Jump to content

Light staff (72) skill'i deneme sonuçları.

Recommended Posts

Merhaba, az önceki denemenin sonuçlarını paylaşıyorum.

Not: Amacım 1vs1'de itemli bir asasini kesemediğimi gösterip iyileştirme yapılmasını istemek değil. Zaten kesememeliyim ve bu server için iyi bir durum ancak;

112 int, 255 mp ve +7 Lightning Erenion ile şu charla Famous yaptığımız deneme sonucunda:

Kitleme oranım (Ms basılı değilken) 1/10 - Damage ise 500-600 (Sc'siz ve benim gördüğüm)

İşin ilginç yanı arkadaşımın Rol'leri çıkartması da pek bir şeyi değiştirmedi. Sonuç yine 1/10 düzeyinde.

Video veya Ss almadım, gerek de duymadım çünkü sonucun herkes için aynı olacağı bariz ve bu, özellikle mage party ile oynamayanlar için (ki o partylerde lr oynayanlar da 45 skill'inin nimetlerinden faydalanmak için oynuyorlar(dı)) geriye kalkan takıp tp yapmaktan başka bir seçenek bırakmıyor. Halbuki 2vs2 veya 3vs3 gibi durumlarda 2 asasinle aynı partyde oynayan bu tarz bir lr mage'nin fark yaratabilmesi gerekir düşünüyorum.

Tabii Imir sonrası sonuç değişir değişmez bilemiyorum ama şimdilik durum bu.

Magelerin damageleri hala tartışılıyor ya ne diyeyim 3-4 asas içinize girip zar zor kesebiliyorken hala jobunuzu yükseltmeye çalışıyorsunuz, karşınızda olan jobları iyice işlevsiz yapmaya gayret ediyorsunuz, bu arada serveda en güçlü job magedir, aksini idda eden oyundan zerre çakmıyordur.Buna rağmen serverda user tutuyor mage damagesi iyi olsun diye düşünüyoruz sizler tatmin noktası 0 olan ey insanoğlu!! Madem öyle..

ASASIN DAMAGELER NE BÖYLE BEN NEDEN MAGEYE DB MALİCELİ SPIKE ILE TEK ATAMIYORUM.

THURST 70 LE NEDEN DIĞERINI KESEMIYORUM.

TEK ASAS GİRİP NEDEN Bİ PARTİ MAGEYİ KESEMİYORUM ASAS DAMAGELER GÜÇLENSİN.

BÖYLE OLMAZ.WARRIRORLARINDA DAMAGELERI YUKSELTTIN ABI BPLERINDE YUKSELTIN HERKES BIRBIRINE TEK ATSIN.

72 SKILININ KITLEMESINDEN ADAMLAR BAHSEDİYORKEN BENIM NEDEN DAMAGESINE KARŞI ÇIKACAĞIM BİR 72 SKILIM YOK...

Edited by wogo

5 minutes ago, wogo said:

Magelerin damageleri hala tartışılıyor ya ne diyeyim 3-4 asas içinize girip anca kesebiliyorken bir kaç mageyi hala yükseltmeye çalışmanız ve onları iyice işlevsiz yapmaya çalışıyorsunuz öyleyse iyi okuyun.

ASASIN DAMAGELER NE BÖYLE BEN NEDEN MAGEYE DB MALİCELİ SPIKE ILE TEK ATAMIYORUM.

BÖYLE OLMAZ.WARRIRORLARINDA DAMAGELERI YUKSELTTIN ABI BPLERINDE YUKSELTIN HERKES BIRBIRINE TEK ATSIN.

72 SKILININ KITLEMESINDEN ADAMLAR BAHSEDİYORKEN BENIM NEDEN DAMAGESINE KARŞI ÇIKACAĞIM BİR 72 SKILIM YOK...

Hocam 72 cap magenin en güçlü olduğu captir,83 mage bile 72 staff + 60 70 kullanır aklında olsun.72 staff max 450 vuruyor ki normalde 72 magenin vssi asas ve wariorla kafa kafaya gider fakat burada mageyle hiçbir wariorun canını veya asasın canını 1v1 de %70 altına indiremezsin bunda hemfikiriz.Adam sana diyor ki lr erenion 7 takıp 255 mi ile 500 vuruyorum bu damage wariora 450,asasa 425 olarak yansır.Ancak imir ve fr orjinale çekilirse belki 600ü 700ü görür yine de 1v1de mage hiçbir jobu kesemez burada.Senin damagene gelirsek ben dd kafalık kullanmıyorum ve ortalama asas bana 1400-1700 arası spike vuruyor gayet de yüksek damageler bunlar.Adam yine demiş ben 1v1 de kesmek istemiyorum sadece staff az vuruyor oyunda hiçbir işlevim yok diyor.Warior damageye de gelelim ortalama warior bana m5 olduğu halde 750-950 vuruyor bu da fazla ama ses çıkarmıyoruz.Kimse kimseye tek atmasın diyorsun ama 5.5k hp mageyi bi zahmet 2 skille kesme 

Just now, ThomasFuckingShelby said:

Hocam 72 cap magenin en güçlü olduğu captir,83 mage bile 72 staff + 60 70 kullanır aklında olsun.72 staff max 450 vuruyor ki normalde 72 magenin vssi asas ve wariorla kafa kafaya gider fakat burada mageyle hiçbir wariorun canını veya asasın canını 1v1 de %70 altına indiremezsin bunda hemfikiriz.Adam sana diyor ki lr erenion 7 takıp 255 mi ile 500 vuruyorum bu damage wariora 450,asasa 425 olarak yansır.Ancak imir ve fr orjinale çekilirse belki 600ü 700ü görür yine de 1v1de mage hiçbir jobu kesemez burada.Senin damagene gelirsek ben dd kafalık kullanmıyorum ve ortalama asas bana 1400-1700 arası spike vuruyor gayet de yüksek damageler bunlar.Adam yine demiş ben 1v1 de kesmek istemiyorum sadece staff az vuruyor oyunda hiçbir işlevim yok diyor.Warior damageye de gelelim ortalama warior bana m5 olduğu halde 750-950 vuruyor bu da fazla ama ses çıkarmıyoruz.Kimse kimseye tek atmasın diyorsun ama 5.5k hp mageyi bi zahmet 2 skille kesme 

Teşekkürler.

Kaldı ki yakındığım şey damage değil, staff stun oranı. Kimseyi de teke tekte keseyim demiyorum. Tek söylediğim bir staffın ve karakterin ayırt edici tek özelliği kitlemesiyse ve kitlemiyorsa, bir sorun var demektir.

8 minutes ago, ThomasFuckingShelby said:

Kardeşim sana yazmış oldukların ve yazmış olduğum şeylerle cevap vericem.

''Senin damagene gelirsek ben dd kafalık kullanmıyorum ve ortalama asas bana 1400-1700 arası spike vuruyor gayet de yüksek damageler bunlar.''

'' 5.5k hp mageyi bi zahmet 2 skille kesme ''

''ASASIN DAMAGELER NE BÖYLE BEN NEDEN MAGEYE DB MALİCELİ SPIKE ILE TEK ATAMIYORUM.''

Arkadaşın dediğine gelecek olursak mageyi hesaplamak için neden tek mageyi baz alıyorsunuz ancak mageler timlerle oynuyor.Lr kitindeki etki artarsa eğer lr mage dengesi artacarsa gelen buffla dk başı kitlenecez kanser olucak insanlar,severı oynuyorum sizlerin yaptığı gibi kaynakları tüketmek yerine korumaya çalışıyorum.

Yapılan baskılar neticesinde warrior damageleriyle serverda user kaybı yaşandı.Magelerin hepsinin team olduğunu varsayarsak ki bunlarda bu kit olayından dolayı yüklenirse ve bu bir şekilde onaylanırsa işte o zaman serverın dengesi tekrardan şaşacak.

Mage olarak 2 seçeneğin var ya tp mage olucaksın yada atak mage sen hem tp hem hemde atak olmak istiyorsun ki lrlere dual rollerim olmasına rağmen iyi kitleniyoruz,icelarıda sağlam yiyoruz.

7 minutes ago, wogo said:

Kardeşim sana yazmış oldukların ve yazmış olduğum şeylerle cevap vericem.

''Senin damagene gelirsek ben dd kafalık kullanmıyorum ve ortalama asas bana 1400-1700 arası spike vuruyor gayet de yüksek damageler bunlar.''

'' 5.5k hp mageyi bi zahmet 2 skille kesme ''

''ASASIN DAMAGELER NE BÖYLE BEN NEDEN MAGEYE DB MALİCELİ SPIKE ILE TEK ATAMIYORUM.''

Arkadaşın dediğine gelecek olursak mageyi hesaplamak için neden tek mageyi baz alıyorsunuz ancak mageler timlerle oynuyor.Lr kitindeki etki artarsa eğer lr mage dengesi artacarsa gelen buffla dk başı kitlenecez kanser olucak insanlar,severı oynuyorum sizlerin yaptığı gibi kaynakları tüketmek yerine korumaya çalışıyorum.

Yapılan baskılar neticesinde warrior damageleriyle serverda user kaybı yaşandı.Magelerin hepsinin team olduğunu varsayarsak ki bunlarda bu kit olayından dolayı yüklenirse ve bu bir şekilde onaylanırsa işte o zaman serverın dengesi tekrardan şaşacak.

Mage olarak 2 seçeneğin var ya tp mage olucaksın yada atak mage sen hem tp hem hemde atak olmak istiyorsun ki lrlere dual rollerim olmasına rağmen iyi kitleniyoruz,icelarıda sağlam yiyoruz.

Db malice dd yokken tek atıyorsunuz neredeyse r+spike.Arkadaş 72 lr staffı baz almış bu problem yaratmaz zaten serverda toplam 10 lr mage var. Diğer skillerin kit oranı aynı kalacak.Damageler eskiye göre daha dengeli fakat update gelmesi lazım rol roc> flame lr ice poison rol roce upgrade edilmeli ve fr imirler 15 damage yerine orjinale çekilip mageye özel olursa hem senin rolün rocun değerli olacak hem de elemental ring yapacaksın.Bu yazdığım update olarak gelirse herkesin damagesi bi tık artacak, itemler değer kaybetmeyecek pazar çeşitliliği vs de artmış olacak 

• Like 1

1 hour ago, wogo said:

Magelerin damageleri hala tartışılıyor ya ne diyeyim 3-4 asas içinize girip zar zor kesebiliyorken hala jobunuzu yükseltmeye çalışıyorsunuz, karşınızda olan jobları iyice işlevsiz yapmaya gayret ediyorsunuz, bu arada serveda en güçlü job magedir, aksini idda eden oyundan zerre çakmıyordur.Buna rağmen serverda user tutuyor mage damagesi iyi olsun diye düşünüyoruz sizler tatmin noktası 0 olan ey insanoğlu!! Madem öyle..

moruk sen ilk zamanlar  ağlamıyormuydun  asas az vuruyor diye? sana kimse karşı birşey söylememişken bu adamın açtığı konuyu  niye baltalıyorsun.  ağzına emziğini aldın otur  boş yapma. her konunun altına yazı yazıp birşeyden anladığını zannediyorsun.yok 72 skili istiyorum yok mageleri tek kesmek istiyorum. sen kimsin neye sahipsinde o dediklerini yapacaksın. magenin  72 den sonra 83  e kadar hangi skili işlevsel? neye dayanarak böyle bir kıyaslama yapıyorsun zottirik? 

3 hours ago, ThomasFuckingShelby said:

Db malice dd yokken tek atıyorsunuz neredeyse r+spike.Arkadaş 72 lr staffı baz almış bu problem yaratmaz zaten serverda toplam 10 lr mage var. Diğer skillerin kit oranı aynı kalacak.Damageler eskiye göre daha dengeli fakat update gelmesi lazım rol roc> flame lr ice poison rol roce upgrade edilmeli ve fr imirler 15 damage yerine orjinale çekilip mageye özel olursa hem senin rolün rocun değerli olacak hem de elemental ring yapacaksın.Bu yazdığım update olarak gelirse herkesin damagesi bi tık artacak, itemler değer kaybetmeyecek pazar çeşitliliği vs de artmış olacak 

anlamazlar knk zorlama bf gelecek rol roc hepsi çöp olacak jr gelecek amacı olmayacak jrnin bile ama anlatamazsın bunlar fr imir shio yapıp eline chd giga hb quest shard yapıp talia sırtlanıp 10 kişiyle pk atma kafasında olan adamlar.

3 hours ago, ThomasFuckingShelby said:

Hangi magenin stafı 400 vuruyor? ben hic öle bir damage yemiyorum warrioruz char ile bizdemi sorun var? ortalama her mage 500-600 arası net skill bide yanında 50-100 arası vuruyor toplamda 550-650 arası yani  ve hala aglıyorsunuz cok garip. 83 lwl olayına değinmişin zaten şuan mageler 83 lwl berserker warior gibi alan vuruyor bide üstüne 550-650 arası staf vuruyor. ÇOK KOMİKSİNİ CİDDEN. Ayrıca kaç defensiniz varda warirorun sana 750-950 arası vurmasına çok diyosun?

Edited by tayyar

2 hours ago, ThomasFuckingShelby said:

Magelerde 10 gb ye full item yapacak dimi mage charın hiç bir masrafı yok sw de

Just now, tayyar said:

Magelerde 10 gb ye full item yapacak dimi mage charın hiç bir masrafı yok sw de

Canım kardeşim,8 lycaon woe var da biz mi almıyoruz ?Ne takayım damagem artsın ?Sen gibi 8 raptor alınca damagemiz uçmuyor.7 woe 7 lycaon takıyoruz 50 damage max oynuyor.Rol roc rom taksak da def harici katkısı yok lütfen oyunu bilmeden mage hakkında yorum yapma.Ben stafla lr 450den fazla vuramıyorum.Sen 500 600 damage master 5 ile yediysen senin çarın 0 resisttir muhakkak.

• Like 1

1 hour ago, tayyar said:

Hangi magenin stafı 400 vuruyor? ben hic öle bir damage yemiyorum warrioruz char ile bizdemi sorun var? ortalama her mage 500-600 arası net skill bide yanında 50-100 arası vuruyor toplamda 550-650 arası yani  ve hala aglıyorsunuz cok garip. 83 lwl olayına değinmişin zaten şuan mageler 83 lwl berserker warior gibi alan vuruyor bide üstüne 550-650 arası staf vuruyor. ÇOK KOMİKSİNİ CİDDEN. Ayrıca kaç defensiniz varda warirorun sana 750-950 arası vurmasına çok diyosun?

hangi warioura vuruyormuşuz 550-600 bizde gözüken damage bile o kadar değil. dual roc dual weli warioura +7 woe ile söylüyorum bunu hani diyorsun ya mage 10 gblik item ft set wing of baba var elimde woe 7 var ona bakarsan 15-20 gbye 7 shell seti koyup eline raptor 7 alıp çıkanda var meleede ? ki melee sw başından beri bowl vs heryerde kastı etti halada yapabilir magenin 100lerce gbsi olsa ne olur romun defden başka espirisi yok anlamıyor musunuz keşke rocun meleeye katkısını bizde romdan alabilsek de taksak ama yok ne yapabiliriz yani siz söyleyin ?

Edited by WinChenzo

3 hours ago, Majesty said:

Staff hasarlarınız elemental yüzükler ile yükselecektir.

Konuyu açan arkadaşın yazdıklarını okursanız,konu damagelerle alakalı değil.Stun rate ile alakalı ve düşük olduğunu sizde biliyorsunuz bununla ilgili bi iyileştirme isteniyor.Damage vurmak istemiyor adam zaten lr oynuyor damage ile işi yok stun istiyor STUUUNN

sadece lr staff skilinin stun oranı artabiliyosa yapılabilir gerçekten %10 oransa düşük. ama orjinal client olmadığı için en ufak değişiklikler denge bozabilir. bu tarz clientlerde lr stun oranı sabit diye biliyorum.

bu arada thomas ne diyosa tersini yapın serverin en toxic insanıdır faydalı bişey söylemez ne güzel kurtulmuştuk ağlaya ağlaya geri geldi

1 hour ago, UntouchabLe said:

Konuyu açan arkadaşın yazdıklarını okursanız,konu damagelerle alakalı değil.Stun rate ile alakalı ve düşük olduğunu sizde biliyorsunuz bununla ilgili bi iyileştirme isteniyor.Damage vurmak istemiyor adam zaten lr oynuyor damage ile işi yok stun istiyor STUUUNN

Şu konuda yazılan her cümleyi okudum. Cevap verilmesi gereken verdim. Stun/Scream/Leg Cut/Slow rateler şu an normal durumda. İyileştirme yapılmayı gerektirecek bir durum bulunamamaktadır. 

• Like 2

22 minutes ago, Majesty said:

Şu konuda yazılan her cümleyi okudum. Cevap verilmesi gereken verdim. Stun/Scream/Leg Cut/Slow rateler şu an normal durumda. İyileştirme yapılmayı gerektirecek bir durum bulunamamaktadır. 

Uzatmak istemiyorum, ben gözlemimi yazdım; bir şekilde adapte olur veya başka bir char oynarım ya da bırakırım fakat insanın aklıyla alay edip şu an ‘’normal’’ durumda da demeyin, çünkü değil.  

1 minute ago, DeusEx said:

Uzatmak istemiyorum, ben gözlemimi yazdım; bir şekilde adapte olur veya başka bir char oynarım ya da bırakırım fakat insanın aklıyla alay edip şu an ‘’normal’’ durumda da demeyin, çünkü değil.  

Normal olmayan ne dostum onu söyle? Ben bunları söylerken her şeyi test serverda en az 4. kez kontrol ettikten sonra söylüyorum.