Jump to content

Genie / Macro !!

ZZZ

Recommended Posts

Karakterimin Genie yada Macro kullanabilmesini istiyorum, bunun için bir ücret ödenmesi gerekiyorsa ödeyebilirim, Mouse Macrolar mevcutken stabil macroların engellenmesi hiç doğru bir hareket değil. Bence @nikos32'un Mouse satışı yaptığı bir dükkan var :) Mouse macrolar için bir yaptırım yok çünkü. 

İşin şakası bir yana, şuan koxp bile aktiftir ama normal düzeyli (zarar vermeyici) makrolar yasal değil. Siz olsanız ne yapardınız ? Bence bu tamamen Mouse Macro ve Hile ye teşvik. Gerekli istişareyi GM'lerin yapıp ona göre düzenleme yapmalarını bekliyorum.

Not : Öncelikli talebim Macro'nun tamamen kaldırılması fakat sağlanmıyorsa ona göre bir yol izlenmesidir.

Edited by ZZZ

6 hours ago, ZZZ said:

Karakterimin Genie yada Macro kullanabilmesini istiyorum, bunun için bir ücret ödenmesi gerekiyorsa ödeyebilirim, Mouse Macrolar mevcutken stabil macroların engellenmesi hiç doğru bir hareket değil. Bence @nikos32'un Mouse satışı yaptığı bir dükkan var :) Mouse macrolar için bir yaptırım yok çünkü. 

İşin şakası bir yana, şuan koxp bile aktiftir ama normal düzeyli (zarar vermeyici) makrolar yasal değil. Siz olsanız ne yapardınız ? Bence bu tamamen Mouse Macro ve Hile ye teşvik. Gerekli istişareyi GM'lerin yapıp ona göre düzenleme yapmalarını bekliyorum.

Not : Öncelikli talebim Macro'nun tamamen kaldırılması fakat sağlanmıyorsa ona göre bir yol izlenmesidir.

Arkadaşa yazısında katılıyorum, ben k.o oynadığım süre boyunca pkda, macro veya pedal benzerleri aksesuarları kullanmadım.

Birbirimize karşı dürüst olalım sizde çok iyi biliyorsunuz ki serverda çok sayıda makro kullanıcısı var. 

Önerim; Legal olarak tanınması yada illegal olarak gereğinin yapılması, ağır bir bedeli olmamalı fakat gerçekten bunun oyun içerisinde kullanılmasını istemiyorsanız bir yaptırımında yapılıyor olması gerekiyor. Üç defa ihtar edilip banlanacağının yazılıyor olmasının önü çok açık örneğin;bir kullanıcı üçüncü gününde üç ihtarda yiyebilir, kullanıcı server kapanana kadar hiç yakalanma yada bilir.

Kullanmayan için eliyle aldığı minörü veya potu veya skili bir program alıyor buda tabi ki kullanmayan için bir dezavantaj sağıyor.

Gerekli açıklama yapılsın lütfen, bizde safımızı bilelim.

Teşekkürler.

Edited by wogo

Macro has never been allowed on this server, they have only allowed it this Launch (to my knowledge) I don't know why this time they though it was a good idea, since last restart they permanently banned people for using macro for farming and or pk. It might have been to be more friendly and or inviting as lots of people use macro for this game I personally don't and believe its cheating to use anything other then your skill and a standard keyboard and mouse.  The genie is a good idea other servers have tried it and it seems to have stopped the KOXPing for the most part. Not sure how hard it would be to implement it to this version of knight online, but it sounds like a good option IMHO

• Thanks 1

On 11/16/2020 at 10:57 AM, ZZZ said:

Merhaba,

Öneri için teşekkür ederiz fakat, KC ya da ayılık bir ücret karşılığı izin verilen genie/macro serveri pay-to-win şekline dönüştüreceği için sıcak bakmıyoruz. Ayrıca insanların birtakım sunuculardan soğumasının temel nedeni "Oyun komple paraya döndü abi, premium yoksa servera bile giremiyorsun." Bizim kullanıcılarımız bizler için değerlidir, kıymetlidir (haklarıyla oynayıp, başka kullanıcılarımızın hakkına tecavüz etmedikleri sürece), onların bu şekilde düşünmelerini istemeyiz.

• Like 2

5 hours ago, Aussie said:

Macro has never been allowed on this server, they have only allowed it this Launch (to my knowledge) I don't know why this time they though it was a good idea, since last restart they permanently banned people for using macro for farming and or pk. It might have been to be more friendly and or inviting as lots of people use macro for this game I personally don't and believe its cheating to use anything other then your skill and a standard keyboard and mouse.  The genie is a good idea other servers have tried it and it seems to have stopped the KOXPing for the most part. Not sure how hard it would be to implement it to this version of knight online, but it sounds like a good option IMHO

One of the things gm didnt do to avoid tons of gb afq farming is auto loot rewards.