Jump to content

Bu serverın Rogue düşmanlığı ne zaman bitecek.

Recommended Posts

Serverda Rogue olarak oynamak işkence halini aldı.

Bunu video çekerek de koyacağım.

İce, ligh, leg cut, Scream bunlar aklıma gelen rogue kitleyen yada yavaşlaran skilller.

2 yada 3 kişilik partylere dalmak rogue olarak neredeyse imkansıza yakın.

Malum rezistansın bu skillerin tutma oranına bir tekisi olmamasından dolayı.

3 kişinin priesti dahi olmayan gurbuna yanlışlıkla görünürsek direk ölüyoruz. 

Bize minor yada cc atan biri olmazsa.

% 20 30 oranında tutma ihtimali var  2 kişi seri şekilde leg cur ice scream vs attıgında 2 sn içinde birinden biri tutuyor. 

Sonrasında light feet buga giriyor CD ye giriyor cure atmanında bir anlamı kalmıyor. 

Direk ölünüyor.

En azından 62 attığımızda o kısa süre içinde bir miktar daha tutmasada Rogue gibi girip çıkmaya çalışsak.

Rica ediyorum burada priest oynayan mage oynayan gelip yorum yapmasın.

Derdi çekene demişler :D

Rezistans bizim hem en zayıf noktamız hem en güçlü noktamız. 

Bunun zayıflıgını yaşayıp güçlü olduğu noktalarını kullanamamak çok anlamsız.

2 warriorun yakınında geçerken umarım lupin yoktur diye dua etmek harbiden iç acıyor :D

Lütfen rezstanlasrın tutma oranlarında işe yaramasını sağlayın .

• Like 2

38 minutes ago, TAKEN said:

Serverda Rogue olarak oynamak işkence halini aldı.

Bunu video çekerek de koyacağım.

İce, ligh, leg cut, Scream bunlar aklıma gelen rogue kitleyen yada yavaşlaran skilller.

2 yada 3 kişilik partylere dalmak rogue olarak neredeyse imkansıza yakın.

Malum rezistansın bu skillerin tutma oranına bir tekisi olmamasından dolayı.

3 kişinin priesti dahi olmayan gurbuna yanlışlıkla görünürsek direk ölüyoruz. 

Bize minor yada cc atan biri olmazsa.

% 20 30 oranında tutma ihtimali var  2 kişi seri şekilde leg cur ice scream vs attıgında 2 sn içinde birinden biri tutuyor. 

Sonrasında light feet buga giriyor CD ye giriyor cure atmanında bir anlamı kalmıyor. 

Direk ölünüyor.

En azından 62 attığımızda o kısa süre içinde bir miktar daha tutmasada Rogue gibi girip çıkmaya çalışsak.

Rica ediyorum burada priest oynayan mage oynayan gelip yorum yapmasın.

Derdi çekene demişler :D

Rezistans bizim hem en zayıf noktamız hem en güçlü noktamız. 

Bunun zayıflıgını yaşayıp güçlü olduğu noktalarını kullanamamak çok anlamsız.

2 warriorun yakınında geçerken umarım lupin yoktur diye dua etmek harbiden iç acıyor :D

Lütfen rezstanlasrın tutma oranlarında işe yaramasını sağlayın .

çözüm

SELLİNG ROGUE İTEM

• Like 2

TAKEN Ezkeza  forumda dolanırken postunu gördüm, direk altına imzamı atarım.    +1

Leg cut ayrı, scream ayrı, ice sonrası lf bug desen ayrı... 

Assasin= Suikastçı , partilerin içine girip odaklandığı oyuncuyu indirmesi beklenir doğru olan budur ancak maalesef bu serverda bu söz konusu değil , mağlum belirtilen nedenlerden ötürü..

Özelliklerinden dolayı  tank melee partilerinde de 2. veya 3. tercihtir.   Solo dolanmaya çalışır , moradondan cz ye yeni geçen elinde werewolfttan çıkan wood staflı mage , magic shield ve resistanslı item dolu olmana rağmen çıt çıt stunlaya stunlaya keser vb....

Çok can sıkıcı olmaya başladı.

Her atılan slow skili LF siliyor (mage aeo ice skilleri, leg cut, scream v.b) yani bizim LF skilimiz gidiyor yerine ice skill ikonu geliyor. Her zaman slow yemesek de bu oran oldukça fazla. Hadi bunu geçtim. LF silindiği için pt CC olan bi party de asas olarak pk atmak zulum oluyor çünkü bi cc alıyoruz, tutmadığı halde LF sildiği için biz cc sonrası LF dönene kadar çakılıp kalıyoruz. Dahası arkanızda bir warrior varsa herhangi koşma skili basmadıysanız (LF yada sprint) attığı her ice skill, ikon olarak çıktığı için LF dönse dahi basamıyorsunuz tekrar cure almak zorundasınız. Şanslıysanız cure sonrası LF basabilirseniz bu sonsuz döngüden kurtulabilirsiniz, malesef ben bu döngüden çıkabilmek için 3-4 kez üst üste cure almak zorunda kaldığımı biliyorum. Burada ya babashoper olursun ya da oynamazsın gibi dayanaksız salak sakat yorumlar yapılmış bunlara sadece gülüyorum. TAKEN 'e bu konuyu açtığı teşekkür ederim, ben kendi adıma nikos umursamayacağı için hiç kendimi yormak istememiştim. Bu konu da bize söylenecek olanın "ya bu kervanı güdersin ya bu diyardan gidersin" olacağı başından belli.. Umarım kaybettiğin zamana değer. Çözüm konusunda bi ilerleme görürsem çözüm konusundaki fikirlerimi de belirteceğim.

Kendi adıma bu relaunchta ve 1299 serverların hepsinde asasa tövbe etmemin ana sebebi leg cut scream ice bla bla tutmasının yüzdesinden ziyade tutmasa bile ikonun sağ üstte gözükmesidir. Bu yüzden asaslar melee parti içinde düzgün bir şekilde pk atamamakta ve bu çok sinir bozucu bir hal almaktadır. Ancak tahminim nikosun kudreti bunu düzeltmeye yetmiyor veyahut bunu düzeltmek için bir girişimde bulunmak istemiyor. Malesef bu serverların hepsinde asaslar sadece melee partiyi descent ettirme veyahut slotlara raid atmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Umarım bir gün ice yemeselerde sağdaki ikon yüzünden cc geldiğinde light feet gitme problemi çözülür.

Ayrıca 1299 olan bir serverda anti deflerin bu kadar kolay ulaşılabilir olması da asasların burstünü epey kısmaktadır. Çoğumuz eski asas tadını özlüyoruz ancak o tadı almamızın sebebi ft neck bdw belt gibi saçma itemların olmamasıydı. Malesef bu tarz serverlarda asassin sadece vs atıp egosunu tatmin etmeye çalışan veyahut 2-3 kişi oynayan insanlar için oynanabilir durumda şuan. Tekrar yinelemek istiyorum asasların sorunu ice leg cutın tutması değil, işbu skiller atıldığında ikonunun sağ üstte gözükmesi ve anti deflerdir. Yine yiğidi öldürüp hakkını yemeyelim nikos en azından asas damagelerini biraz bufflayarak az da olsa burst imkanı tanıdı asaslara.

9 minutes ago, Bhromka said:

Kendi adıma bu relaunchta ve 1299 serverların hepsinde asasa tövbe etmemin ana sebebi leg cut scream ice bla bla tutmasının yüzdesinden ziyade tutmasa bile ikonun sağ üstte gözükmesidir. Bu yüzden asaslar melee parti içinde düzgün bir şekilde pk atamamakta ve bu çok sinir bozucu bir hal almaktadır. Ancak tahminim nikosun kudreti bunu düzeltmeye yetmiyor veyahut bunu düzeltmek için bir girişimde bulunmak istemiyor. Malesef bu serverların hepsinde asaslar sadece melee partiyi descent ettirme veyahut slotlara raid atmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Umarım bir gün ice yemeselerde sağdaki ikon yüzünden cc geldiğinde light feet gitme problemi çözülür.

Ayrıca 1299 olan bir serverda anti deflerin bu kadar kolay ulaşılabilir olması da asasların burstünü epey kısmaktadır. Çoğumuz eski asas tadını özlüyoruz ancak o tadı almamızın sebebi ft neck bdw belt gibi saçma itemların olmamasıydı. Malesef bu tarz serverlarda asassin sadece vs atıp egosunu tatmin etmeye çalışan veyahut 2-3 kişi oynayan insanlar için oynanabilir durumda şuan. Tekrar yinelemek istiyorum asasların sorunu ice leg cutın tutması değil, işbu skiller atıldığında ikonunun sağ üstte gözükmesi ve anti deflerdir. Yine yiğidi öldürüp hakkını yemeyelim nikos en azından asas damagelerini biraz bufflayarak az da olsa burst imkanı tanıdı asaslara.

Biz asas ı warrior gibi oynamaya alıştık. Derdimiz artık 3 skillde adam devirmek falan da değil, bari pt pk da zevk alalım istiyoruz ama oda pek mümkün olmuyor. Ya slot basıyorsun ya descent attırıyorsun.. Sözde "hızlı" yız ama bu sebepten party pk da en yavaş job oluyoruz.. LF yi geçtim Sprint dahi kullansan da yetmiyor ikisininde cooldown unu beklemek zorundasın, şanslıysan o sırada önde kalmazsan ölmezsin.

Forumda her konuda bighunterın saçma yorum yapması şartı mı var? 

Konuya gelecek olursak bir ara melee için damage ayarlaması gelmişti asaslar gayet güzel iş yapıyordu Warrior ise Bi tık fazla atar olmuştu, 1 hafta içinde mageler forumda öyle bir ağladı ki bir hafta sonra damageler eskisinden daha düşük seviyeye geldi (gmlere göre eskiye döndü sadece..) sonra o asas Warrior oynayan ekiplerin hepsi gitti.. E 8 Wood goblin set ile çılgın pk atamayan magecikler ölü sw yeaa diyip de gitti elde kalan User bu işte.. 

• Like 1

3 hours ago, fethipasa40 said:

Forumda her konuda bighunterın saçma yorum yapması şartı mı var?

Seni cz'de çok mu kestim ben son bir kaç günde.Tanımam etmem sağdan soldan salça olup duruyorsun

Konuya gelecek olursak bazı arkadaşlar taşak geçtiğimi sanıyor ama yorumlardaki inceyi görmüyorlar.Söylediğimin arkasındayım Warrior damage düzelmeden rogue damage düzelmez.İkisi birbirine bağlı çünkü iki Job'unda %200-%300-%400 vs. tarzı skilleri doğru şekilde çalışmıyor.

Çalışmayacakta çünkü bu nikos'un işine gelmiyor

• 1 month later...

3 kişi arasına girip ölüyorum diye yakınmak saçma değil mi ya ? kendini o 3 kişinin yerine koysana bi. 3 kişi partidesiniz ve 1 kişiyi kesemiyorsunuz...

rogue zaten utility konusunda açık ara her şeye sahip olan bi job. e bi de ctrl minorunuz var maşallah priestten fazla can basıyorsunuz. bi de bu scream ice lr sadece rogue için geçerli değil ki. mage ve priest ile oynuyorum ben onlara da gayet seri şekilde tutuyor ve tutması da lazım yani.