Jump to content

Recommended Posts

Video da gördüğünüz iki karakterde son seviye birbirine denk itemlere sahiptir.Ws de bu kadar dengesizlik olması wariorun damage düşüklüğünün ufak bir kanıtıdır.Gerekli incelemelerin yapılmasını, wariorun bu aciz durumdan hakkettiği damagelere kavuşmasını umuyoruz.

Merhaba;

Videonun 24. saniyesinde simgesi görülen ***** Mouse programını (ki ismini kendisi de biliyordur ben yazmadım) umarım bu arkadaşınız PK'da kullanmıyordur. Hakkında çok şikayet geldi, bundan sonra her dakika kontrol edeceğiz kendisini, bilgisi olsun.

Damagelerle ilgili de öncelikle karakteriniz 230 STR, bunu 255 yaptığınızda farkı siz de göreceksiniz. Rakibiniz magic shield basarak sizden aldığı elemental hasarını düşürüyor bu da sizin hasarınıza yansıyor. Bu da damagelerin normal olduğuna işaret ediyor. Yani; 255 STR olduğunuzda hasarınız 15-35 arası artacak, rakipte magic shield olmadığında da 25-55 arası artacak. İkisini birlikte topladığımızda hasarların normal olduğunu söyleyebilirim.

• Like 6

( sadece vs'yi analiz ettim o kadar damage ile ilgili bir yorumum yok )

Vs'nin ilk başında sağ tuşa basmamasına rağmen minor atmaya başlıyor. eliyle bassa sonradan hızı düşmeden  sağ tuş minnoruna başlıyor .  W+R+Skill kombosu yapmasına rağmen 8 'deki mana potuna da basabiliyor. aynı anda sağ tık sesi gelmesine rağmen. Güzel bir macro rehber videosuda diyebiliriz. :)

• Like 3

3 minutes ago, SirJhon said:

( sadece vs'yi analiz ettim o kadar damage ile ilgili bir yorumum yok )

Vs'nin ilk başında sağ tuşa basmamasına rağmen minor atmaya başlıyor. eliyle bassa sonradan hızı düşmeden  sağ tuş minnoruna başlıyor .  W+R+Skill kombosu yapmasına rağmen 8 'deki mana potuna da basabiliyor. aynı anda sağ tık sesi gelmesine rağmen. Güzel bir macro rehber videosuda diyebiliriz. :)

arkadaş mekanik klavye kullanıyor, W-R skill sesleri güzel ama ben mana ile senkron bi ses duyamadım :)

Sayın Gamblers klanı üyesi arkadaşlar konumuz burada damageler.CSW öncesi İsiliondan drop alamamanız CSW yi kaybetmiş olmanız 8w8 e çağırınca direkt town atıyor olmanızdan kaynaklı konuya farklı bir bakışla yaklaşmanızı sağlıyor olabilir.Lütfen damageler üzerine konuşalım farklı bir sorununuz varsa foruma konu açabilirsiniz :) 

Edited by kibal
  • Like 1

7 minutes ago, kibal said:

Sayın Gamblers klanı üyesi arkadaşlar konumuz burada damageler.CSW öncesi İsiliondan drop alamamanız CSW yi kaybetmiş olmanız 8w8 e çağırınca direkt town atıyor olmanızdan kaynaklı konuya farklı bir bakışla yaklaşmanızı sağlıyor olabilir.Lütfen damageler üzerine konuşalım farklı bir sorununuz varsa foruma konu açabilirsiniz :) 

Sayın arkadaşım burada Gamblers üyesi bir tek ben varım, genelleme yapıp drama çıkarma. Mesele başka olsa da arkadaşın bir kuralı ihlali söz konusu. Bir asas olarak SirJhon gibi gördüğümü burada yazıyorum. Saldırmaktan vazgeçin :)

10 minutes ago, kibal said:

Lütfen damageler üzerine konuşalım

Damageler üzerine zaten denemesini yapmışsınız. Magic shield olmadan damagelerinizdeki artışı siz de görmüşsünüz. Bence damage konusunda sorun yok. Şunu derseniz kabul edebilirim; evet damage aralığı yüksek. Yani 650 de görebilirsiniz, 850 de görebilirsiniz. Bu aralığı daha stabil nasıl yapabiliriz ona odaklanacağız.

• Like 1

Adamdaki yüzsüzlüğe bak hiç sorun etmeden makro kullanıyorum diyor. Sayın gm lerde kör taklidi yapıyor. Evet videoya gelelim. Makro kullanmayan bir arkadaşla vs atılırsa fark az buçuk ortaya çıkacaktır. Her minor 100 mana harcar 60 hp verir. 1920 pot yani kemiksiz 19 minor yapar. 19x60 = 1140 hp 1 mana pottan elde edilir. Asasta 4900 civarı mana var.(uykulu olarak bu kadar gördüm) yaklaşık 3000 hp yapar. Vs boyunca 6 mana pot bastı. Buradan 6960 hp geldi. Kendisinde de 5455 hp var. 6960+5455+3000=15415 hp. Küsüratsız rakamlar bunlar. Vs 18 saniye sürüyor. 15415÷18 yaparsak saniyede 856 damage yapıyor. Daha detaylı hesaba kalkarsak bu hp nin arttigini konusabiliriz. Asas 62 si vs. Yanı uzun lafın kısası damagelerinde sorun yok. 255 str ve daha yüksek ap li silah ile daha farkli sonuclar alabilirsin.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Vanillia`nin dengi bir warrior degil bir kere. Kaldiki warrior asas vs nin zaten genelde sonuclari bellidir. Damage`in yoksa minor unu yetiremezsin asasin. Bu Vanillia da olsa baska bir asasta olsa ayni sonucu alirsin. Ekstra Warrior damageleri o kadar seride atamiyor en azindan bu durumda cani yarilaman gerekirdi. Ama warrior damage dusuklugunde hem fikirim ! 

6 hours ago, Vanillia said:

MİNÖR MACRO KULLANIYORUM.

Adam dürüstçe söylemiş makro kullaniyorum diye. çoğunuzda bunu itiraf edecek g*t yok ama hepiniz kullaniyorsunuz. Ben teşekkür ediyorum vanilliaya şahsımca. 2020 senesinde herkesin elinde makro mouse var ve oyuncularin %90ı bunu kullanıyor. Asas olsam ben de kullanırdım yalan yok :) O yüzden hiç konusmayın

• Like 1

1 hour ago, R1TA said:

Adam dürüstçe söylemiş makro kullaniyorum diye. çoğunuzda bunu itiraf edecek g*t yok ama hepiniz kullaniyorsunuz. Ben teşekkür ediyorum vanilliaya şahsımca. 2020 senesinde herkesin elinde makro mouse var ve oyuncularin %90ı bunu kullanıyor. Asas olsam ben de kullanırdım yalan yok :) O yüzden hiç konusmayın

Her ne kadar bu bir hile olup kullanıcısına inanılmaz bir avantaj sağlasada katılmamak elde değil. Bizde gelip bu saçma oyunu 2020 senesinde hala oynuyorsak... bize müstehak zaten.

7 hours ago, GM_Thanos said:

Damageler üzerine zaten denemesini yapmışsınız. Magic shield olmadan damagelerinizdeki artışı siz de görmüşsünüz. Bence damage konusunda sorun yok. Şunu derseniz kabul edebilirim; evet damage aralığı yüksek. Yani 650 de görebilirsiniz, 850 de görebilirsiniz. Bu aralığı daha stabil nasıl yapabiliriz ona odaklanacağız.

harika bir yorum aynı sorun magelerde de var malesef aoe 1kda vuruyor 800de vuruyor yani woe 7 yapıyoruz lycaon 7 ile hemen hemen aynı damageyi atıyor (çoğunlukla) bazen bir vuruyor şaşırtıyor yani orta yolu bulunmalı bunun bir damage farkı olmalı taktığımız stafın. zaten rom vs mage takısı takmanın espirisi yok damageye etki etmiyor lütfen odaklanacaksak bunlara odaklanalım. ayrıca 200 str oynuyor wariour torlu 1.7k giriyor baba ft set olan mageye daha ne vuracaklar abi :D her damage her r el düşürüyor bunuda ekleyelim... istisnasız her r ve damage çokda iddialıyım deneyebilir isteyenler.

30 minutes ago, M3k said:

Her ne kadar bu bir hile olup kullanıcısına inanılmaz bir avantaj sağlasada katılmamak elde değil. Bizde gelip bu saçma oyunu 2020 senesinde hala oynuyorsak... bize müstehak zaten.

varmı skill barında minör kullanmadan oynayan :D sorarsan 7-8 oynuyorum der çoğu kişi bro pedal ve mouse macro diye birşey var bunu clientin engelleme şansı varmı ? hayır. o zaman bitti. engelleyemiyorsan kullanmak yasak diyemezsin. bu benim fikrim.

7 hours ago, LadyMorgana said:

Adamdaki yüzsüzlüğe bak hiç sorun etmeden makro kullanıyorum diyor. Sayın gm lerde kör taklidi yapıyor. Evet videoya gelelim. Makro kullanmayan bir arkadaşla vs atılırsa fark az buçuk ortaya çıkacaktır. Her minor 100 mana harcar 60 hp verir. 1920 pot yani kemiksiz 19 minor yapar. 19x60 = 1140 hp 1 mana pottan elde edilir. Asasta 4900 civarı mana var.(uykulu olarak bu kadar gördüm) yaklaşık 3000 hp yapar. Vs boyunca 6 mana pot bastı. Buradan 6960 hp geldi. Kendisinde de 5455 hp var. 6960+5455+3000=15415 hp. Küsüratsız rakamlar bunlar. Vs 18 saniye sürüyor. 15415÷18 yaparsak saniyede 856 damage yapıyor. Daha detaylı hesaba kalkarsak bu hp nin arttigini konusabiliriz. Asas 62 si vs. Yanı uzun lafın kısası damagelerinde sorun yok. 255 str ve daha yüksek ap li silah ile daha farkli sonuclar alabilirsin.

Yoldan geçeni çevir sor elementel damage serveri diyor burası. hb vurmayacak raptor vuracaksa ne anladım o işten :)

• Like 1

3 hours ago, R1TA said:

Using Macro tools on PK
Jail
Jail
Permanent Ban

1 minute ago, Majesty said:
Using Macro tools on PK
Jail
Jail
Permanent Ban

sakın bu konuyla ilgili yorum yapmayın gm arkadaslarim. bu serverın yarısından fazlasını hapse gönderemiyorsanız makroya da izin vereceksiniz. Serverın cogunlugu kullanıyor burda bir kisi gelip delikanlı gibi itiraf etti diye günah keçisi ilan etmeyin kimseleri. Siz çok iyi biliyorsunuz 

Damageler konusunda şuan gayet herşey normal.

İlk zamandaki damageler gibi oldu.

Serverda %90 asasların çoğu makro %9u ctrl minör %1 de bilmiyor zaten oynamayı.

Bizim insanlarımız her olayı kendi düşüncesine yorduğu için herkesin düşüncesi kendisine doğru gelir elbette.

Fakat doğru tektir o yüzden arkadaşın açmış olduğu konuya saygı duyuyorum ki bende bir warrior olarak elbette iyi damage vurmak isterim.

Fakat 255 str verince gerçekten dedikleri gibi çok fark ediyor.

Aslında oyun bize seçme hakkı veriyor.

Ya party ile oyna 255 str ile devam et nova yemedikçe.

Ya da tek veya duo oyna str sayını azaltıp hp yükselt.

En güzeli oynamak istediğiniz tarz Kibal arkadaşımız da bence 255'e vurmaya bak str yi :)

Nick: Essseeeeeeekkk

Saygılar iyi oyunlar..

• Like 2

49 minutes ago, R1TA said:

sakın bu konuyla ilgili yorum yapmayın gm arkadaslarim. bu serverın yarısından fazlasını hapse gönderemiyorsanız makroya da izin vereceksiniz. Serverın cogunlugu kullanıyor burda bir kisi gelip delikanlı gibi itiraf etti diye günah keçisi ilan etmeyin kimseleri. Siz çok iyi biliyorsunuz 

Ben kimseyi hedef göstermedim. Kuralları hatırlattım. İlerleyen günlerde yoğunluğumuz azaldığında rastgele 100 kişi kontrol ederiz, macro kullananlara ceza verdiğimiz zaman sakın PM atmayın diye kuralları hatırlatıyorum.

36 minutes ago, SplasH said:

aba altından sopa göstermeye gerek yok  ağlayan varsa biz çıkak

Gizli saklı bir durum değil bu. Sadece kuralları hatırlattık ki yaptırım uyguladığımızda kimse "ağlamasın" diye.