Jump to content

YENİ BİR FİKRİM VAR VE BU HERKESİN İŞİNE YARİYACAK

Recommended Posts

Herkese Kolay gelsin biliyorum server için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz.

Bende serverı severek oynayan bir oyuncu olarak yeni bir olay fikir sunmak istiyorum.
(Bir Konu açmıştım evvelinde BP çift el atak ve mp rec hakkında bundan ayrı başka bir fikir.)

Şuan serverda team olarak oynayan arkadaşlarımızdan ziyade benim gibi solo takılan arkadaşlarda var.
Her oyuncunun kafasında kurduğu standart karakterlerin elinde silahı kıyafetleri ve takıları var ve kendilerini en iyi şekilde geliştirmeye çalışıyorlar.
Bizim diğer serverlardan ayrı FT ve Vote Setlerimiz var. (Wing of Baba ve Wing of PK'da cabası)
İşin özüne gelirsek Solo oyuncu için Roc, Rol veya WE gibi takılar biraz zor. Piyasaları gerçekten yüksek. Aslında öyle olması da ayrı bir güzel.

Şimdiiiiiii;
Bizim +9 Düz str hp dex int mp takılarımız moblardan düşüyor, belli oranda upgrade yaparak +10 yapma şansımız var.
3 tane 10'u birleştirip üstüne istediğimiz özelliği ekleyerek +12 yapma şansımızda %100.
Gelelim fasulyenin faydalarına;
Ben diyorum ki ;
3 Adet +12 Takıyı da birleştirebileceğimiz yani;
For example ( İngilizcemde çok kötüdür Özür dilerim   3 Adet +12 olan Str 12 ve 1 Hp veren takılarımızın yanına hani bu Gilden Baron var cz de random biyerlerde  respawn olup içerisinden 1/10/100m çıkan yaratığımıza veya onun gibi olabilecek moblara farklı 'Bonus Taşları' ekleyelim.

https://ibb.co/Y8z6X74 (Resim direk eklemeyi başaramadım :( )

( Paint terk :D )
Nedir Bu Bonus taşları ? ( Taşların vereceği Bonuslar farazi yazılmıştır azalıp çoğaltılabilir )
3 Adet Bonus Taşımız var Bunlar ;
Hp Stone : +12 takılarımıza +20 Can bonusu eklememizi sağlar.
Def Stone : +12 takılarımıza +10 Defans Bonusu eklememizi sağlar.
Mana Stone : +12 takılarımıza +50 Mana Bonusu eklememizi sağlar.

Sistemi tam manasıyla anlatmak gerekir ise ;
https://ibb.co/9bm7HRt (Resim direk eklemeyi başaramadım :( )
Takımızın özellikleri Mevcut '+12 Dex ve +1 Hp' şeklinde, biz ise bu takılarıma 3 Boş slot olacak şekilde modifikasyon yapacağız.

Nasıl mı ?
- Her takı ya aynı veya ayrı ayrı 3 adet Bonus Stone eklenebilir.
Örnek olarak 3 adet Hp Taşını 1 takıya bastığımızda 20+20+20=60 Hp bonus eklemiş olacağız.
Sonuç olarak  Takımızın bize kazandırmış olduğu Bonuslar : +12 Dex +1 Hp ve +60 Hp olacak.
- Yada Ben Hem Defans Hem Hp hemde Mana eklemek istiyorum?
Cevap : Tabiki takının sonucu +12 Dex +1 Hp +10 Def +20 Hp +50 Mana olacaktır.
- Türlü şekilde Modifiye olabilir (+12 Dex +1 Hp +40 Hp +10 Def veya +12 Dex +1 Hp +20 Def +20 Hp vs gibi).

-Neden AP(Atak) Stone Yok ?

Cevap : Aşırı abartı olmaması için olmaması taraftarıyım. Her takıya 10,5+%2 gibi verilebilecek rakamlar 6 adet takıda arzu edersiniz ki çok fazla bir rakam edecek ve olumsuz durumlar söz konusu olacaktır.  😁😁

Bu arada takıların upgrade geçme oranı %100 olması durumu pozitif yansıma yapacaktır. Aksi taktirde sinir krizleri geçirebiliriz. 😁😁

Sözün özü alışılmışlığın dışında oyuna herkesin oyun tarzını yansıtabileceği bir takı sistemi.
Dm slotlarımız vardı exp itemler geldi titan slotlarımız oldu bir güncelleme hoooop farklı tatlar alınmaya başlandı. Abartı bulmuyorum yenilik ve farklılık açısından cz yi kalabalıklaştırıp insanların farklı tatlar almasından yanayım. 
Not: Bunun gibi pek çok fikir Bende mevcut @GM_Thanosbence bu zor iş değil senin bir parmak "Şıklatman" yeter 🙃😉🤞
Haa bu arada inglizcem pek iyi değil konuyu Niko'cuma da anlatırsan pek memnun olurum.. 
İyi günler iyi çalışmalar ve en önemlisi sağlıklı günler.

-----------------English----------------

Easy for everyone, I know you are trying to do your best for the server.

As a player who likes to play the server, I want to present a new idea.
(I opened a thread before, another idea about BP double-handed attack and mp rec.)

There are friends who hang out solo like me rather than our friends who are playing as a team on the server right now.
The standard characters that each player has set up in their minds have gun, clothes and jewelry in their hands and try to improve themselves in the best way possible.
We have different FT and Vote Sets from other servers. (Not to mention Wing of Baba and Wing of PK)
In essence, jewelry such as Roc, Rol or WE is a bit difficult for the Solo player. Their markets are really high. In fact, it is also nice that it is so.

Nowwwww;
Our +9 Straight str hp dex int mp jewelry falls off the mobs, we have the chance to make +10 by upgrading at a certain rate.
By combining 3 of 10 and adding the feature we want on top of it, our chances of making +12 are 100%.
Let's come to the benefits of beans;
I say ;
In other words, we can combine 3 +12 Jewelry;
For example (Sorry my English is very bad): Next to our jewelry that gives 3 +12 Str 12 and 1 Hp jewelery, there is this Gilden Baron cz also respawn in random biases and respawn in 1/10 / 100m or mobs that may be like it. Let's add the stones.

https://ibb.co/Y8z6X74 (I failed to add an image directly :()

(Bad Paint : D)
What are these Bonus stones? (Bonuses given by stones are hypothetical written and may be increased or decreased)
We have 3 Bonus Stones. These are;
Hp Stone: Allows us to add +20 Health bonus to our +12 jewels.
Def Stone: Allows us to add +10 Defense Bonus to our +12 jewels.
Mana Stone: Allows us to add +50 Mana Bonus to our +12 jewels.
If it is necessary to explain the system in full;
https://ibb.co/9bm7HRt (I couldn't add a picture directly :()
The features of our team are available as '+12 Dex and +1 Hp', and we will modify these jewelry to have 3 free slots.

How Does ?
- Each jewelry can be added either the same or 3 Bonus Stones separately.
For example, when we press 3 Hp Stones on 1 piece of jewelry, we will add 20 + 20 + 20 = 60 Hp bonus.
As a result, the Bonuses that our Team has given us will be: +12 Dex +1 Hp and +60 Hp.
Or I want to add both Defense, HP and Mana?
Answer: Of course, the result of the jewelry will be +12 Dex +1 Hp +10 Def +20 Hp +50 Mana.
- It can be modified in various ways (such as +12 Dex +1 Hp +40 Hp +10 Def or +12 Dex +1 Hp +20 Def +20 Hp etc.).

-Why No AP (Attack) Stone?

Answer: I am in favor of not being too exaggerated. The numbers that can be given to each piece of jewelry such as 10.5 + 2% will be desired in 6 pieces of jewelry, which will be too many and there will be negative situations. 😁😁

In the meantime, 100% upgrade rate of jewelry will make a positive reflection. Otherwise, we may have nervous breakdowns. 😁😁

The essence of the word is an unusual jewelry system where everyone can reflect their style of play to the game.
We had dm slots, exp items came, we had titan slots, an update, hoooop, different flavors started to be bought. I do not find it exaggeration, in terms of innovation and difference, I favor cz crowding and people getting different tastes.
PS: I have many ideas like this @GM_Thanosbence this is not hard work, your one finger `
spinning" is enough 🙃😉🤞
By the way, my English is not very good, I would be very glad if you can explain the subject to my Niko.
Have a nice day, work well and most importantly, have a healthy day.

Edited by AcarBey
  • Like 1
  • Thanks 5

Olmasını çok muhtemel bulmuyorum eme ve re gibi takılar onun altında ezilir, ama şunu söyleyebilirim ki iyi emek harcamışsın ve yaratıcı olmuş.

Bir etkinlik de düzenlenebilir oyuncu fikirleri gibi oylama ve yetkililerin görüşleriyle ve biz kullanıcıların görüşleriyle şimdiki oyuna ve diğer dblere de bir şeyler katmış oluruz. :)

• Like 2

3 minutes ago, wogo said:

Olmasını çok muhtemel bulmuyorum eme ve re gibi takılar onun altında ezilir, ama şunu söyleyebilirim ki iyi emek harcamışsın ve yaratıcı olmuş.

Bir etkinlik de düzenlenebilir oyuncu fikirleri gibi oylama ve yetkililerin görüşleriyle ve biz kullanıcıların görüşleriyle şimdiki oyuna ve diğer dblere de bir şeyler katmış oluruz. :)

Yorumun için teşekkürler kardeşim Bonuslardan dolayı bu şekilde düşünüyorsan bence rakamların 3ü 5i değiştikten sonra diğer takılara çok da bir sıkıntı yapacağını düşünmüyorum.😊

Öneriler için çok teşekkür ederiz. JR küpeleri olmadığı sürece şuanda BP'ler dediğiniz gibi biraz zayıf, bunun farkındayız. Ayrıca sadece BP'ler değil solo oyuncuların takı konusunda zorlandıkları da aşikar. Biz bunu önceden farkettik ve ne yapabiliriz noktasında bir takım fikirler ürettik. Sizden gelen talepler, oyunun durumu, oyuncuların durumu da göz önüne alınarak nikostan bu fikirleri hayata geçirmesi için ısrarcı olacağız.

Önerileriniz şuan için halihazırdaki Warrior Earring, Platinum Earring, Old Roc, Roc gibi itemleri gölgede bırakabilir. Yani Warrior Earring'in 35 GB olduğu yerde STR 12 +60 HP Bonus +10 AC'li item farmla çok daha ucuza maledilebilir. Dolayısıyla diğer oyuncular için bir hak kaybı söz konusu olabilir. Kimseyi üzmeden, küstürmeden mümkün olan en iyiyi yapmaya çalışacağız.

• Like 1

21 minutes ago, GM_Thanos said:

Önerileriniz şuan için halihazırdaki Warrior Earring, Platinum Earring, Old Roc, Roc gibi itemleri gölgede bırakabilir. Yani Warrior Earring'in 35 GB olduğu yerde STR 12 +60 HP Bonus +10 AC'li item farmla çok daha ucuza maledilebilir. Dolayısıyla diğer oyuncular için bir hak kaybı söz konusu olabilir. Kimseyi üzmeden, küstürmeden mümkün olan en iyiyi yapmaya çalışacağız.

Buradaki rakamlar farazi ve gölgede bırakmayacak şekilde ayarlandıktan sonra çokta sıkıntı olmayacağı kanatindeyim. Sizinde söylediğiniz gibi 35 Gb rakamı solo oyuncular şuan kasmakta zorlanacaktır. Ama bu işin kaymağını ekipler çok da güzel yiyor. Onlarında rekabete ortak olmaları açısından böyle bir durum bence göz ardı edilmemeli.

24 minutes ago, Majesty said:

@GM_Thanossöz sizde sayın thanos :)

Aslında burda herkese anlatmak birazda espiri yaparak iğnelemek istedim.

24 minutes ago, Majesty said:

Emeğine sağlık @AcarBey

Teşekkürlerimi bir borç bilirim efendim.😊

Cesitliligi arttiricak bir fikir bence cok guzel olabilir. Belirli itemlerin oldugundan farkli buildler zaten yapilamioyur. Fix +7 hb al dual we al gibi. Farkli bir sey yapilabilir cogu item benim tarzimada uyamiyor yani bir sekilde bunu kendince farkli yapabilirsin. Ekstra+++ cok ugrasmissin eline koluna saglik! 

Edited by Dzhihan
  • Like 1

20 hours ago, MrCalaMiTY said:

Can translate? 

I did my best and translated the topic into eng. 😁

7 hours ago, Dzhihan said:

Cesitliligi arttiricak bir fikir bence cok guzel olabilir. Belirli itemlerin oldugundan farkli buildler zaten yapilamioyur. Fix +7 hb al dual we al gibi. Farkli bir sey yapilabilir cogu item benim tarzimada uyamiyor yani bir sekilde bunu kendince farkli yapabilirsin. Ekstra+++ cok ugrasmissin eline koluna saglik! 

İşte bende bundan bahsediyorum herkes kendi yorumunu karakterine ve oynayış stiline yansıtabilme imkanı sağlanmış olacak. Örn; Ben az hasar vurayim sürekli hasar cikarayim ama ayakta kalayım diyen bir warior 3 HP veya 3 Def stone basıp kendi istediği şekilde gelişimini sağlayabilecek. Hatta Pazara extra item gireceği için piyasaya da etki sağlayacak herkes için extra farm olanağı saglanmis olacak.

Saygılarımla.

• Like 1