Jump to content

Recommended Posts

Öncelikle herkeze iyi oyunlar . Öyle bir durum varki ortada 100 150 gblik wariorlu charlar mage karşısındaki damageler karşısında gercekten boş duruyor . 20 30 gblik mage char staffla dbsiz 600  700 nova ile 1100 1200 vuruyor . 1 party mele 1 party magenin stafında ölüyor . Öyle bir saçma sapan dengesizlik var ki  . Damageleri ayarlamaya calısan yetkili arkadaslar elinize saglık . Boşu boşuna 100 150 200 gblik warior asas yapıcam diye ugrasmasın kimse 25 35 gb ile keyfinize bakın . Herkeze iyi oyunlar . 

şu gb muhabbeti kadar boş bi konu yok. 150gb lik mage itemi var da mageler mi almıyo. her classın itemi aynı yerden çıkıyo ama talepten dolayı fiyatlar farklı. roc romdan 10 kat pahalı, hb woeden 10 kat pahalı ama sonuçta ikisi de aynı düzeyde itemler fiyatları mageler belirliyo sanki. usko kafasıyla pvp oynanmaz

• Like 1

+9 beyinsiz warrior itemi SELLLLLLLLLLLL

Mülakaşaya girmeye gerek yok :) İş gb'lik iş değil Biladerrleri alalım buraya bak bakalım adamlar düşüyomuymuş :) Magenin meleye meteor ve nova ile 700 800 dmg vurduğu serverda mage çok vuruyo diye ağlıyorsan. Sakın! başka yerlerde oynama burası tam senlik :) Daha fazla rezil olmaman adına bir öneri. Ha bide unutmuşum dbli 800 diyon sen 1800 vururken iyide biz 800 vurmuşuz çokmu :D

Edited by IIIBATTALGAZIIII
  • Like 1

12 minutes ago, MematiBAS said:

Öncelikle herkeze iyi oyunlar . Öyle bir durum varki ortada 100 150 gblik wariorlu charlar mage karşısındaki damageler karşısında gercekten boş duruyor . 20 30 gblik mage char staffla dbsiz 600  700 nova ile 1100 1200 vuruyor . 1 party mele 1 party magenin stafında ölüyor . Öyle bir saçma sapan dengesizlik var ki  . Damageleri ayarlamaya calısan yetkili arkadaslar elinize saglık . Boşu boşuna 100 150 200 gblik warior asas yapıcam diye ugrasmasın kimse 25 35 gb ile keyfinize bakın . Herkeze iyi oyunlar . 

Parasite hariç magelerin kolay adam kesmesini sağlayan başka bir db yok zaten dbli de olsan dbsiz de olsan aynı damageyi yiyeceksin. Arkadaşın dediği gibi de piyasayı belirleyen kullanıcılardır her zaman. Complete pauldron +7, priest shell pauldron +7 fiyatlarına bak , bir de warrior/rogue itemi fiyatlarına bak bu tamamen talepten kaynaklı ve çoğunluğun melee sınıfları oynamasından kaynaklı bir durum. Ben de bp oynuyorum mesela halbuki assassin oynamak daha büyük keyif veriyor bana ama benim giydiğim kıyafet şu an moradondan alınıp basılabilecek gibiyken rogue/warrior shell seti ben charımı dizdiğimde 40 gb civarıydı bir pauldron 10gbydi. Bunda en büyük pay herkesin bu sınıf karakterleri seçip bunlarla oynamak istemesi. Kaldı ki mage damageleri şu an az bile zaten en dandik kıyafette bile parça başı 5 resist var 25 eder az değil. WoE +7 gibi şu anda oyunda bulunan stafflar içinde flame damagesi en yüksek,düzgün bir mp bonusu olan , attack powerı fena olmayan bir staff bile vurmuyor. Normalde int mageler WoE +7 alıp complete set ile bir paper mage kadar damage çıkarabiliyorlar uskoda vs ama burada magelerin damageleri olması gerektiği gibi değil. Adamlar 255 mp ile bile vuramıyorlar doğru düzgün. 

Son olarak tek başına bir mage zaten ayaklı np ama party olarak gezdiklerinde nerede olursa olsun tehlikelidirler yani o charları 20 gb x 7 = 140 gb olarak düşünürsen sorun çözülür :)

2 hours ago, MematiBAS said:

Şaka mı ? Bence Bu Kesinlikle Provokasyon. Kesinlikle. 

Yorumsuz...

16 minutes ago, MematiBAS said:

@neveousss sen player oldugunu falan mı düşünüyorsun acaba ?  Topluluk ortalıga mı nova atmak playerlık . Şimdi bir oyun için benden cok ağır hakaretler yiceksin . O yüzden evde oturan annene saygın olsun . 

Tek skill çar oynuyorsun üstelik descent atamıyorsun,bizden daha skilled bir team yok şu serverda hemen küfür ve argoyq başvur 

Hiç kimse paper mageyle asas kesmek warrior kesmek derdinde değil zaten. 2 Asas mage ptye dalarsa en az 3-4 ünü cıkarır aradan ki cıkarmalı da. Ama 7 kişiyi de yok edemesin, haliyle bu da normal değil.  Bu serverda usko gibi ekstrem item farklılıkları yok. O izlediğiniz 15 yıllık youtube videolarındaki asaslar gibi 20 kişiye dalıp ölmeden çıkmayı beklemeyin lütfen. Her sınıfın bir diğerine üstün geldiği konular vardır. 10 tane mage tek nova atarsa evet 1 pt mele ölmeli. Ama bir kişi novasını kaçırsın 3 saniyede yok olur mage pt. Normali de bu zaten. Paper fire mage 70 tekleme skili ile 700, 72 skilli ile 500 civarı  bir dmg cıkarıyor. Tabiki paper mage çabuk ölecek ama ölürken hiç değilse biraz can açabilmeli.  Neyse ki arttırılan stun rate sayesinde solo mage oynamak mümkün olacak bu güzel bir gelişme.

Bir de şu oyunda birbirine çamur atmayı, birbirini ezmeye çalışmayı bir bırakın. Hayatınızda tek önemli hissedebildiğiniz yer bir oyunun içi olmasın. Keyif almak için oynuyoruz, keyif almaya bakın.

db ile magenin hasarının ne alakası var en üstte yazıldığı gibi.Resistans fazlaysa bi tık az hasar yersin az etkilenirsin slowdan stundan ki mageler full mp fazla vuruyor ama tek de yiyolar.Avatanjaları fazla dolaşmaları senkron nova atmaları ve item gerekmemesi fazla yani rgoue 50 gb war 100 gb verir mage vermez böyle vurur mantığı saçma  çünkü oyun bu ve art talep meselesi fiyatlar da...

47 minutes ago, PrinceKassaD said:

db ile magenin hasarının ne alakası var en üstte yazıldığı gibi.Resistans fazlaysa bi tık az hasar yersin az etkilenirsin slowdan stundan ki mageler full mp fazla vuruyor ama tek de yiyolar.Avatanjaları fazla dolaşmaları senkron nova atmaları ve item gerekmemesi fazla yani rgoue 50 gb war 100 gb verir mage vermez böyle vurur mantığı saçma  çünkü oyun bu ve art talep meselesi fiyatlar da...

ben sana birşey açıklayayım bu konuyla ilgili biraz daha olayı iyi algılayabilmen için . şimdi ben woe +7 kullanıyorum (78 fr damage)  attığım damage ile lycan +7 (56 fr damage) alan skillerinde aynı damageyi yazıyor tek fark staf damagelerinde ve tekleme damagelerinde var. daha vahimi rom takıyorum aynı hp 12 takıyorum aynı damage kısacası bizlerde bu durumdan mutlu değiliz. biz para vermiyor değiliz sw başından buyana anlattık woe nin damagesi buysa lycanın damagesi bu olmamalı bir ayarlama getirin diye çok kez söyledik adam 50 fr resistance alıp benimle aynı damageyi yazması ve üstüne 1kdahp fark atması bizede adaletli değildi . lycana dönmedik ama hep bekledik düzeltilecek diye düzeltilmedi. gelelim çarımıza ne harcadığımıza bugün romdan c.e.den acountumuza bir etki görebilseydik bizde ft neck belt dual ce dual rom wing of baba woe +7 yapar öyle dediğin gibi 3 kuruşluk çarlarlada oynamazdık. ki şuan bile oynamıyoruz . bizde bir emek veriyoruz verdiğimiz emekle yapabileceğimiz alabileceğimiz en maksimumu alıp öyle çıkıyoruz pkya. saygılarımla.

• Like 1

3 minutes ago, KGGWinChenzo said:

ben sana birşey açıklayayım bu konuyla ilgili biraz daha olayı iyi algılayabilmen için . şimdi ben woe +7 kullanıyorum (78 fr damage)  attığım damage ile lycan +7 (56 fr damage) alan skillerinde aynı damageyi yazıyor tek fark staf damagelerinde ve tekleme damagelerinde var. daha vahimi rom takıyorum aynı hp 12 takıyorum aynı damage kısacası bizlerde bu durumdan mutlu değiliz. biz para vermiyor değiliz sw başından buyana anlattık woe nin damagesi buysa lycanın damagesi bu olmamalı bir ayarlama getirin diye çok kez söyledik adam 50 fr resistance alıp benimle aynı damageyi yazması ve üstüne 1kdahp fark atması bizede adaletli değildi . lycana dönmedik ama hep bekledik düzeltilecek diye düzeltilmedi. gelelim çarımıza ne harcadığımıza bugün romdan c.e.den acountumuza bir etki görebilseydik bizde ft neck belt dual ce dual rom wing of baba woe +7 yapar öyle dediğin gibi 3 kuruşluk çarlarlada oynamazdık. ki şuan bile oynamıyoruz . bizde bir emek veriyoruz verdiğimiz emekle yapabileceğimiz alabileceğimiz en maksimumu alıp öyle çıkıyoruz pkya. saygılarımla.

Hb 7 neyse woe 7 de odur.İkisi de aynı kutudan çıkıyor fakat talep az olduğu için woe ucuzluyor.Bunlar bizi 8 woodla pk çıkıyoruz sanıyorlar.7 quest takıyorum aynı vuruyor 7 woe takıyor 7 lycaon takıyorum gene aynı.Roc taktım dual etkisi yok mageye romun da yok Rolünde mecburi 12 hp takıyoruz Serverda mageye fr imir harici maalesef hiçbir item etki etmiyor.İmir ve fr nerf yediği için mageye onlar da vasat geliyor.Mage damage ayarlamasını kim yaptıysa becerememiş olmamış 

• Like 3

Just now, ThomasIsBack said:

Hb 7 neyse woe 7 de odur.İkisi de aynı kutudan çıkıyor fakat talep az olduğu için woe ucuzluyor.Bunlar bizi 8 woodla pk çıkıyoruz sanıyorlar.7 quest takıyorum aynı vuruyor 7 woe takıyor 7 lycaon takıyorum gene aynı.Roc taktım dual etkisi yok mageye romun da yok Rolünde mecburi 12 hp takıyoruz Serverda mageye fr imir harici maalesef hiçbir item etki etmiyor.İmir ve fr nerf yediği için mageye onlar da vasat geliyor.Mage damage ayarlamasını kim yaptıysa becerememiş olmamış 

malaesef illa hb 7 yapıp boş boş mageyle gezicez bunu mu istiyorlar ne :D veya oyunda sadece hb dv hanguk tarzı itemleri itemden sayıyorlar herhalde . tuhaf bir kitle söz konusu :D 

• Haha 2

On 12/11/2020 at 12:30 AM, neveousss said:

12 mage meteoru tanklayan warior var Kiballerin clan 12 meteor tanklıyor talia ile bu hala boş yapıyor

Bu yoruma kısmen katılıyorum. Mage damageleri bir süre tanklanabilir şekilde (Fazla mı yoksa az mı olması gerektiği konusuna girmeyeceğim) fakat temel sorun Warrior damagelerinin düşük olması o yüzden bütün jobların vuruşları göze batıyor. Mage'nin nova ile ırk kaldırması çok doğal eğer male party novayı tanklayabiliyorsa bir şeyleri doğru yapıyor demektir. Fakat partylerin içine girildiğinde warriorların damageleri biraz sırıtıyor çok hafif olmak kaydıyla bir buff'a ihtiyaç kesinlikle var. Okçuların ve magelerin staff damagelerine bakıldığında warriorlar biraz çerez kalıyor benim düşünceme göre bu tamamen kişisel fikrim (Tartışılır ve konuşulur).  çok ufak bir warrior bufflamasıyla bütün sorunların çözüleceği düşüncesindeyim. Bütün jobların damagelerini düşürmek çözüm değil oyun bu kadar kalabalık olmasa bu damagelerle party düşürmek male için zor olabilir özellikle herkesin aynı beceride olmadığını düşünürsek.

Edited by Emperor

7 minutes ago, Emperor said:

Bu yoruma kısmen katılıyorum. Mage damageleri bir süre tanklanabilir şekilde (Fazla mı yoksa az mı olması gerektiği konusuna girmeyeceğim) fakat temel sorun Warrior damagelerinin düşük olması o yüzden bütün jobların vuruşları göze batıyor. Mage'nin nova ile ırk kaldırması çok doğal eğer male party novayı tanklayabiliyorsa bir şeyleri doğru yapıyor demektir. Fakat partylerin içine girildiğinde warriorların damageleri biraz sırıtıyor çok hafif olmak kaydıyla bir buff'a ihtiyaç kesinlikle var. Okçuların ve magelerin staff damagelerine bakıldığında warriorlar biraz çerez kalıyor benim düşünceme göre bu tamamen kişisel fikrim (Tartışılır ve konuşulur).  çok ufak bir warrior bufflamasıyla bütün sorunların çözüleceği düşüncesindeyim. Bütün jobların damagelerini düşürmek çözüm değil oyun bu kadar kalabalık olmasa bu damagelerle party düşürmek male için zor olabilir özellikle herkesin aynı beceride olmadığını düşünürsek.

talia ile 12 skillimi tanklayan mage var ya,mageler ağlıyor boşa gene

ağlamayın lan 

• Like 1

1 minute ago, thefnl said:

talia ile 12 skillimi tanklayan mage var ya,mageler ağlıyor boşa gene

ağlamayın lan 

Anlatmaya çalıştığım nokta bu warrior olarak da biraz biz ağlayalım belki bir şeyler düzelir. Daha fazla dmg çıkarmak için ne yapabilirim inan bilmiyorum 8 Shell Set yapacağım diye dünyam karardı, sanırım bundan sonraki adım 12 strleri giyip gezmek olacak  :D