin tüm müşterileri denetleme gibi bir durumuda söz konusu olamaz ve imkansız ortada GB alışverişi yapan oyuncunun cafe ortamını kullarak herkesi de mağdur ettiği çok açık ve net. Tekrardan bu konunun üzerine düşülüp sadece gerekli karakterlerin banlanması daha doğru olacağı kanaatindeyim.

İyi oyunlar dilerim

Grazia.

• Like 2

Dediğim gibi elimden geldiğince bilgi  topladım banlanan arkadaşlarla tek tek görüştüm. Hepsi için ayrı paragraf ile belirticem.

Nick: JohnySins
Kendisiyle uzun zaman görüştüm. Hiçbir şekilde inkar etmedi zaten sizde belirttiniz olaydaki 2 nicki JohnySins ve Wienne.Bana GB alışverişini Oyunfor markalı e-pin dijital kod satış sitesinden gerçekleştirdiğini söyledi.

Olayın nasıl gerçekleştiğini de şu şekilde anlattı; oyunfor adlı sitede birsürü item ve gb ilanı olduğunu içlerinden o an ki en ucuz olanı satın aldığını ve aralarında site veya herhangi başka bir platform üzerinden konuşma gerçekleşmediğini söyledi. Gb teslim işlemininde; town at trade trade ok şeklinde gerçekleştiğini söyledi. Bunun dışında bu 2 karakter arasında hiçbir diyalog gerçekleşmediğini üstünü bastıra bastıra tekrarladı. 

Suçlu kendisidir. Eğer bize daha çok ayrıntı verirseniz bu olayın nerden nasıl patladığını söylerseniz bizde bundan sonra kafemizde daha dikkatli oluruz. Bu arkadaşın GB alışverişi yaptığından hiçbirimizin haberi yoktu. Siz bu arkadaşı oyundan banladınız bizde kafeden banlayacağız.

Eğer bu alışveriş ile ilgili daha fazla detay isterseniz bu konunun takipçisi olup daha fazla bilgiye ulaşmaya çalışırım.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nick: TURKUAZZZ
Kendi karakterimdir. Bahsi geçen 2 karakter ile de herhangi bir trade işlemim olmadı. Bunu loglarınızı güzelce kontrol ederseniz görebilirsiniz. Hele  hele ban cezası verilen akşam trade işlemi yapmadığıma o kadar emin ki.. Cezamın kaldırılmasını talep ediyoruz. Ayrıca karakterim kopanel de banlananlar listesinde gözükmemektedir.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nick: HeisenBergOfAWalter
Bu arkadaşımız ile konuştuğumda bana Johnysins ile hiçbir trade işlemi yapmadığını 1 coin dahi alıp vermediğini söyledi. Bu arkadaşımızında loglarını kontrol ederseniz gerçeği göreceksiniz. Bu karaktere uygulanan ban cezasının da kaldırılmasını talep ediyoruz.

Nick: INeverDown;
Bu arkadaşımız JohnySins ile trade işlemi yaptığını fakat kesinlikle illegal bir durum olmadığını söyledi. Klasik klan içi mi dersiniz kafe içi mi yoksa arkadaşlar arası mı item aldı verdisi olmuş. Bu arkadaşımızında hiçbir suçu yoktur. Uygulanan ban cezasının kaldırılmasını talep ediyoruz.

Nick: Psycko;
Kendisi bana JohnySins ile ban yedikleri akşam trade işlemi yapmadığını yaptığı tek trade işleminin günler belki haftalar önce ortak upgrade yapmak adına SOS itemini verdiğini bunun dışında da karakteri oluşturduğundan bu yana hiçbir trade işlemi gerçekleştirmediğini söyledi. Bu arkadaşımız için de logların tekrar incelenerek uygulanan ban cezasının kaldırılmasını talep ediyoruz.

Nick: LivinMind 

Arkadaşımız bana o akşam trade işlemi gerçekleştirdiğini söyledi. Fakat bunun illegal bir alışveriş olmadığını sonradan ödemeli bir satılan itemin parası olduğunu söyledi. Tahmini olarak itemin satıldığı tarih aralığı 14-15-16 Haziran olduğunu söyledi. Alışveriş yapılan itemin +6 Hell Breaker olduğunu ve 30 GBlik bir alışveriş olduğunu söyledi. JohnySins nickli arkadaşın kendisine bu alışverişi yapmadan önce şuan üzerinde gb olmadığını ödemeyi eline gb geçtikten sonra yapacağını ve bu şekilde anlaştıklarını söyledi. 

Benim şahitliğim ne kadar değerlendirmeye girer bilmiyorum ama kafede bu ticarete bire bir şahit oldum. LivinMind nickli arkadaşımız maradonda chat kısmından +6 Hell Breaker satılır tarzında satış yazısı yazarken JohnySins nickli arkadaş araya girip itemi almak istediğini kaç gb den satacağını sordu. Devamında ise kafe içi satış diye piyasanın 4-5 GB altına anlaşma sonradan ödemeli olarak gerçekleşti.

Bu arkadaşımız içinde logların tekrar kontrol edilmesini ve verilen ban cezasının kaldırılmasını talep ediyoruz. Bu arkadaşımızında nicki kopanelde banlı kullanıcılar arasında gözükmemektedir.

Nick: Nivera
Bu arkadaşımızla da görüştüğümde bana net bir şekilde kesinlikle Nivera ile JohnySins arasında trade işlemi gerçekleşmediğini bildirdi. Bu arkadaşımız adına da logların tekrar incelenip uygulanan ban cezasının kaldırılmasını talep ediyoruz.

Bize logların incelendiğini ve yasaklanan tüm karakterlerin JohnySins ile trade işlemi yaptığı söylenildi. Yaptığım görüşmeler neticesinde JohnySins nickli arkadaşımızın yaptığı illegal goldbar alışverişi yüzünden kafemizdeki diğer arkadaşlarımızın da ceza aldığı neticesine ulaştık. Umarım sizlerde bu yazımı okuduktan sonra benimle aynı sonuca ulaşırsınız. Eğer ki yasaklamayı kaldırmaya sizi ikna edemediysem yasaklanan tüm karakterlerin JohnySins ile olan trade işlemlerinin loglarını talep ediyorum.  Ve sizden ricamız özellikle de @nikos32 den ricamız herkese adil şekilde ceza verilsin. Oyunun önde gelen bazı karakterleri net ve açık şekilde illegal gb cash alışverişi yaptığında sadece 1 günlük strike cezası verilken nasıl oluyor da  benim hiçbir suçu olmayan olaya uzaktan yakından dahil olmayan (JohnySinsdışında) arkadaşlarıma yargısız infaz yapıp kalıcı ban cezası veriliyor ?

Eğer daha fazla detay isterseniz size yardımcı olmak için elimden geleni yaparım. Umarım adil bir sonuca ulaşırız. Umarım adaletli davranıp istek ve arzularımızı dikkate alırsınız. Şu sıcak yaz günlerinde evde kafede oturup bu oyunu oynuyorsak bunun nedeni ortamı serveri oyunu sevmemizdendir. :) 

İlginiz için şimdiden teşekkürler..
@nikos32
@GM_Thanos @GM_Phobos @Majesty

Edited by Turkuaz
  • Like 3
  • Thanks 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...