Jump to content

Recommended Posts

Öncelikle selamlar,

MarmaraBallz clanı olarak oyunda yaşadığımız problemleri hatta çoğumuzun yaşadığı problemleri tek bir konu altında toplamak istedik.

1-Damage problemi 

Öncelikle ilk problemimiz serverın başından beri oynayanları çoğunun en az 1 kere yakındığı, ayarı bir sürü tutturulamayan damage'lar. Son patchle beraber arşa çıkmış olan bu sorun oyun zevki denen şeyi kesinlikle bırakmamıştır. Şuanki güncel, standart server itemleriyle (ft set,+7 armorlar vs) ile pk atmaya çalışan, oynadığı job sebebiyle paper olmak zorunda olan (mage, bp) karakterler warriorlardan malice'siz 3 skill 2r, malice'li 2 skill 1 r yemekte. Buna ek olarak FT set (10), scream mask (2), spear ayaklık (20) ve spear talia (50) yani toplamda 82 spear antidefi olan üstüne birde def veren takılar taktığı için 700-800 civarı defansı olanyani genel paper mage ortalamasına göre yüksek defansı olan mage ve bp'ler bu defans bu antidefi olmasına rağmen warriorlardan malice olmadan 700-750 malice olduğunda 1600-1700 damage yemektedir. Bu doğrultuda zaten az vuran mage nova atarken en az 2 kayıp vermekte zaten az vuran novayla birde 4-5 mage kalınca adam düşürememekte ve ardı ardına kill vermektedir. Böyle bir damage'ın mantığı kesinlikle yoktur. Damage konusunu oynadığımız job sebebiyle mage üstünden örnekle veriyoruz ama bu bu problemi üstü full olan diğer asas, warrior ve priest charlarımız için de geçerli birşeydir, belirtmek isterim. Özellikle warrior olmak üzere son patch ile beraber asas ve warriorların damageleri hem kendi joblarına hem de diğer joblara karşı çok fazla üstünlük sağlamaktadır. Ek olarak şimdi bir de exp itemlerin çıktığını düşündüğümüz noktada bu saçmalık bizim açımızdan tartışmaya açık bile değildir. 

Bunlara ek olarak serverın başında mageler çok vuruyor dendiği için yanlış hatırlamıyorsam 1. haftanın sonu gibi mage damage'ları nerflendi. Sonrasında mage çok az vurmaya başladığı için damage'ların yükseltildiği söylendi. Bunun sonrasında bp'nin helis skilinin damage'ı arttırıldı. Şimdi de warrior ve asas damage arttırıldı. Kısacası bütün jobların damage'ları arttırıldı. Hepsi arttırıldığı noktada hayatımızda ne değişiklik oldu? Bu bizzat oyun yönetimine sorduğumuz ve cevabını fazlasıyla merak ettiğimiz ama bizim açımızdan saçmalığın daniskası olan ve hiçbir mantığa sığmayan bir konudur. Bir tek okçunun damage'ı arttırılmadı ki zaten buna gerek duyulmaması lazım. Serverın başında da okçular meleeden fazla vuruyordu şimdi saçma melee damage'larının olduğu dünyada bile hala okçu melee'den çok damage vurmaktadır.

2- Macro, koxp, tbl problemi.

Clan olarak macro,tbl ve koxp konusunda bu server kadar sorun yaşanan başka bir farm server görülmemiştir. Macro serbest denilerek onlarca insana afk iken gecede 4-5 gb kazandıran ve servera fazladan giren gb yüzünden gb'nin değerini düşüren, bu yolla kasan kasabileceğinin en iyisini kasıp gb'sini sattıktan sonrada yönetim olarak macroyu yasaklıyoruz diyen ve bu konuda bile tutarsız tavır sergileyen oynadığımız tek server burası. GM'lerin bile kendi charları ile defalarca anlamsızca ve adaletsizce kill verdiği, pk'da tbl kullandığı açık açık ortada olan adamlara karşı sırf oynadıkları sağlam, kalabalık clanlar sebebiyle hiçbir yaptırımda bulunmayan oynadığımız tek server burası. Eslantta boss alert sayesinde boss kaçırmayan ve çıktığı an yanına boss'un yanına kullandığı tbl sayesinde tp olabilen insanların bu şekilde bosslardan aldığı dropları umursamaz bir tavırla maradonda pazarladığı ve hiç bir şekilde gözle görülmediği takdirde tespit edemeyeceği için gm'lerin illa kanıt beklediği ama kıllanıpta hiç şu eslantı bi takip edeyim bile demediği gördüğümüz, duyduğumuz, oynadığımız tek server burası. Oto el düşürme, el düşmeme, anti LR, otomatik lupin gibi tbl özelliklerinin kullanıldığı; skillerin milisaniyeleriyle oynanıp yarım el skill düşürmenin açık açık yapıldığı, 3-5 okçu combosu gibi araya hiç pot vs sıkıştırılamadan 4'lü 5'li hatta bazen 6'lı damage vuran warrior ve asas userların kol gezdiği ve yönetim tarafından bu konulara hiç bir şekilde müdahele edilmeyen oynadığımız tek server burası. Ve bu tip konulardan serverın çoğunluğu gibi biz de şikayetçiyiz.

3- ADALETSİZLİK!

Bizim gözümüzde server ikiye ayrılmış durumdadır. Yüceltilenler ve kullanılanlar. Yüceltilenler tahminimizce servera hem user hem para anlamında fazlasıyla katkı sağladığı için yüceltilen ama her türlü bugdan haberdar olup bu bugları kendi lehine çeviren gb ve itemin dibine vuran ama servera olan desteklerinden dolayı yönetim tarafından yaptıkları göz ardı edilen userlardır. Kullanılanlar ise yüceltilen bu kitlenin kullandığı bugu çözdüğünde kendisi de kullanmak isteyen ama artık buglar çoğunluk tarafından öğrenilip ortaya çıktığı için yönetim tarafından 1-2 gün içerisinde müdahelede bulunup bu bugu kullanması engellenen kısacası yüceltilenlerden her daim item olarak eksik olmak zorunda olan userlardır. Yüceltilenlere örnek olarak server başında macro kullanımıyla onlarca gb sahibi olan, servant ve dm'yi buglayarak sayfalarca shell ve highclass weapon kasan, armor of destruction yaparak bunu npc'ye 4,5 m'e satarak paranın içinden geçen, character save ardından relog atıp bomboş görünen maradonda upgrade bugu yaparak çoğunlukla trina bile kullanmadan onlarca selfname +7 basan ve bir ara selfname +7'nin piyasasını 20 gb'ye kadar düşüren arkadaşları gösterebiliriz. Kullanılanlara örnek olarak da bu bugları öğrendiği gün yönetim müdahalesi(güncellemesi) sebebiyle bu bugları kullanmayan/kullanamayan ve kullananlardan bir hayli geride kalan arkadaşları gösterebiliriz.

4- IRK DÜZENSİZLİĞİ

Serverda şuan açık ara ırk düzensizliği var ve yönetim tarafından bu konunun umursandığını düşünmüyoruz. Pk pk değil Sakarya Meydan Muharebesi Z'den ilk yetişip damage atan kill alıyor. Irk dengesizliği öyle bir durumdaki yaptığın itemin, oynadığın oyunun, oyunculuğun hiçbir anlamı kalmıyor. Kalabalık taraf kazanıyor

Bu problemlerin bazıları için iş işten geçti diyebiliriz ama bazıları hala daha düzenlerek bizlere güzel bir oyun deneyimi sunabilir, bu nedenle değerlendirilmesini rica ederiz.

NOT: Knight online isimli bu oyunda genel olarak bulunan polemik evreninden uzakta bir konu olsun istiyoruz. Bu nedenle konu altında herhangi bir polemiğe girmeyeceğimizi, polemik fitili gördüğümüzde bunu ateşlemeyeceğimizi ve o klavye zorbalığına alet olmayacağımızı herşeye muhalefet olan ve oyunu en iyi kendi bilip oynadığını düşünen arkadaşlara baştan belirtmek isteriz.

Edited by YucukluSumurta
wording
  • Like 7
  • Thanks 1

evet arkadaşlar.

biz bu yazıyı ekip olarak hazırladık ve yazdık. çoğunluk ile polemikten uzak olmayı konuşmaların arka planın da kalmayı seçtik. ama herkez gibi emek verdiğimiz için konuşma gereği duyduk. ve kendimize göre olan usulunce ve usluba uygun, saygı çerçevesi içerisin de aklımızdan geçenleri yazmaya çalıştık. umarım anlaşılır bir yazı olmuştur. kesinlikle tartışılır bir yazı değildir. bu yazı üzerine polemik safına geçmek isteyen arkadaşlar ile kesinlikle polemiğe girmeyeceğiz. siz değerli insanlardan ricamız lütfen yazının yerini bilelim. ve polemikten uzak olarak sadece objektif düşünelim. bırakalım doğruyu yanlışı server yöneticileri kararlasın.

Marmara clanı olarak tüm dostlarımıza selam olsun.

iyi oyunlar...

• Like 3

48 minutes ago, YucukluSumurta said:

3- ADALETSİZLİK!

Bizim gözümüzde server ikiye ayrılmış durumdadır. Yüceltilenler ve kullanılanlar. Yüceltilenler tahminimizce servera hem user hem para anlamında fazlasıyla katkı sağladığı için yüceltilen ama her türlü bugdan haberdar olup bu bugları kendi lehine çeviren gb ve itemin dibine vuran ama servera olan desteklerinden dolayı yönetim tarafından yaptıkları göz ardı edilen userlardır. Kullanılanlar ise yüceltilen bu kitlenin kullandığı bugu çözdüğünde kendisi de kullanmak isteyen ama artık buglar çoğunluk tarafından öğrenilip ortaya çıktığı için yönetim tarafından 1-2 gün içerisinde müdahelede bulunup bu bugu kullanması engellenen kısacası yüceltilenlerden her daim item olarak eksik olmak zorunda olan userlardır. Yüceltilenlere örnek olarak server başında macro kullanımıyla onlarca gb sahibi olan, servant ve dm'yi buglayarak sayfalarca shell ve highclass weapon kasan, armor of destruction yaparak bunu npc'ye 4,5 m'e satarak paranın içinden geçen, character save ardından relog atıp bomboş görünen maradonda upgrade bugu yaparak çoğunlukla trina bile kullanmadan onlarca selfname +7 basan ve bir ara selfname +7'nin piyasasını 20 gb'ye kadar düşüren arkadaşları gösterebiliriz. Kullanılanlara örnek olarak da bu bugları öğrendiği gün yönetim müdahalesi(güncellemesi) sebebiyle bu bugları kullanmayan/kullanamayan ve kullananlardan bir hayli geride kalan arkadaşları gösterebiliriz.

Söylediğiniz herşeye katılmakla beraber sadece işaretlediklerim yerler hakkında sanki yanlış bildiğiniz şeyler var gibi düşünüyorum. 

1. Servant of isiloon mob'un orjinalin de uzaktaki saldırgana karşı uzaktan vuruş özelliği vardır. Dark Mare uzaktan vurma olayınıda geçtiğimiz DB'lerde Nİkos Mageler de DM kesebilsin diye yapmıştı. Genellikle mage ve okçular bunu kullanırlar. Bu bir taktiktir.

2. Armor of destruction professionalko'nun bütün db'lerinde var olan birşey 2014 'den beridir. (Ben bunun düzeltilmesinin Farm olayının cz'ye kaydırılmak istenmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum ve gerçekten baya bir vakit alan bir olay şahsen ben uğraşamadım aynı vakitte cz beast veya blood seeker daha fazla kasıyor :).

3. Maradon upgrade Bug olarak söylediğin şeyi Gerçekten böyle bir bug olduğunu ciddi ciddi düşünüyor musunuz ? siz yaptınız mı? Yapmadıysanız madem biliyorsunuz niye yapmıyorsunuz, ki hala daha böyle birşeyi sizde yapabilirsiniz. Relog atmaya gerek yoktur mage ile kendinizi tp ettirirseniz bir süre userler gözükmez. Ben bunu FPS'em yükselsin diye yapıyorum ama hala daha +7 Selfname yok bildiğiniz bişey varsa bana da söyleyin :) (Bu maddeyi gerçekten meraktan sordum).

49 minutes ago, SirJhon said:

Söylediğiniz herşeye katılmakla beraber sadece işaretlediklerim yerler hakkında sanki yanlış bildiğiniz şeyler var gibi düşünüyorum. 

1. Servant of isiloon mob'un orjinalin de uzaktaki saldırgana karşı uzaktan vuruş özelliği vardır. Dark Mare uzaktan vurma olayınıda geçtiğimiz DB'lerde Nİkos Mageler de DM kesebilsin diye yapmıştı. Genellikle mage ve okçular bunu kullanırlar. Bu bir taktiktir.

2. Armor of destruction professionalko'nun bütün db'lerinde var olan birşey 2014 'den beridir. (Ben bunun düzeltilmesinin Farm olayının cz'ye kaydırılmak istenmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum ve gerçekten baya bir vakit alan bir olay şahsen ben uğraşamadım aynı vakitte cz beast veya blood seeker daha fazla kasıyor :).

3. Maradon upgrade Bug olarak söylediğin şeyi Gerçekten böyle bir bug olduğunu ciddi ciddi düşünüyor musunuz ? siz yaptınız mı? Yapmadıysanız madem biliyorsunuz niye yapmıyorsunuz, ki hala daha böyle birşeyi sizde yapabilirsiniz. Relog atmaya gerek yoktur mage ile kendinizi tp ettirirseniz bir süre userler gözükmez. Ben bunu FPS'em yükselsin diye yapıyorum ama hala daha +7 Selfname yok bildiğiniz bişey varsa bana da söyleyin :) (Bu maddeyi gerçekten meraktan sordum

Destruction aslında uğraştırıcı değil, bunu şimdi öğrendim. 2 bilgisayarı olan birisi için: birine +1 ib al, digerinede 6 chitin set 6 ib ki bunlar swin ilk günü bile yapılabilecek şeyler. Birini hell hound a koy, diğeride iron bar kassin. Baktın iron barlar çoğalıyor ikisinide hell hounda al. Materyal droplari yüksek, çok istemiyor zaten. Günde rahat 20-30 GB kasilirdi böyle. 

Abi şu olay benim şahsen zoruma gidiyor. Czde beast kestim diyorsun, bende çok kestim. Saatte ne kadar kasıyorsun? Ortalama 1 GB kasıyorsun. 2 GB diyenler olabilir ama slot basılması, ksler emin olun 1 GB nin altındadır. Diyelim ki bu farm için gününden önemli bir zamanı ayırıyorum 4-5 saat farmliyorsun. Bunu 3-4 gün yapıyorsun sonunda zar zor masteri açıyorsun veya 1-2 item aliyorsun, kendi adıma böyle. Diğer yandan adamın 5 bilgisayarı var senin emek vererek kastigin şeyleri 5 dakikalık bir emek vererek kat ve kat fazlasını kasıyor. Sonra da bu adam gidiyor bu gbleri 7-8 liradan satıyor. Gmlerde GB alış satışı yasak diyor. Abi hangi dünyada yaşıyorsunuz ya? Gmlerin bunu anlamamasina ihtimal vermiyorum. Bunu gördükçe farmdan da soguyorsun. GB 20 lira olsa alan ve satanlar olmayacak mı? Olacak ama adam 200 liraya 30-40 GB alamayacak, 10 GB alacak ve sen o adamla mücadele edebileceksin. 

• Like 1

A.selam;

5 hours ago, YucukluSumurta said:

Özellikle warrior olmak üzere son patch ile beraber asas ve warriorların damageleri hem kendi joblarına hem de diğer joblara karşı çok fazla üstünlük sağlamaktadır. Ek olarak şimdi bir de exp itemlerin çıktığını düşündüğümüz noktada bu saçmalık bizim açımızdan tartışmaya açık bile değildir.

Damage konusunda çalışma devam ediyor, warrior %85 oranında tamamlandı, asaslar ise %45 oranında tamamlandı. Önümüzdeki patch ile birlikte bu damage problemi olmayacak diye düşünüyoruz bir aksilik olmaz ise.

5 hours ago, YucukluSumurta said:

pk'da tbl kullandığı açık açık ortada olan adamlara karşı sırf oynadıkları sağlam, kalabalık clanlar sebebiyle hiçbir yaptırımda bulunmayan oynadığımız tek server burası.

Biz yaptırım uygularken uygulanacak kişinin sayısına, sağlam ya da güçsüz oluşuna bakmaksızın yaptırım uyguluyoruz. Bir önceki DB'nin ban listesini görebilseydiniz muhtemelen bunu yazmazdınız. Ya da kimleri kayırdığımızı gördünüz de bunu yazdınız merak ediyorum.

6 hours ago, YucukluSumurta said:

Oto el düşürme, el düşmeme, anti LR, otomatik lupin gibi tbl özelliklerinin kullanıldığı; skillerin milisaniyeleriyle oynanıp yarım el skill düşürmenin açık açık yapıldığı, 3-5 okçu combosu gibi araya hiç pot vs sıkıştırılamadan 4'lü 5'li hatta bazen 6'lı damage vuran warrior ve asas userların kol gezdiği ve yönetim tarafından bu konulara hiç bir şekilde müdahele edilmeyen oynadığımız tek server burası.

Marmara clanından veya başka bir clandan hangi kullanıcı için şikayet geldiyse inceledik, araştırdık. "Bu adamda el düşmeme TBL'si yoksa ben ********" diye çok emin ve kendi kendine hakaret eden bir PM geldi, gözümün önünde adam üst üste 2 kere LR45 yedi ikisinde de eli düştü. Ben gelen PM'nin kimden geldiğini hatırlamıyorum ama olayın olduğu yer 12 bowl girişi, karus tarafı ağacın önü. Yine de araştırdık; adamda TBL değil obje olduğunu gördük akabinde uyarısını yaptık ve oyun kurallarımızı aşağıdaki gibi değiştirdik:

Editing game files (TBL, Objects, Zones)
Warning
Permanent Ban

Bunun dışında biz bize hile bildirimi ile ilgili gelen hiçbir PM'yi gözardı etmiyoruz. Zaten yazınızın genel olarak anlamı "ilgisizlik", "dikkate alınmamak" sanırsam; ama öyle değil. Halihazırda takip ettiğimiz (gerek sizlerden gelen, gerekse bizim tespit ettiğimiz) yaklaşık 38 kullanıcı var ve hepsini loglardan da oyun içinden de tek tek inceliyoruz. Bilmiyorum farkettiniz mi ama ban listesine her gün 10 - 15 kişi ekleniyor. Buna rağmen gözardı ettiğimizi düşünüyorsanız kendi tercihinizdir, ikna olmak ya da inanmak zorunda değilsiniz. Tüm bunlar dışında; şikayet edip de cevap alamadığınız durumlar olduysa (ki olabilir 950 kişi var ve günlük en az 300 PM'ye cevap veriyoruz) tekrar yazmanızı rica ederiz.

Yüceltilenler tahminimizce servera hem user hem para anlamında fazlasıyla katkı sağladığı için yüceltilen ama her türlü bugdan haberdar olup bu bugları kendi lehine çeviren gb ve itemin dibine vuran ama servera olan desteklerinden dolayı yönetim tarafından yaptıkları göz ardı edilen userlardır.

Bu server 2014'ten beri var. GM'leri boşverin, her serverda farklı GM olabilir ama bu serveri bilen insanların %80'i nikosu da bilir. Eğer onun birilerini yüceltip yaptıklarını gözardı ettiğini düşünüyorsanız cidden yanılıyorsunuz. Bu serverdan ne GM'ler ne clanlar banlandı. Halen daha 2014'te banlandığı için şuanda sunuya erişimi kısıtlanmış kişiler var.

Yüceltilenlere örnek olarak server başında macro kullanımıyla onlarca gb sahibi olan, servant ve dm'yi buglayarak sayfalarca shell ve highclass weapon kasan, armor of destruction yaparak bunu npc'ye 4,5 m'e satarak paranın içinden geçen, character save ardından relog atıp bomboş görünen maradonda upgrade bugu yaparak çoğunlukla trina bile kullanmadan onlarca selfname +7 basan ve bir ara selfname +7'nin piyasasını 20 gb'ye kadar düşüren arkadaşları gösterebiliriz. Kullanılanlara örnek olarak da bu bugları öğrendiği gün yönetim müdahalesi(güncellemesi) sebebiyle bu bugları kullanmayan/kullanamayan ve kullananlardan bir hayli geride kalan arkadaşları gösterebiliriz.

Dark Mare ve servant of isiloon buglanabilen moblar değiller. İkisinin de bir magic bir de fiziksel saldırı yetenekleri var. Kötüye kullanıldığını gördük ve magic saldırı özelliklerini kapattık. GB ile ilgili bu kadar eleştiri yapıp hatta bizi bile suçlayıp buna neden takıldınız bu kadar anlamıyorum. Destruction, Dark Mare, Servant of Isiloon, CZ Cardinals, CZ Beast ya da herhangi bir slottaki günlük kasılabilecek miktarları kıyasladığınızda destructionun amelelik olduğu direk ortaya çıkıyor. Düzelteyim; bir parçadan 4.5m değil net 3.98m alırsınız (500k yapım parası). Bunun için 7 tane talisman of destruction, 15 tane iron bar kasmalısınız. Aynı sürede başka yerde daha fazlasını çok daha rahat bir şekilde kasabilirsiniz. Üstelik yeni farm slotları da eklediğimiz için ve çok çok daha önemlisi "BUG" olarak anılmaması için kapatma gereği duyduk ve kapattık. Anvili buglayamazsınız, PROKO'nun anvilini yanlışlıkla bile açamazsınız, açtınız diyelim item basamazsınız, bastınız diyelim item geçmez, geçti diyelim; inventory kapatıp açtığınızda item eski şeklinde yani basılmamış şeklinde inventorynizde duruyor olur. Kim nasıl bugluyor bilmiyorum ama videosunu çekip bana özelden linkini atın, bu cahil kardeşinizin eksiği varsa sayenizde tamamlanmış olsun (ki kesinlikle samimiyim bu cümlemde, belki ben cahilimdir).

Polemik olmasını, tartışmanın amacından sapmasını biz de istemeyiz tabii ki. Tabii ki biz de saygı çerçevesinde olmasını isteriz her türlü tartışmanın. Mesela yukarıda yazılanları burayı hiç bilmeyen birisine okutsak "Server hileden geçilmiyormuş **" der. Ya da "Olm çok ilgisizmiş la bunlar **" der. Bir başka deyişle "Mal mı olm buranın GM'leri niye hiç adamlarla ilgilenmiyorlar **" der. "Olm çok bug varmış serverda iki günde gb nin ana*** s*kmişler baksana gidilmez bu servera" gibi bir cümle de kurabilir. Kaldı ki burası herkese açık bir forum ve herkes tarafından görülebiliyor. Biz yine de, serveri bu kadar kötülemenize rağmen bir yol bulur saygı duyarız.

Mesela şuanda saat sabaha karşı 05:58 ve halen daha forumdaki facebooktaki discorddaki oyun içindeki sorularla ilgileniyoruz. Yanlış anlaşılmasın bundan gocunmuyorum, yeter ki size düzgün bir oyun deneyimi sunalım, yeter ki tek bir oyuncumuz kendisini değersiz hissetmesin, yeter ki tek bir oyuncumuz kendisini yalnız hissetmesin. Çok samimiyim, bunun karşılığında bir tebrik ya da plaket de beklemiyorum. Ama beyler; biraz önce yukarıda 2 cümlede harcadığınız, zan altında bıraktığınız bu insanlara SAYGI duymak zorundasınız.

Detaylı açıklamalar için teşekkürler. Lakin bu konuyu açarken beklentimiz şikayette bulunduğumuz şeye karşılık sözlü yada yazılı cevap verilmesi değil birşeyleri düzeltmek adına yönetimin aksiyon almasıdır. Hee zan altında kalmış olduğunuzu düşündüğünüz noktada cevap verip açıklama yapmanız gayet normal ama bu yukarıda yazılanlar da birebir yaşanan şeylerdir. Verilen cevaplara karşı bu şöyle bu böyle demeyi gereksiz buluyorum çünkü zaten ben en başta yaşadıklarımı ve gördüklerimi açık bir şekilde dile getirdim. Kendi gözümle gördüğüm şeylere yönelik eleştirilerime verilen cevaplar gördüğüm ve yaşadığım şeyleri değiştirmeyecek, oyun keyfini geri getirmeyecek ve gereksiz polemik çıkaracak düşüncesindeyim.

Sonuç olarak şuan karşılıklı konuşulmuş ve şikayetlere karşı savunma yapılmış oldu, tamamdır. Ama umarım aksiyona geçerek düzeltilmesi gereken şeyler de düzelir. Çünkü yönetimden asıl beklediğimiz cevap budur, aksiyon alınması

Edited by YucukluSumurta
wording
  • Like 1

2 hours ago, YucukluSumurta said:

Hee zan altında kalmış olduğunuzu düşündüğünüz noktada cevap verip açıklama yapmanız gayet normal ama bu yukarıda yazılanlar da birebir yaşanan şeylerdir.

Fikirlerinize, açıklamalarınıza önem verip gelip burada 2 - 3 satır bir şey yazdığımız için zan altında mı oluyoruz artık? :) 

Thanos gene herzaman ki gibi kendi öz duruşunu koruyarak güzel bir yazı yazmış. Karakter Olarak Kendisini göstermiş ve O her zaman var olan saygısını da. keşke var olan her GM Thanos gibi olabilse. bu güzel tavrından dolayı öncelik ile sana teşekkürlerimi iletirim.

öncelik ile en büyük beklentimiz yorum cevap yerine aksiyon alınması. hataya hata denilip düzenlemeleri yapılması. gerekir ise özür vs. sonuç savunmak yerine çözüm odaklı olunması sadece ben biz değil eminim ki tüm oynayanların beklentisidir. bizim de söylerken yazarken konuşurken hatalarımız olabilir. rehavet e kapılma durumumuz olabilir. sonuç olarak bizler gününden belli bir kaç saat ayırıp buraya stres atmaya gelen insanlarız. stres yüklenmek isteyen değil.bu yünden hatalarımız yanlışlarımız oldu veya olur ise tüm ekip arkadaşlarım adına sizlerden özür dilerim. gönül isterdi ki bu şekill de yorumlar ile gündem e gelmemek. veya herhangi bir tartışma konusu yaratmamak. şahsen ben oynadığım yerin kötülüğünü değil iyiliğini isterim. çünki emeklerim var.

şimdi rehavet ve hatalar veya hatalı konuşmalar diyelim. benim ekibimden şu an a kadar 3 kişi oyunu bıraktı. bırakanların da sebebi yazdığımız yorumlardan belli olacaktır ki açıklama sebebi duymuyorum. bizim bahsetmeye çalıştığımız veya üzüldüğümüz konulardır bunlar. bura da bir mağduriyet var ve bu mağduriyetlerin giderilmesi gerekli. şimdi belki ben oyunu bırakan 3 ekip arkadaşım yerine yeni ekip arkadaşları bulacağım. belki de bulamayacağım veya onlar kadar iyi oynayan ekip arkadaşları bulamayacağım için oyunu bırakacağım. kimse keyfinden zevkinden uzaklaşmak istemez. kimse yemek yediği kaba ... yapmak istemez. biz bu gün bu yorumu, yazıyı attı isek bunun amacı kötülemek veya yola taş koymak değil. canımız yandığı için üzüldüğümüz için bir haykırış veya sesleniştir. bu mağduriyetin bilinmesini ve bu mağduriyet e göre cevap verilmesini dikkat e alınmasını tüm ekibim adına ve bize katılanlar adına rica ederiz.

en başta da söylediğimiz gibi, amacımız polemik yaratmak veya birilerini birşeyleri kötülemek değil. hata, yanlış olarak gördüklerimizi dile getirmektir. ve kendi mağduriyetimizi dile getirmek.

sonuç olarak bu server ortalama 5 yıllık bir deneyim e sahip.ama hata insan a özgü birşeydir.ricamız daha ince dikkat edilmesi, biz veya bizden sonra kimsenin mağdur edilmemesi, oyun keyfinin stres e dönüştürülmemesi, daha anlayışlı, daha içe dönük, daha çözüm odaklı olarak bazı şeylerin düzeltilmesini rica etmektir.

azınlık bireyler var olmadan büyük topluluklar kurulmaz. büyük topluluklar olmadan da güç var olmaz.

tekrar olarak yazılarımız da veya yorumlarımız da herhangi bir hata yanlış anlaşılma, rehavet e kapılmaktan dolayı oluşan bir ters cümle var ise ekibim adına özürlerimi iletirim ve aynı saygı boyutunu okuyan ve cevap vermek isteyen tüm insanlardan rica ederim.

Saygılarım ile,

Marmara_Kazım.

12 minutes ago, pvpleader520 said:

Thanos gene herzaman ki gibi kendi öz duruşunu koruyarak güzel bir yazı yazmış. Karakter Olarak Kendisini göstermiş ve O her zaman var olan saygısını da. keşke var olan her GM Thanos gibi olabilse. bu güzel tavrından dolayı öncelik ile sana teşekkürlerimi iletirim.

öncelik ile en büyük beklentimiz yorum cevap yerine aksiyon alınması. hataya hata denilip düzenlemeleri yapılması. gerekir ise özür vs. sonuç savunmak yerine çözüm odaklı olunması sadece ben biz değil eminim ki tüm oynayanların beklentisidir. bizim de söylerken yazarken konuşurken hatalarımız olabilir. rehavet e kapılma durumumuz olabilir. sonuç olarak bizler gününden belli bir kaç saat ayırıp buraya stres atmaya gelen insanlarız. stres yüklenmek isteyen değil.bu yünden hatalarımız yanlışlarımız oldu veya olur ise tüm ekip arkadaşlarım adına sizlerden özür dilerim. gönül isterdi ki bu şekill de yorumlar ile gündem e gelmemek. veya herhangi bir tartışma konusu yaratmamak. şahsen ben oynadığım yerin kötülüğünü değil iyiliğini isterim. çünki emeklerim var.

şimdi rehavet ve hatalar veya hatalı konuşmalar diyelim. benim ekibimden şu an a kadar 3 kişi oyunu bıraktı. bırakanların da sebebi yazdığımız yorumlardan belli olacaktır ki açıklama sebebi duymuyorum. bizim bahsetmeye çalıştığımız veya üzüldüğümüz konulardır bunlar. bura da bir mağduriyet var ve bu mağduriyetlerin giderilmesi gerekli. şimdi belki ben oyunu bırakan 3 ekip arkadaşım yerine yeni ekip arkadaşları bulacağım. belki de bulamayacağım veya onlar kadar iyi oynayan ekip arkadaşları bulamayacağım için oyunu bırakacağım. kimse keyfinden zevkinden uzaklaşmak istemez. kimse yemek yediği kaba ... yapmak istemez. biz bu gün bu yorumu, yazıyı attı isek bunun amacı kötülemek veya yola taş koymak değil. canımız yandığı için üzüldüğümüz için bir haykırış veya sesleniştir. bu mağduriyetin bilinmesini ve bu mağduriyet e göre cevap verilmesini dikkat e alınmasını tüm ekibim adına ve bize katılanlar adına rica ederiz.

en başta da söylediğimiz gibi, amacımız polemik yaratmak veya birilerini birşeyleri kötülemek değil. hata, yanlış olarak gördüklerimizi dile getirmektir. ve kendi mağduriyetimizi dile getirmek.

sonuç olarak bu server ortalama 5 yıllık bir deneyim e sahip.ama hata insan a özgü birşeydir.ricamız daha ince dikkat edilmesi, biz veya bizden sonra kimsenin mağdur edilmemesi, oyun keyfinin stres e dönüştürülmemesi, daha anlayışlı, daha içe dönük, daha çözüm odaklı olarak bazı şeylerin düzeltilmesini rica etmektir.

azınlık bireyler var olmadan büyük topluluklar kurulmaz. büyük topluluklar olmadan da güç var olmaz.

tekrar olarak yazılarımız da veya yorumlarımız da herhangi bir hata yanlış anlaşılma, rehavet e kapılmaktan dolayı oluşan bir ters cümle var ise ekibim adına özürlerimi iletirim ve aynı saygı boyutunu okuyan ve cevap vermek isteyen tüm insanlardan rica ederim.

Saygılarım ile,

Marmara_Kazım.

Patch geldiği günden beri yapılan değişiklikler üzerine saatlerce çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Yani senin tabirinle söyleyeyim, aksiyon alınmış durumda ve en kısa zamanda bunun sonucunu güncelleme paketi ile duyuracağız, bilgine.

Yazığınız yazının ne kadar komik olduğunun farkında mısınız acaba? Marmara clanının pk atan 8 üyesinin bütün itemlerini gb'ye çevirsek benim partimde ki bir asasa veya warriora ulaşması imkansız. Halen meteor 1k ve üzerinde vurmakta novanız aynı anda düştüğü anda çoğu partiyi yatırabilecek güçtesiniz. Okçu hasarı az deniyor, gündüzleri tek başıma farm atarken ezikleri dahi kesemiyorum vuruş hızı yüzünden ancak akşamları cr'de 6 okçu olduğumuz zaman önümüzde durabilen 1 tane bile parti olmuyor. Okçuların gücü bir arada olduklarında, magelerin gücü aynı anda nova düşürebildiklerinde olur. 

Şuan bu server için yapılacak en doğru hareket gmlerin 1 saat vakit ayırıp internet siteleri üzerinden gb satan kişileri tespit ederek, ip hdd işlemci ne banı varsa atması. Professional ko bugüne kadar yapılmış en free2play serverdir böyle de kalmalı. gb satış işini sıkı tuttuğumuz sürece serverin huzurunu bozan tiplemelerin tamamından kurtuluruz.

• Haha 1

2 hours ago, fethipasa40 said:

Yazığınız yazının ne kadar komik olduğunun farkında mısınız acaba? Marmara clanının pk atan 8 üyesinin bütün itemlerini gb'ye çevirsek benim partimde ki bir asasa veya warriora ulaşması imkansız. Halen meteor 1k ve üzerinde vurmakta novanız aynı anda düştüğü anda çoğu partiyi yatırabilecek güçtesiniz. Okçu hasarı az deniyor, gündüzleri tek başıma farm atarken ezikleri dahi kesemiyorum vuruş hızı yüzünden ancak akşamları cr'de 6 okçu olduğumuz zaman önümüzde durabilen 1 tane bile parti olmuyor. Okçuların gücü bir arada olduklarında, magelerin gücü aynı anda nova düşürebildiklerinde olur. 

Şuan bu server için yapılacak en doğru hareket gmlerin 1 saat vakit ayırıp internet siteleri üzerinden gb satan kişileri tespit ederek, ip hdd işlemci ne banı varsa atması. Professional ko bugüne kadar yapılmış en free2play serverdir böyle de kalmalı. gb satış işini sıkı tuttuğumuz sürece serverin huzurunu bozan tiplemelerin tamamından kurtuluruz.

Dostum Sanırım Sen Ya Konuyu Tam Olarak Anlamadın Ya da Yanlış Konu Altına Yorum Yazdın. Konu Mage Mele İtem Tartması Felan Değil. Senin Aykırı Olarak Yorumladığın Olay Kinght Online nın Doğası. Senin Bir Karakterinin de Benim Takımımın Hepsini Satın Alması da Değil. Olay Zaten Bu Boyutlara Taşınır İse Sen İşin Maddi Boyutuna Girmiş Ve Tamamı İle Saçmalamış Olursun ki Bu İşin Yıllardır Var Olan Doğası Budur. 
Mesela Sen Boss Kesebilirsin Çoğu Yerde Farm Yapabilirsin Job unun Özellikleri Gereği Ama Mage Bunu Yapamaz Doğası Gereği. Bizim Bir Party Atak Yaptığımız Yaratıktan Sen Tek Başına Drop Bile Alabilirsin Karakterinin Yapılış Amacı Gereği Ama Mage Oyunu Sadece Stratreji Ve Oyun Okumaya Dayalıdır Yaratılışı Gereği. 

Sen Akıllı Ve Bilgili Bir İnsansın Aslın da. Bu Açıklamayı Yapmama Gerek Dahi Yok Ve Tekrar Söylediğim Gibi Neden Böyle Bir Yorum Yaptığını Tam Olarak Anlayamadım. 
Sanırım Şikayetlerin Hakkın da Forum da Yeni Bir Konu Açman Senin İçin Daha Sağlıklı Olacaktır. Çünki GB Satışı Hakkında ki Yorumun Gayet Mükemmel. Bunu Yaptığın Taktir de Objektif Olarak Okuyup Yorum Yapacağımın Sözünü Veririm. 
Umarım Kendimi Anlatabilmişimdir. İyi Oyunlar Dilerim Kardeşim Sağlık İle Kal. 

2 hours ago, Majesty said:

Patch geldiği günden beri yapılan değişiklikler üzerine saatlerce çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Yani senin tabirinle söyleyeyim, aksiyon alınmış durumda ve en kısa zamanda bunun sonucunu güncelleme paketi ile duyuracağız, bilgine.

Sizleri de Anlıyorum Uğraşıyorsunuz İşiniz Gereği Bazen Sabahlara Kadar Yoruluyorsunuz. Bulunduğunuz Konum Ve Sizlerin Makamına Olan Saygım,Yaklaşımım Karşılığın da Birazdaha Ricalı Ve Güzel Konuşabilirseniz Hizmet Verdiğiniz Bir Kişi Olarak Daha Mutlu Olacağım.

Kolay Gelsin. Başarılar Diliyorum. 

4 hours ago, fethipasa40 said:

ya sen ne kadar boş konuşuyormuşun öyle mage ne yapacak arkadaşım söyle bakalım mage ne item dizsin melee itemi kadar para harcasın complete set 7 mi yapalım ? yapalım dual rom mu takalım(mp aoe çalışmıyor fr veya gr tarzı damageside yok yani çöp) ne yapalım söyle ? mage meteor 1k vuruyormuşda şuymuşda buymuş öldürün mage jobunu bunun gibi salaklar gitsin atros riote kovalasın ne uğraştırdınız be yeter kesen melee mageyi 100 kere kesiyor ama senin gibi asalaklar yok meteor 1k vuruyormuşda diye ağlıyor niye 6k küsür hpde 6 mageye yatan adam net salaktır tıpkı senin gibi ağlamaya yer arar. buralardan ağlancağına kalk git priestine kol nakli yaptır kimsin neyin nesisin kimin fesisin bilmiyorum ama bu yazdıklarına en ince cevap bu olur yaptın yaptın ne item yaptın dual rocun 60 gb raptorun olsa 8 100 gb we lerin olsa dual 50 gb 30 da şellerine çek en babası 240 gb lik çarsın neyin havasındasın ? woe 7 40-50 gbydi yaptığımızda takabileceğimiz erning ve ring oyunda yok şuan çıksın şunları kullanabilirsin desin oyun yönetimi 200 gbyi dökeyim mage diziyim bunu kimse diyemiyor ki sonra senin gibi andavallar yok şu mage timi toplasan bi asasımdaki item etmez şu bu diye havlıyor kuru gürültü yapma atros riotelerle kucaklaşmana az kaldı zaten ya doğruları konuş yada konuşma

Edited by WinChenzo
  • Thanks 1
  • Haha 1

Yukarıda yazan da insan wincenzo da insan hayat ne kadar garip.. Kardeş o zaman istekleriniz o yönde olsun, 1 jobun kıyafetleri npc de satılırken diğer jobun kıyafetleri için en uğraştırıcı slotlarda biz neden farm atıyoruz diyelim. Bu oyunu yapan adamlar bu mageler için de shell yapmış, rom yapmış mage earning yapmış bu itemler neden çalışmıyor yönetici bey anlat diyelim.. Serverda günler ilerledikçe mage teamların işi gittikte zorlaşacak, çoğu clan resistans veren itemlerini fazla fazla yaptı. gelen exp itemler ile zaten ataklar artmıştı ki damage güncellemesi ile (bence asas ve bp gayet yerinde, warriorlar bi tık fazla) iyice yükseldi ve itemsiz kişiler tek yemeye başladı.

Oyunun şuan ki sistemine baktığımızda ben şunu görüyorum ve gayet mantıklı geliyor. Arkadaş sen Professionalko'ya başladığında 1 hafta boyunca masterınla ve ve 7 high class setin ile uğraşırsın bu itemlere serverda herkes rahat rahat ulaşır. Pk'ya çıkmak için benim serverimde anti def itemler oldukça önemli bunları da troll ve harpyden rahatlıkla farmlar, talianı da rahatlıkla yapar 1 defa dagger talia bulursan sonsuza kadar tamir edip takır takır kullanırsın. 1 hafta bunlar ile uğraştıktan sonra ftden ve bowldan üst düzey itemlerini tamamlar aktif süresi fazla bir oyuncu isen 1 ayın sonunda bu serverda ki en baba çarlardan birine sahip olabilirsin diyor, hem şuan ki droplar hem şu anki ortam bunları rahat rahat sağlıyor. Adamlar foruma laf yetiştirmekten oyuna bakamıyorlardır büyük ihtimalle. 

9 hours ago, fethipasa40 said:

Yukarıda yazan da insan wincenzo da insan hayat ne kadar garip.. Kardeş o zaman istekleriniz o yönde olsun, 1 jobun kıyafetleri npc de satılırken diğer jobun kıyafetleri için en uğraştırıcı slotlarda biz neden farm atıyoruz diyelim. Bu oyunu yapan adamlar bu mageler için de shell yapmış, rom yapmış mage earning yapmış bu itemler neden çalışmıyor yönetici bey anlat diyelim.. Serverda günler ilerledikçe mage teamların işi gittikte zorlaşacak, çoğu clan resistans veren itemlerini fazla fazla yaptı. gelen exp itemler ile zaten ataklar artmıştı ki damage güncellemesi ile (bence asas ve bp gayet yerinde, warriorlar bi tık fazla) iyice yükseldi ve itemsiz kişiler tek yemeye başladı.

Oyunun şuan ki sistemine baktığımızda ben şunu görüyorum ve gayet mantıklı geliyor. Arkadaş sen Professionalko'ya başladığında 1 hafta boyunca masterınla ve ve 7 high class setin ile uğraşırsın bu itemlere serverda herkes rahat rahat ulaşır. Pk'ya çıkmak için benim serverimde anti def itemler oldukça önemli bunları da troll ve harpyden rahatlıkla farmlar, talianı da rahatlıkla yapar 1 defa dagger talia bulursan sonsuza kadar tamir edip takır takır kullanırsın. 1 hafta bunlar ile uğraştıktan sonra ftden ve bowldan üst düzey itemlerini tamamlar aktif süresi fazla bir oyuncu isen 1 ayın sonunda bu serverda ki en baba çarlardan birine sahip olabilirsin diyor, hem şuan ki droplar hem şu anki ortam bunları rahat rahat sağlıyor. Adamlar foruma laf yetiştirmekten oyuna bakamıyorlardır büyük ihtimalle. 

aga ne anlattığını anlamadım ama yanlış anlamazsan öncelikle insan lafını aynen sana iade ediyorum o yorumu yazan winchenzoda insan sen ve senin gibi embesillerde insan.burda 1 hafta online ol herşeyini yaparsın shellin en babası +7si tezgahta 7-8 gb olsun göğüslük kafalık pad 30 gb diyelim saatte 1.5 gb kasıyorsun cardinalde 30/1,5 yani 1 gün içerisinde full shellini ayarlarsın. ben sana şunu diyim 1.5 haftada full çar dizersin hayatında ya emek serwerda oynamadın yada yaptıkların gözünde büyüyor . melee takı yapmışda şuymuşda buymuş melee item yaparken mage yatıyor mu? ftneck belt yaptı alabileceği en büyük staf ne damage olarak woe mı aldı woodla vuran adam woesini taktı daha ne yapsın oyunda başka bir staf varda adam mı almıyor . senin hben neyse adamın woeside o . bunun ucuz olmasının sebebi sadece swde 20 woe takmak isteyen adam vardı 200 hb takmak isteyen adam vardır başka sebebi yok. hadi mageye damageyi haklı ve yerinde buluyorsun 7 chitin set 7 quest dual rom sse+ce ft neck ft belt wing of baba takan priest arkadaşıma 1400 vurdu wariour buda mı normal ? buda mı yatmış mage gibi item dizmemiş ondan mı damage yiyiyor? arkdaşım asas benim mp mageme spiek ile 500 vurduğunda gmlere pm atıp asası biraz daha öldüründe içimize des atan kalmasın diyerek dalga geçmiştim. evet damagelere biraz el atmaları şarttı ama bunlar işin ucunu kaçırdı şuanki damageler asla normal ve kabul edilebilir değil adam zaten 8 raptor takıyordu exci geldi 2 atack fazla oldu ne değişir 1k vurucağına 1500mü vurucak ne düşünüyorsunuz nasıl hissediyorsunuz bilmiyorum ama bu damage ayarıyla burası yakında atros riote swsine döner herkes dürüst olsun.

Edited by WinChenzo