Jump to content

csw ko*p, yada bug ile kaleden giriş

Recommended Posts

2 hours ago, WinChenzo said:

magelere illegal program almasını biliriz. 

Tabi ki, bizim taraftan da çözümü basit bunun karşılığında. 

Not:Bazı arkadaşlarınız özellikle drama çıksın diye uğraşıyor burada, akla mantığa sığmayan yorumlar bile okuyorum bazen. Bu durumla ilgili işlem yapılacak. Yaptırım uygulandıktan sonra "değerli" yorumlarınızı bırakırsınız buraya arkadaşlar

2 minutes ago, Majesty said:

Tabi ki, bizim taraftan da çözümü basit bunun karşılığında. 

Not:Bazı arkadaşlarınız özellikle drama çıksın diye uğraşıyor burada, akla mantığa sığmayan yorumlar bile okuyorum bazen. Bu durumla ilgili işlem yapılacak. Yaptırım uygulandıktan sonra "değerli" yorumlarınızı bırakırsınız buraya arkadaşlar

tabiki yapın. sizler gereğini yapın ki bizlerde oynadığımız oyundan keyif alalım. bekliyoruz değerli kararlarınızı. ona göre yapacağımız yorumlar ya isyan dolu olacak yada minnet dolu.

csw konusu benim için çok hassastir bu oyunun da bi geleneğidir. Czde açilan hileye benzemez burada bir sürü clan anlasmalar yapıyor hazırlıklar yapıyor csw gününü iple çekiyor. Hırs uğruna böyle şeyler yapılması insanların zevkinin içine ediyor. CSW'de açilan hile olsun bug abuse olsun kesinlikle perma ban olması gerekiyor . BADMF için konusmuyorum bugün biz yarın başkasının başına gelebilir ben yine bu dediklerimi savunurum. Insanların bu evente gösterdiği ciddiyete saygı gösterip radikal kararlar vermeniz gerekiyor. Ben bu işin arkasını bırakmayacağım. Bu olay unutulmayacak @Majesty 

• Like 2

Thanos'un da dediği gibi: Olayın trajediymiş gibi algılanıp drama sofrası kurulmasına gerek yok. Videoda her şey gayet açık görünüyor. Savaşın kaderini ciddi anlamda etkileyecek bir durum var. Bunu yapanların ismi belli. Videoda görülen hesaplar, o hesapların girildiği IP'lerde giriş yapılan diğer hesaplar süresiz olarak kapatılıp yola devam edilmesi gerekiyor. Bu cezadan aşağısı Nicos ve ekibinin maddi kaygılarının yapılması gerekenin önüne geçtiğinin işareti olur. 

• Like 2

Sorun şu ki bu tür program kullananları sadece birden fazla şikayet alıp takip e geçen gm ler uzun süre kontrol ettikten sonra Normal bir oyuncu gözü ile görebiliyor. oyun yapısının hiçbir savunma duvarı yok varsa da olabildiğince zayıf. Bu tür serverlar açanlar iyi bilirler ki ona göre sağlam koruma programları, koruma duvarları tasarlanır veya hali hazırda ki programlar kullanılarak bu tür hilelerin, TBL türü programların önüne bir nebze de olsa geçmeye çalışırlar.

Adam resmen gta tanrı mod yamasını yükler gibi program açıp bir de hiç utanmadan, hani '' Bir gören olur, ben gideyim de en dipten gireyim...'' demeden Allahlama yardırmış. bu cesaretinden ötürü tebrik ederim :)

Bir de şöyle bakalım. C.S.W. gibi özel bir oyun etkinliğin de, herkesin dikkatini nerede ise %100 verdiği 1 saatte cesaret edip de bunu yapan NORMAL C.Z. PK SIRASIN DA VEYA FARKLI BİR ETKİNLİKTE NE YAPMAZ... 

Artık bu tür olayların ciddi olarak önüne geçilmeli ve bu imaj daha çok sarsılmamalı düşüncesindeyim.

Herkese iyi oyunlar, iyi çalışmalar dilerim...

• Like 4
  • Thanks 1

1 hour ago, Lilith said:

Bu cezadan aşağısı Nicos ve ekibinin maddi kaygılarının yapılması gerekenin önüne geçtiğinin işareti olur.

Bu serverdaki ilk DB'niz mi bilmiyorum ama maddi kaygısı olacak en son server ProfessionalKO'dur. Neden mi? Mesela biz diğer serverlar gibi 700 KC'yi 714 KC'ye PUS'a koymuyoruz. Premiumların süresini yarı yarıya düşürmüyoruz. PUS itemlerini sadece PUS'tan çekeceksiniz diye kimseye dayatma yapmıyoruz. KC sadece PUS'tan alacaksınız demiyoruz. Etkinlik ödüllerimizin içerisinde KC, PUS itemi, premium olması ve günde en az 2 etkinlik olması, her etkinlikle 200 kişinin ödüllendirilmesi gibi durumları göz önüne aldığınızda maddi kaygımızın olmadığını görürsünüz. Sadece dünkü GM KILL etkinliğinde 56K KC ödül dağıttık :)

Bunun dışında inceleme devam ediyor. Hile kullanıldığı tespit edilirse zaten gereken yapılır. Ekip olarak mı yoksa bireysel olarak mı ceza verilir burada belirleyici olan yine inceleme neticesi olacak. 

• Thanks 1

1 hour ago, Lilith said:

Thanos'un da dediği gibi: Olayın trajediymiş gibi algılanıp drama sofrası kurulmasına gerek yok. Videoda her şey gayet açık görünüyor. Savaşın kaderini ciddi anlamda etkileyecek bir durum var. Bunu yapanların ismi belli. Videoda görülen hesaplar, o hesapların girildiği IP'lerde giriş yapılan diğer hesaplar süresiz olarak kapatılıp yola devam edilmesi gerekiyor. Bu cezadan aşağısı Nicos ve ekibinin maddi kaygılarının yapılması gerekenin önüne geçtiğinin işareti olur. 

1 Offensive Language (racism, family, religion or continuous insults)
1 day mute
3 day ban
Permanent Ban
2 Inappropriate King or War Commander Notices
1 day mute
7 days ban
Permanent Ban
3 Staff Impersonation
Permanent Ban
4 Communicating with a GM using rude language or spamming messages.
GM Discretion
up to and including Permanent Ban
5 Advertising (i.e. shouting in general chat) Third Party Websites, Tools or Private Servers
7 days mute
Permanent Ban
6 Selling of Knight Cash, Accounts, and all out-of-game transfers
Warning,
1 day mute
Permanent Ban (in all accounts belonging to the seller)
7 Nation Points Transfer (NPT) or Bug Abuse to gain Nation Points (NP)
Reduced to 100 NP, 7 day ban
Reduced to 100 NP, 30 day ban
Permanent Ban
8 Payment Fraud
Permanent Ban
9 Abusing bugs (including speed/wall glitching) for individual or team advantage
GM Discretion
10 Editing game files (TBL, Objects, Zones)
Warning
Permanent Ban
11 Using 3rd Party Tools (aka bots)
Permanent Ban
12 Using Macro tools on PK
Jail
Jail
Permanent Ban
13 Possession of a Bugged item, Hacked item or Stolen item.
Temporary ban until all suspicious items and coins are deleted
14 Requesting another Player's User ID or PW
Permanent Ban
15 Interference with users (i.e. spamming trade/party/clan requests, being AFK in event zones)
Jail
GM Discretion
16 Shared or purchased accounts
Will receive no Customer Support
and can lead to Permanent Ban

• Kurallar dahilinde yaptırım uygulanacaktır.
  • Biz bu işi para için yapmıyoruz, tamamiyle gönüllü olarak ve bu sunucuyu sevdiğimiz için burada hizmet ediyoruz.
  • İster 1 KC almış olsun isterse 100.000 KC satın almış olsun illegal aktivitede olan her hesap/karakter banlandı bu zamana kadar. Bunun örneklerini forumda da görebilirsiniz.
  • Artık yönetimi hedef alan ofansif ve drama içeren yorumları bırakmanızı rica ediyorum.
  • Thanks 1

"KC aldıkları için banlamazlar." diye hiç düşünmemiştim. Orada ifade etmeye çalıştığım şey biraz daha geniş kapsamlıydı. Sunucunun canlılığı açısından bir şeydi. Esasen sizi hedef almadım. @majesty 

Edit: Hedef almadım, eleştirmedim ama şu konuda sizi hedef alarak eleştirebilirim. Kuralları kafanıza göre esnetip aynı şekilde kafanıza göre ceza vermeyebiliyorsunuz. Bunun en somut hali geçen gün Rocc0'nun oyun içinden bana "sikimde değilsin" demesine rağmen hiçbir ceza almaması. Ben şuna inanmıyorum: Herhangi bir GM bana pm atacak. Ben ona "Sikimde değilsin." diyeceğim ve o da "Aaa, adam böyle dedi ama ceza gerektiren bir şey değil, neyse." desin ve konuşmaya devam etsin. Ayrıca ben sizi para gözlü olmakla suçlamadım. (Bunun savunması gereksiz.) Her ne kadar biz bu işi para için yapmıyoruz deseniz de 1 lira dahi olsa bu sunucunun bir geliri var. Kimse bunu babasının hayrına yapmıyor. Lakin hakkınızı veriyorum. Bunu diğer sunucular gibi insanları sömürerek kat'iyen yapmıyorsunuz. Moradon'da gezerken bana özel mesaj atıp sunucu ile ilgili bilgi isteyenlere ilk söylediğim şey bu: "Sunucu sahipleri kesinlikle para göz değiller. Her şekilde gelişime açıksın. Bu zamana kadar oynadığım en iyi sunuculardan biri bu." En azından sunucunun kendini çevirmesi adına oyuncunun olması lazım, değil mi? Ve bir şekilde bu oyuncu sayısının muhafaza edilmesi gerekiyor. Benim anlatmaya çalıştığım şey bu fakat yanlış anlaşıldı onu düzeltmek istedim. 

Edited by Lilith
Ekleme

5 minutes ago, Majesty said:
1 Offensive Language (racism, family, religion or continuous insults)
1 day mute
3 day ban
Permanent Ban
2 Inappropriate King or War Commander Notices
1 day mute
7 days ban
Permanent Ban
3 Staff Impersonation
Permanent Ban
4 Communicating with a GM using rude language or spamming messages.
GM Discretion
5 Advertising (i.e. shouting in general chat) Third Party Websites, Tools or Private Servers
7 days mute
Permanent Ban
6 Selling of Knight Cash, Accounts, and all out-of-game transfers
Warning,
1 day mute
Permanent Ban (in all accounts belonging to the seller)
7 Nation Points Transfer (NPT) or Bug Abuse to gain Nation Points (NP)
Reduced to 100 NP, 7 day ban
Reduced to 100 NP, 30 day ban
Permanent Ban
8 Payment Fraud
Permanent Ban
9 Abusing bugs (including speed/wall glitching) for individual or team advantage
GM Discretion
10 Editing game files (TBL, Objects, Zones)
Warning
Permanent Ban
11 Using 3rd Party Tools (aka bots)
Permanent Ban
12 Using Macro tools on PK
Jail
Jail
Permanent Ban
13 Possession of a Bugged item, Hacked item or Stolen item.
Temporary ban until all suspicious items and coins are deleted
14 Requesting another Player's User ID or PW
Permanent Ban
15 Interference with users (i.e. spamming trade/party/clan requests, being AFK in event zones)
Jail
GM Discretion
16 Shared or purchased accounts
Will receive no Customer Support
and can lead to Permanent Ban

• Kurallar dahilinde yaptırım uygulanacaktır.
  • Biz bu işi para için yapmıyoruz, tamamiyle gönüllü olarak ve bu sunucuyu sevdiğimiz için burada hizmet ediyoruz.
  • İster 1 KC almış olsun isterse 100.000 KC satın almış olsun illegal aktivitede olan her hesap/karakter banlandı bu zamana kadar. Bunun örneklerini forumda da görebilirsiniz.
  • Artık yönetimi hedef alan ofansif ve drama içeren yorumları bırakmanızı rica ediyorum.

Yönetimin bu bağlamda kararlılığı ve özverisi için teşekkürler.

Adaletin keskin bir bıçak olduğunu şahıs, kurum ve topluluğu tanımayacağını içeren bu mesajınız için ayrıca teşekkürler.

• Thanks 1

benim merak ettiğim Thanos dışardan görüntü alırken diğer gm'ler buna şahit olabilecek şekilde görüntüleri neden almıyordu? Gm'lerin elinde olan tek görüntü harici kanıt sayılabilecek tek şey bir oyuncunun çektiği görüntü. Hatta sadece bu oyuncunun videosunda bunu yapanların kim oldukları gözüküyor, thanosun çektiğinde o da belli değil. Bu sırada diğer gm'ler neredeydi? neden onlarda video almıyordu? CSW mi oynuyorlardı? 

Saldırı amaçlı değil, meraktan sorulmuştur

Edited by YucukluSumurta

22 minutes ago, YucukluSumurta said:

benim merak ettiğim Thanos dışardan görüntü alırken diğer gm'ler buna şahit olabilecek şekilde görüntüleri neden almıyordu? Gm'lerin elinde olan tek görüntü harici kanıt sayılabilecek tek şey bir oyuncunun çektiği görüntü. Hatta sadece bu oyuncunun videosunda bunu yapanların kim oldukları gözüküyor, thanosun çektiğinde o da belli değil. Bu sırada diğer gm'ler neredeydi? neden onlarda video almıyordu? CSW mi oynuyorlardı? 

Saldırı amaçlı değil, meraktan sorulmuştur

Ben ailemin sağlık sorunları sebebi ile o gün online değildim. Thanos ve nikos CSW yi sürekli izliyorlardı. Zaten sürekli en az 2 GM bu tür büyük etkinlikleri sürekli takip ediyor

45 minutes ago, Lilith said:

"KC aldıkları için banlamazlar." diye hiç düşünmemiştim. Orada ifade etmeye çalıştığım şey biraz daha geniş kapsamlıydı. Sunucunun canlılığı açısından bir şeydi. Esasen sizi hedef almadım. @majesty 

Edit: Hedef almadım, eleştirmedim ama şu konuda sizi hedef alarak eleştirebilirim. Kuralları kafanıza göre esnetip aynı şekilde kafanıza göre ceza vermeyebiliyorsunuz. Bunun en somut hali geçen gün Rocc0'nun oyun içinden bana "sikimde değilsin" demesine rağmen hiçbir ceza almaması. Ben şuna inanmıyorum: Herhangi bir GM bana pm atacak. Ben ona "Sikimde değilsin." diyeceğim ve o da "Aaa, adam böyle dedi ama ceza gerektiren bir şey değil, neyse." desin ve konuşmaya devam etsin. Ayrıca ben sizi para gözlü olmakla suçlamadım. (Bunun savunması gereksiz.) Her ne kadar biz bu işi para için yapmıyoruz deseniz de 1 lira dahi olsa bu sunucunun bir geliri var. Kimse bunu babasının hayrına yapmıyor. Lakin hakkınızı veriyorum. Bunu diğer sunucular gibi insanları sömürerek kat'iyen yapmıyorsunuz. Moradon'da gezerken bana özel mesaj atıp sunucu ile ilgili bilgi isteyenlere ilk söylediğim şey bu: "Sunucu sahipleri kesinlikle para göz değiller. Her şekilde gelişime açıksın. Bu zamana kadar oynadığım en iyi sunuculardan biri bu." En azından sunucunun kendini çevirmesi adına oyuncunun olması lazım, değil mi? Ve bir şekilde bu oyuncu sayısının muhafaza edilmesi gerekiyor. Benim anlatmaya çalıştığım şey bu fakat yanlış anlaşıldı onu düzeltmek istedim. 

Açık olarak şunu söyleyeyim. Kurallarda bulunan offensive language kısmı bu kuralların en zor kısmı açıkçası. Bunu esnetmek olarak düşünmeyin. Orta yolu bulmaya çalışıyoruz yaptırım uygularken. Yani şöyle anlatayım. Bir oyuncuyu illegal aktiviteden dolayı banlamamız 5 dakika sürerken, hakaret (offensive language) içeren şikayetleri incelememiz ve karar almamız uzun sürüyor çünkü hep dengeyi tutturmaya çalışıyoruz. 

34 minutes ago, Majesty said:

Ben ailemin sağlık sorunları sebebi ile o gün online değildim. Thanos ve nikos CSW yi sürekli izliyorlardı. Zaten sürekli en az 2 GM bu tür büyük etkinlikleri sürekli takip ediyor

öncelikle geçmiş olsun. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bildiğim kadarıyla 3'den fazla gm var ve ek olarak farklı bir dönemdeyiz herkes kadar gm'ler de sağlık sorunu vs yaşayabilir, özel bir sebeple oyuna girmemiş olabilir. Burda önemli olan eksikliğin doldurulabilmesi. Dışardan oyuna görüntü alan bir gm var, nikos da takip ediyor ama nereyi ne şekilde takip ediyor belirsiz, başkada herhangi bir şey yok.

Yani bu kadar adamın emek verdiği, zaman ayırdığı ve özen gösterdiği bir etkinliğe yönetim olarak çok daha iyi hazırlanabileceğinizi düşünüyorum. Buradaki çoğu clan bu etkinlik için 5-6 gün hazırlık yapıyor. Oyun içinde yaptıkları hazırlıklar yetmiyor üstüne birde eşinden dostundan işin gücünden zaman ayıracak şekilde planlamasını yapıp her hafta aynı gün aynı saatte o bilgisayarın başında oluyor. Yani oyuncular tarafında bu kadar çok plan, program ve emek varken yöneticiler tarafında bu kadar önemli bir konu olarak görülmediğini gözlemliyorum. Yani daha serverın 2. ayı, 2. premiumlar bile bitmedi. Evet güzel pk dönüyor ama her an herşey olabilir 2 clan serverı bıraksa dengeler şaşar. Kimsenin küstürülmemesi lazım, hak yenmemesi lazım, eğlenceli ve adil bir oyun sunulması lazım. bunların hepsini yapmak oyun genelinde zor bir süreç olsa bile haftada 1 saat süren bir etkinlik için bu kadar da zor olmamalı. Sizin csw'de kuş uçurtmamanız lazım, csw'ye katılan her bir partiyi/clanı didik didik etmeniz takip etmeniz lazım. Bunlar için belkide yönetim tarafında çok daha fazla kişi olmanız lazım. Yani daha serverın başında oyuncularının heyecanının yarısını bile yaşamıyor olmanızın faturası oyunculara kesilmemeli.

• Like 3

GM arkadaşIar gerekeni yapacaktır. 0nIar da bu 0yunun herkes icin daha keyifIi haIe geImesi icin ugrasiy0rIar. SamimiyetIerinden şüphemiz hic 0Imadı bu zamana kadar.

GüzeI keyifIi bir CSW 0Idu, bir kişinin hiIe kuIIanarak kaIe icersine girmesi bu güzeIIiği biraz baItaIasa da bir s0nraki CSW Ierde GM ekibinin daha dikkatIi ve tedbirIi bir şekiIde hareket edeceğini biIiy0r 0Imamız bizIerin 0yun hakkındaki umutIarını hep p0zitif seviyede tutmamız icin yeterIi.

SaygıIar

WolverinE

• Like 2

24 minutes ago, YucukluSumurta said:

öncelikle geçmiş olsun. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bildiğim kadarıyla 3'den fazla gm var ve ek olarak farklı bir dönemdeyiz herkes kadar gm'ler de sağlık sorunu vs yaşayabilir, özel bir sebeple oyuna girmemiş olabilir. Burda önemli olan eksikliğin doldurulabilmesi. Dışardan oyuna görüntü alan bir gm var, nikos da takip ediyor ama nereyi ne şekilde takip ediyor belirsiz, başkada herhangi bir şey yok.

Yani bu kadar adamın emek verdiği, zaman ayırdığı ve özen gösterdiği bir etkinliğe yönetim olarak çok daha iyi hazırlanabileceğinizi düşünüyorum. Buradaki çoğu clan bu etkinlik için 5-6 gün hazırlık yapıyor. Oyun içinde yaptıkları hazırlıklar yetmiyor üstüne birde eşinden dostundan işin gücünden zaman ayıracak şekilde planlamasını yapıp her hafta aynı gün aynı saatte o bilgisayarın başında oluyor. Yani oyuncular tarafında bu kadar çok plan, program ve emek varken yöneticiler tarafında bu kadar önemli bir konu olarak görülmediğini gözlemliyorum. Yani daha serverın 2. ayı, 2. premiumlar bile bitmedi. Evet güzel pk dönüyor ama her an herşey olabilir 2 clan serverı bıraksa dengeler şaşar. Kimsenin küstürülmemesi lazım, hak yenmemesi lazım, eğlenceli ve adil bir oyun sunulması lazım. bunların hepsini yapmak oyun genelinde zor bir süreç olsa bile haftada 1 saat süren bir etkinlik için bu kadar da zor olmamalı. Sizin csw'de kuş uçurtmamanız lazım, csw'ye katılan her bir partiyi/clanı didik didik etmeniz takip etmeniz lazım. Bunlar için belkide yönetim tarafında çok daha fazla kişi olmanız lazım. Yani daha serverın başında oyuncularının heyecanının yarısını bile yaşamıyor olmanızın faturası oyunculara kesilmemeli.

Merak etmeyin bu zamana kadar hep adaletli olduk ve bundan sonra da bu şekilde davranacağız emin olabilirsiniz.

• Like 1

1 minute ago, turkstar said:

GM arkadaşIar gerekeni yapacaktır. 0nIar da bu 0yunun herkes icin daha keyifIi haIe geImesi icin ugrasiy0rIar. SamimiyetIerinden şüphemiz hic 0Imadı bu zamana kadar.

GüzeI keyifIi bir CSW 0Idu, bir kişinin hiIe kuIIanarak kaIe icersine girmesi bu güzeIIiği biraz baItaIasa da bir s0nraki CSW Ierde GM ekibinin daha dikkatIi ve tedbirIi bir şekiIde hareket edeceğini biIiy0r 0Imamız bizIerin 0yun hakkındaki umutIarını hep p0zitif seviyede tutmamız icin yeterIi.

SaygıIar

WolverinE

Akşam oyun içinden bana tekrar PM atar mısın mavi kutu hakkında.

Herkes ailesinden çocuklarından işinden gücünden feragat ederek oynuyor şu oyunu. Eminim oynayanların yaş ortalaması 30 dur çünkü yeni neslin oynadığı bir oyun değil bu. Ne gerek var kardeşim bu tür şeylere. Kimseyi itham etmiyorum. Hile bug yapanlara ve yapmayı düşünenlere lafım. Ne geçer elinize. Hangimizin şu oyunda hile yapıp birşeyler elde etmesiyle hangi sorunu çözülecek. Birçoğumuz evli barklı insanlarınız çocuklarımız var gündüz çalışıp akşamları zevk almaya giriyoruz şu oyuna. Birçok insan tanıyoruz dostumuz var mert olan düşmanımız bile var. Oyunda denge bozmak kimseye fayda getirmez bunu anlamak lazım. Kural ihlali yapanlara verilsin en ağırından cezası. Kim olursa olsun. 

• Like 2

Banlanması gerekiyor içeriye gıren ve partisi onu uyarmak yerine bu olayı kötüye kullanıyorlar. Neden incelemeyle uğraşıyorsunuz ki. Smoke'lerin yaptığı bariz belli. Çıksın clan lideri söylesin kimin yaptığını ve partisindeki adamları bukadar basit. Bence smokelerin hepsi banlanmalı tam bir aveller. 

Edited by Dragonite
  • Haha 2

999 ban bekliyoruz.Ayrıca bu cswde bu hile yüzünden ön kapı kontrolünü elimizden kaybettik, işlenen suç 1 kişinin cezalanmasıyla hallolacak bir mevzu değildir.Tamam belki hileyi kullanan bir karakter ama bu hilenin kullanılması bütün party üyelerine yarıyor yani 3. parti program kullanımından yararlanan tek karakter değil bütün partydir.

2 minutes ago, ThomasFuckingShelby said:

X serverda 2 sene önce kapıdan tp ile geçtik diye tüm party perma ban yedik.Bizim yaptığımız sadece tp ile kapıyı geçmekti.Buradaki adamlar hileyle duvarı geçiyor.O hileyi açan kişinin olduğu parti komple permalanmalı.

Aynı fikirdeyim.

Arkadaslar konu BADMF ile alakali degil bu tum clanlarin basina gelebilirdi bu kadar ugrasip 55 dakika tuttugunuzu dusun kaleyi hic gecit vermeden ve avelin teki hile acip o 55 dakikalik emeginizi, terinizi hic ettigini dusunun. Ben yarin baskasinin basina gelse de ayni tepkiyi verecegim. Bir kisinin basindan cikan bir sey degil bu herkes cok iyi biliyor bu Smok kekolari clan baskanlarindan habersiz moradonda bile pazar yapmazlar sorumlusu bellidir.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...