Jump to content

Recommended Posts

Görüldüğü üzere banlanan karakterlerin bir çoğu buglu bölgelerde bravery kasmakta ve ciddi rakamlarda haksız kazanç elde etmekteler. Biz oyunda emek vererek ve zaman harcayarak bir şeyler elde etmeye çalışıyoruz. Bu yüzden bu Bravery Avard'ların kill görevi olarak eklenmesi gerektiğini düşünmekteyim. Örnek veriyorum 75 kill de nasıl ki silver bar veriyorsa bunun yerine 20 bravery avard verebilir. (Sayıları tamamen örnek olarak verdim.Arttırılabilir ya da azaltılabilir.) Bu şekilde olduğunda hem haksız kazanç elde edilemez hemde pk bir nevi olsun canlanır diye düşünüyorum. Saygılarımla.

• Like 3
  • Thanks 2

Afk char bırakarak bedava bravery kazananlara doğru demişsin ama burdaki amaç bowlda kalıp bowldaki pk yı canlandırmaktır. Aksine kill'e koyarsanız farm slothlarını darlayan insanlar daha da fazla darlayıp insanları daha da fazla serverdan soğutacaktır. Umarım alternatif bir çözüm bulur GM. 

5 hours ago, fyu07 said:

Afk char bırakarak bedava bravery kazananlara doğru demişsin ama burdaki amaç bowlda kalıp bowldaki pk yı canlandırmaktır. Aksine kill'e koyarsanız farm slothlarını darlayan insanlar daha da fazla darlayıp insanları daha da fazla serverdan soğutacaktır. Umarım alternatif bir çözüm bulur GM. 

Söyleminde haklısın, burdaki amaç oyuncuları bowl içerisine çekip pvpyi burada yoğunlaştırmak. Fakat bu server için böyle bir teşviğe gerçekten ihtiyaç var mı pek emin değilim?

Bowl içerisinde playerlerı çekecek başka unsurlar zaten mevcut (örn. chaos stone, ctc eventi, bossların bowlda çıkması, bf gibi) bunun haricinde player sayısı da çok yüksek olmadığı için pvp odaklı partiler zaten karşı ırktan oyuncuları aramak için direk bowla yönelmekte. bowl dışında kalan oyuncular ise ya farm slotlarında farm atanlar yada bu slotlarda farm atanları avlamaya çalışan 2-3 kişilik rogue partileri. yani bowl dışında dolaşan popülasyon hali hazırda çok çok düşük olduğu için brawery awardların oyuncuları bowla yönlendirdiğini düşünmüyorum açıkçası.

Hatta bence daha radikal bi değişiklikle bravery awardlar komple kaldırılıp onun yerine pk stonelar ile kanat alınabilir. Evet pk stone farmlamak bravery'e göre çok daha kolay fakat sayı arttırılarak bu dengelenebilir. örneğin kanat için 2k bravery yerine 50k pk stone isteyebilir. aksi taktirde  gmler ne yaparsa yapsın bu bravery konusu bir şekilde manipule edilecektir. bunun önüne geçmek mümkün değil

• Like 2