Jump to content

About Talias  

103 members have voted

1. 1. Make your choice

• Reduce acid pot cost and increase super magic hammer cost
    • Reduce durabilitiy of talias by half
    • Remove all classes talia
    • Remove mage talia
    • Remove warrior talia
    • Remove priest talia
    • Remove rogue talia

Recommended Posts

farmer kesmeye gelipte kesemeyip üstüne birde ölüp towna düşen ne kadar rogue ve warrior varsa kaldırılsın işaretlemiş bide yorum atmış. Yazık lan

Edit: Taliayı kaldırmak yerine super magic hammerı komple kaldırsanız daha mantıklı bir çözüm olmaz mı? Yanan talia direk çöpe gitse mesela normal de olması gerektiği gibi

Edited by YucukluSumurta
  • Thanks 1

9 hours ago, YucukluSumurta said:

farmer kesmeye gelipte kesemeyip üstüne birde ölüp towna düşen ne kadar rogue ve warrior varsa kaldırılsın işaretlemiş bide yorum atmış. Yazık lan

Edit: Taliayı kaldırmak yerine super magic hammerı komple kaldırsanız daha mantıklı bir çözüm olmaz mı? Yanan talia direk çöpe gitse mesela normal de olması gerektiği gibi

Bowlda pk atmaya maçası yemeyen bu arkadaşlar gider slotlarda milleti darlar, sonra da oyuncu gelmeyince server boş diye buralarda ağlar gmleri birşey yapmamakla suçlar her serverda böyle. Buradaki çoğu oyuncunun 2015-17 arası oynadığı bir pvpde ben de 2 sene kadar oynadım orada da aynıydı. Adamlar full +8, +1 olmuş hatta eline +9 exp raptor shard vs almış hala utanmadan beast cardinal basıp servera yeni gelen çıplak farmcıları kesiyorlardı. Adamların kalın kafasına girmeyen şey şu: herkese yüksek damage vuramazsın öyle bir dünya yok. Sen kesmek istiyorsan rakibin de ölmemek istiyor. Warrior da talia takabilir rogue de çözüm bunu kaldırmak değil. Çözüm super magic hammer gibi oyunun doğasına aykırı ve hiçbir zaman var olmamış saçma itemi kaldırmak bu kadar basit. Talia kasan adamın emeğine küfür eder gibi sürekli acid atılmasın diye de acid pot fiyatı tekrardan 15 m yapılır mevzu kapanır gider. Adamların karakterlerine bakıyorum, spesifik örnek olarak assassin mesela, 7 shell set dual 7 sn rol dual dex 12 küpe vs itemleri var yaklaşık 1900 apsi var utanmadan talia kalksın diyor sanki talia olmasa 2k spike atacak kamil. Bugün yalandan hobgoblin kasarken bunlardan birisi geldi dd taliasızken battle priest halime 800 spike vurabildi itemlerim de herkeste ne varsa ondan yani dual rol ft set falan. Yani gidip yarım saat para kasıp acid almak kaba etlerine zor geliyor diye talia kaldırılsın diye saçma bir ankette çoğunluktalar diye yönetime baskı yapma hakkını kendilerinde görebiliyorlar. O zaman biz de örgütlenip "descent kaldırılsın, archer styx vurmasın, rogue lf basmasın" diye anketler açtıralım çünkü biz de böyle tipleri yakalayamıyoruz, manamızı çekiyorlar sinir oluyoruz. İster misiniz? Tabi ki istemezsiniz çünkü bu öneriler mantıksız. Heh işte bunlar ne kadar mantıksızsa talia kaldırılsın demek de o kadar mantıksızdır. 

• Like 1

O kadar yazıldı çizildi ben bir öneri daha yapayım madem talia kalksın deniliyor. Battle priest, Paper mage armorları gelsin o zaman. Ama önceki databaselerdeki gibi defansı fabric ile paper mage kıyafetiyle aynı olan yalandan parça başına 5-6 hp stat veren çakma black chitin değil. Adam akıllı defansı olan, giymek için gereken inti  fabric ile aynı olan paper charların giyebileceği kıyafetlerden bahsediyorum.Int oyuncuların suistimalini önlemek için bunların drobu veya npcden craft edilmiş hali default olarak str bonusla beraber gelebilir,giymek için istediği primary stat yani magic power veya str 200 vs olabilir ve defans olarak da fabric set ile bu bp chitinlerinin totali arasında 200 def. kadar oynayabilir eğer talia tamamen kaldırılacaksa(kıyafetin antidef versiyonu olmayacağını varsayarak 200 diyorum. Full +0 unique +8 custom bp chitin ile yaklaşık 1050 def eder 350 ac ve armor enchant basılıyken) .

Çoğu priest warriorların bakıma muhtaç bebek gibi "cure at heal at debuff at" diye ağlamalarından dolayı int oynamaya lanet ediyor. Milletin bir solo pk zevki var, o da üçbeş tane atak yapıp descent atmaktan başka marifeti olmayan aciz herifin dediği olsun diye mahvedilmesin. Attacker oynamak warrior ve roguenin tekelinde olmasın tüm derdimiz budur. 

Edited by HattoriHanzo

3 minutes ago, WinChenzo said:

taliayı kaldır dediğinde oyunun doğasıyla oynuyorsunuz diyorlar ama süper magic hammer oyunun doğasına tecavüz ediyor bunu kimse konuşmuyordu. şıklarda süper magic hammer kaldırılsın olsaydı şayet direk ona tıklardım. neyse ne çokta önemi yok artık bf bekliyoruz sadece başka birşey yok

Zaten bütün mevzu super magic hammer yüzünden çıktı. Sen gidip böyle bir item koyarsan üç beş tane macrocu mage okçu da gidip delosta shadowlara kamp kurup bunu bir güzel suistimal eder. Talia skin tek kullanımlık armordur 3 tane acid atıp full durability taliayı patlatmak zor değil asıl mesele super magic hammmerda katılıyorum. Nedense bu seçenek ankete konulmamış bile. 

• Like 1

39 minutes ago, WinChenzo said:

taliayı kaldır dediğinde oyunun doğasıyla oynuyorsunuz diyorlar ama süper magic hammer oyunun doğasına tecavüz ediyor bunu kimse konuşmuyordu. şıklarda süper magic hammer kaldırılsın olsaydı şayet direk ona tıklardım. neyse ne çokta önemi yok artık bf bekliyoruz sadece başka birşey yok

Deme öyle,Thoması damage dengesizliğinden,wariorun fr talia takıp heal bile almadan bizi kesmesinden defalarca nikosa ve gmlere yakardı.3 hafta boyunca nikos Thomasın hiçbir pmsine cevap vermedi ta ki 2 gün önce talia ve damagelere sinirlenip gene nikosa yakarınca, Nikos Thoması permanent banladı XD.Üstelik forum accountunu da sınırsız banlamış söyleyeceklerim bu kadar.Kendi ayaklarına sıkmaya devam ediyolar

• Like 1

10 hours ago, HattoriHanzo said:

O kadar yazıldı çizildi ben bir öneri daha yapayım madem talia kalksın deniliyor. Battle priest, Paper mage armorları gelsin o zaman. Ama önceki databaselerdeki gibi defansı fabric ile paper mage kıyafetiyle aynı olan yalandan parça başına 5-6 hp stat veren çakma black chitin değil. Adam akıllı defansı olan, giymek için gereken inti  fabric ile aynı olan paper charların giyebileceği kıyafetlerden bahsediyorum.Int oyuncuların suistimalini önlemek için bunların drobu veya npcden craft edilmiş hali default olarak str bonusla beraber gelebilir,giymek için istediği primary stat yani magic power veya str 200 vs olabilir ve defans olarak da fabric set ile bu bp chitinlerinin totali arasında 200 def. kadar oynayabilir eğer talia tamamen kaldırılacaksa(kıyafetin antidef versiyonu olmayacağını varsayarak 200 diyorum. Full +0 unique +8 custom bp chitin ile yaklaşık 1050 def eder 350 ac ve armor enchant basılıyken) .

Çoğu priest warriorların bakıma muhtaç bebek gibi "cure at heal at debuff at" diye ağlamalarından dolayı int oynamaya lanet ediyor. Milletin bir solo pk zevki var, o da üçbeş tane atak yapıp descent atmaktan başka marifeti olmayan aciz herifin dediği olsun diye mahvedilmesin. Attacker oynamak warrior ve roguenin tekelinde olmasın tüm derdimiz budur. 

Her bir kelimene katılıyorum dostum.. geçen gün mageyle yarım saatte 1k magic hammer kastım.. yarım saatte 10 magichammer eder..saçmalıktan öte bişey değil..profa rakip bi sw açıldıgında 3-5 kişi kaldığında mı akılları başa geleecek bilemiyorum

• Like 1

1 hour ago, neveousss said:

Deme öyle,Thoması damage dengesizliğinden,wariorun fr talia takıp heal bile almadan bizi kesmesinden defalarca nikosa ve gmlere yakardı.3 hafta boyunca nikos Thomasın hiçbir pmsine cevap vermedi ta ki 2 gün önce talia ve damagelere sinirlenip gene nikosa yakarınca, Nikos Thoması permanent banladı XD.Üstelik forum accountunu da sınırsız banlamış söyleyeceklerim bu kadar.Kendi ayaklarına sıkmaya devam ediyolar

Valla kusura bakma stafla 600 meteorla 1k ya yakın vurduğun sw de talia da olmalı fr pot da olmalı mage damageleri normale gelirse belki o zaman konuşulur talianın kalkması. +8 wood goblin setli mageler de bir zahmet full wrlere tek atamasın. 500 fr resistansla oynadığım halde novalar 600-700 civarı vuruyor. bu mu damage yetersizliği :D

• Like 1

1 hour ago, neveousss said:

gerçekçi olalım sıkacakları ayak kalmadı zaman gösterecek zaten kim haklı kim haksız bro

1 hour ago, MadReaper said:

Valla kusura bakma stafla 600 meteorla 1k ya yakın vurduğun sw de talia da olmalı fr pot da olmalı mage damageleri normale gelirse belki o zaman konuşulur talianın kalkması. +8 wood goblin setli mageler de bir zahmet full wrlere tek atamasın. 500 fr resistansla oynadığım halde novalar 600-700 civarı vuruyor. bu mu damage yetersizliği :D

7 woe 255 mp,Kibale vurduğum damage meteorla 750 800dü.Bu bende gözüken damagesi.Üstüne Kibal wp bile takmamıştı.Arenada bizzat kendisiyle denedim 1 hafta önce. Staff ise 400 450 vuruyordu max.Kendisine sorabilirsin