Jump to content

Recommended Posts

1_ Macro hile değildir, oyun clientının bana izin verdiği şeyleri yapıyorum (serverda macronun yasak olmasından bağımsız). Bu açıklama macroya hile diyen arkadaşlara mantıklı gelmeyecek muhtemelen, onlar biraz daha oyun hakkında bişeyler öğrenip yorum yaparsa sevinirim.

2_ Server elemental damage serverı diyenler için, o elemental yüzükleri 2 job içinde var, yani 2 jobunda damage'i artıcak ve sonuç çok fazla değişmeyecek.
3_ Bir asasın bir warrioru bu kadar yüksek hp ile kesmesi normal değildir. Orta seviye bi asasın(Shard7 dex12 ftset), ful warrioru(hb7 dualroc dualwe skebelt ftneck) bir warrioru kesmesi hiç normal değildir. Bunların hepsini bir asas olarak sölüyorum yani kendi jobumu güçlendirmek gibi bir amaç gütmüyorum.
4_ 255str 230str muhabbeti yapmışsınız, hiç bir mykoda aklı olan bir warrior 255 str oynamaz hadi oynasa ki bu sonuca bi etki etmicektir. Onu geçtim vs sırasında asasın magic shield atmazsa damageler düzgün olucaktır diye kendinizi savunmanız inanılmaz komik. Damageler ortada, warrior ortalama 600 vuruyo, ve sizde biliyorsunuz bu damage %10 arttırılsa herkes mutlu olucak. Madem damageler bu kadar normaldi 1 hafta önceki yamada warrior damageleri 600den 950 ye çıkarıldı, demekki artışa ihtiyacı olduğunun sizde farkındaydınız.

5_ Son olarak bu konunun açılma amacı serverın daha güzel bir hal alması için, gmlere elimizden geldiğince yardım etmekti. Bir asasın bir warrior'ı ful can kestiğin sölediğimde nikos video çekip koyabilirmisin dedi ve bizde yardımcı olmak için bu videoyu çektik. 

• Like 1

2 hours ago, R1TA said:

sakın bu konuyla ilgili yorum yapmayın gm arkadaslarim. bu serverın yarısından fazlasını hapse gönderemiyorsanız makroya da izin vereceksiniz. Serverın cogunlugu kullanıyor burda bir kisi gelip delikanlı gibi itiraf etti diye günah keçisi ilan etmeyin kimseleri. Siz çok iyi biliyorsunuz 

Vanillia ile alakalı katılıyorum açıkça belirtmesi hoş bir durum lakin bunu açıkça belirtirken gmlerin ensendeyiz imajı da hoş değil.

Bana verdiği izlenim bunu neden açıkça dile getiriyorsun bu konuda sizlere imtiyaz tanıyoruz kullansanız da bir şey yapmıyoruz ve görmezden geliyoruz.

Sen böyle yapınca kullanmayanlar da kullanacak bunu dile getirmeyin ama kullanın.

Benzer bir konuda yorum yapmıştım ya legal olarak tanınacak yada illegal olarak gereğinin yapılacağı ilgili, Arda sende çok iyi biliyorsun hiç bir program kullanmadığımı e şimdi durum böyle olunca ve böyle göz ardı ediliyorken demek ki yanlışı biz yapıyormuşuz kullanmayıp.

Resmen kabul edilsin de bizde güzel bir makro mause alalım.

• Like 2

17 minutes ago, Vanillia said:

Onu geçtim vs sırasında asasın magic shield atmazsa damageler düzgün olucaktır diye kendinizi savunmanız inanılmaz komik.

Hayır böyle bir şekilde savunmuyorum. Magic Shield basmış, 120şer resist almış adama ne vurmayı bekliyorsunuz diyorum. Macro açıp "full can warrioru kesiyorum böyle damage mi olur" demeniz komik. Ben size bu damageler normal dediğimde "iyi o zaman charı mage yapıyorum" demeniz sonra moradon shoutta "sell full item rogue" yazmanız çok çok daha komik. Arkadaşınızın Magic shieldsiz ve 255 STR olarak deneyip sonucu kendi görmesi (650-850 damage) zaten yeterli. İsteyen 255 STR full atack oynar 1kya kadar damage görür, isteyen 178 STR oynar tank olur; herkesin kendi tercihidir. Ama bizim bu testleri Magic Shield basmış asas üstünde deneyip, ona göre arttırmamızı doğru buluyorsanız kusura bakmayın, sizin doğrunuzla bizim doğrumuz aynı değil. Yani sizin değerlendirmeniz yanlış, bu şekilde değerlendirilip karar verilmez. Warrior arkadaş yanlış anlamasın; Warriorun yaptığı combo, pot kaçırıp kaçırmadığı, resist pot kullanıp kullanmadığı gibi durumlar ile roguenin macro kullanması/kullanmaması, Magic Shield basması/basmaması, warriora kıyasla zırhlarından (ki üzeri full +8) aldığı bonusların miktarı sizin kurduğunuz "warrioru full HP kestim" cümlesini etkileyen en önemli faktörler.

• Like 3

2 hours ago, Vanillia said:

1_ Macro hile değildir, oyun clientının bana izin verdiği şeyleri yapıyorum (serverda macronun yasak olmasından bağımsız). Bu açıklama macroya hile diyen arkadaşlara mantıklı gelmeyecek muhtemelen, onlar biraz daha oyun hakkında bişeyler öğrenip yorum yaparsa sevinirim.

2_ Server elemental damage serverı diyenler için, o elemental yüzükleri 2 job içinde var, yani 2 jobunda damage'i artıcak ve sonuç çok fazla değişmeyecek.
3_ Bir asasın bir warrioru bu kadar yüksek hp ile kesmesi normal değildir. Orta seviye bi asasın(Shard7 dex12 ftset), ful warrioru(hb7 dualroc dualwe skebelt ftneck) bir warrioru kesmesi hiç normal değildir. Bunların hepsini bir asas olarak sölüyorum yani kendi jobumu güçlendirmek gibi bir amaç gütmüyorum.
4_ 255str 230str muhabbeti yapmışsınız, hiç bir mykoda aklı olan bir warrior 255 str oynamaz hadi oynasa ki bu sonuca bi etki etmicektir. Onu geçtim vs sırasında asasın magic shield atmazsa damageler düzgün olucaktır diye kendinizi savunmanız inanılmaz komik. Damageler ortada, warrior ortalama 600 vuruyo, ve sizde biliyorsunuz bu damage %10 arttırılsa herkes mutlu olucak. Madem damageler bu kadar normaldi 1 hafta önceki yamada warrior damageleri 600den 950 ye çıkarıldı, demekki artışa ihtiyacı olduğunun sizde farkındaydınız.

5_ Son olarak bu konunun açılma amacı serverın daha güzel bir hal alması için, gmlere elimizden geldiğince yardım etmekti. Bir asasın bir warrior'ı ful can kestiğin sölediğimde nikos video çekip koyabilirmisin dedi ve bizde yardımcı olmak için bu videoyu çektik. 

knk wariourun master 10unu açın, sonucu değişmeyecek diyorsunda bu uskodada böyle undysiz vsde asas wariouru keser zaten. extra ne olsun isteniyor ki ? şu var sen 62 basma wariouru bu kadar rahat kesemezsin senin çarında boş değil full+full neticede

• Like 1
  • Sad 1

Serverdeki mageler ft set + baba + master 5 ile ortalama warriorlardan 900-1000 k yiyor. Torment ile 2 k gördükleri var. İçlerine mele girdiği an elleri düşüyor nova ya da tekli skillerini kullanamıyorlar. Meleye gelen her damage artışı magelere darbe niteliği taşıyor. Myko serverlerde  warriordan beklediğiniz damage nedir? 200 str verip hem hp si olsun ölmesin hem atack çok olsun önüne geleni indirsin? Oyunun toptan dengesinin değişmesi lazım öyleyse. Magelerin elleri düşmesin sizde istediğiniz damageyi alın. Warrior str vermeden asas dex vermeden oynamak istiyor. Magelerde mp vermeden hp dayayıp çok damage atmak istese hakları.