Jump to content

Server Wipe ? Cast Your Vote  

106 members have voted

1. 1. Do you want a full server wipe ?

• Yes
    • No (you MUST post the name of your main char. below, in order for your vote to be counted)

This poll is closed to new votes

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 09/14/2020 at 06:00 PM

Recommended Posts

If u enjoy so much fighting 8vs8, im sure u'd love 8 pts vs 8 pts. 

After all, wipes are just natural circle of life in private servers. They last what they last and eventually the wipe is a must. And in my eyes, the wipe is necessary now.

I had a great time in this server and might give it a shot if wipe takes place. I met alot of great ppl and some of them became my friends outside of KO.

Miss you guyz

-k3bab

Edited by k3bab
  • Like 1
  • Thanks 1

Nikos,iki  gün öncesine kadar sunucuyla ilgili bir değişim olmayacağını söylemişti. Biz yeni yama notlarını beklerken sunucunun resetlenmesi gündeme geldi. Sanırım bilinçsiz olarak yaptığı visual bug hatasını düzeltemediği için böyle bir çözüm önerisi sundu. Aslında  anket yapmasına gerek yoktu. Çünkü ankete katılan aktif olmayan oyuncuların 'evet sunucu devam etsin ' diyerek oy vermesi beklenemez.  Zaten 1 sene boyunca defalarca sunucu resetlensin diye  konular açılmıştı. Aktif olan 50  oyuncuya  panel üzerinden anket açıp ilk onların görüşü sorulabilirdi. Çünkü oynayanların yaş grubu, oyun tarzı, oyun anlayışı,  birbirinden farklıydı. Aniden aldığı bu kararın tamamen visual-bugdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yeni açılacak sunucuda herkese bol şans diliyorum.

• Administrators
15 minutes ago, Yavsak said:

Nikos,iki  gün öncesine kadar sunucuyla ilgili bir değişim olmayacağını söylemişti. Biz yeni yama notlarını beklerken sunucunun resetlenmesi gündeme geldi. Sanırım bilinçsiz olarak yaptığı visual bug hatasını düzeltemediği için böyle bir çözüm önerisi sundu. Aslında  anket yapmasına gerek yoktu. Çünkü ankete katılan aktif olmayan oyuncuların 'evet sunucu devam etsin ' diyerek oy vermesi beklenemez.  Zaten 1 sene boyunca defalarca sunucu resetlensin diye  konular açılmıştı. Aktif olan 50  oyuncuya  panel üzerinden anket açıp ilk onların görüşü sorulabilirdi. Çünkü oynayanların yaş grubu, oyun tarzı, oyun anlayışı,  birbirinden farklıydı. Aniden aldığı bu kararın tamamen visual-bugdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yeni açılacak sunucuda herkese bol şans diliyorum.

Not sure why you think that this is an issue. I could send you a special patch if that really bothers you.

1 minute ago, Yavsak said:

Yanlış düşünüyorsun. Eğer yaşın bahsettiğin o grubun içindeyse anlayacağını umuyorum, "Ctrl+Z" diye bir şey var. İlk olarak o visual bug değil, slide bug. Aslında bug da değil de, hadi bug diyelim. İkincisi, eski halinde aynı durum moblar için geçerliydi, şimdi moblar sabit oyuncularda var. Eski haline getirmek için de sadece 1 dosya değişmesi yeterli (o dosya da zaten bizde mevcut).

Şimdi zor olan kısma geçiyorum. Zor olan onu değiştirmek değil; sorunun kaynağını bulabilmek için günde yaklaşık 17-18 saat bilgisayar karşısında vakit geçirip, bulduktan sonra düzenlemek için yine günlük 17-18 saat harcayıp, sizlere daha iyisini sunmaya çalışıp, emek verip; birinin çıkıp hiçbir kanıtı, elle tutulur bir iddiası olmadan "Sanırım bilinçsiz olarak yaptığı visual bug hatasını düzeltemediği için ..." gibi bir cümle ile itham edilmek. Ha bana küfür etmişsin, ha bu cümleyi kurmuşsun ikisi de aynı şey benim nazarımda.

Yes please. ProKO is a well known server, nikos has been here for a long time for the players to know that he wouldn't ditch the server after 2 or 3 weeks like some guys mentioned in above posts. Nikos has done a great job with the updates, I think I last played on 2017~2018 and since that time I've really seen A LOT of changes.

Good job nikos and looking forward to play again in ProKO. 

• Thanks 1

10 minutes ago, GM_Thanos said:

Yanlış düşünüyorsun. Eğer yaşın bahsettiğin o grubun içindeyse anlayacağını umuyorum, "Ctrl+Z" diye bir şey var. İlk olarak o visual bug değil, slide bug. Aslında bug da değil de, hadi bug diyelim. İkincisi, eski halinde aynı durum moblar için geçerliydi, şimdi moblar sabit oyuncularda var. Eski haline getirmek için de sadece 1 dosya değişmesi yeterli (o dosya da zaten bizde mevcut).

Şimdi zor olan kısma geçiyorum. Zor olan onu değiştirmek değil; sorunun kaynağını bulabilmek için günde yaklaşık 17-18 saat bilgisayar karşısında vakit geçirip, bulduktan sonra düzenlemek için yine günlük 17-18 saat harcayıp, sizlere daha iyisini sunmaya çalışıp, emek verip; birinin çıkıp hiçbir kanıtı, elle tutulur bir iddiası olmadan "Sanırım bilinçsiz olarak yaptığı visual bug hatasını düzeltemediği için ..." gibi bir cümle ile itham edilmek. Ha bana küfür etmişsin, ha bu cümleyi kurmuşsun ikisi de aynı şey benim nazarımda.

Daha önceki zamanlarda  yama notlarında bir hata bir eksiklik olduğunda aynı gün o hatanın düzeltilmesi için yeni yama notları yayınlanırdı. Bu visual bug 1 aydan fazla bir süredir var.Ve düzeltilmesi için hiç bir girişimde bulunulmadı. Zaten  kesin bir dille yazılmış bir cümle değil. 'Sanırım' yazarak ucunu açık bıraktım. Amaç tartışma yaratmak değil sadece olaya farklı yönüyle bakıyorum. Yukarıda yazdığım gibi  visual bug düzeltilecek diye beklerken sunucu sıfırlanma anketiyle karşılaştık. Sunucu sıfırlanmadan önce visual bugun olmadığını görmek isterdim açıkçası.

23 minutes ago, nikos32 said:

Bunun neden bir sorun olduğunu düşündüğünden emin değilim. Seni gerçekten rahatsız ediyorsa, sana özel bir yama gönderebilirim.

I think this is a big problem as it causes controversy and slander among the players. However, it doesn't matter after this time. We left the game with 15 people, there won't be many people voting 'no' :)

• Sad 4

Before I left the server I didn't sell my items, I gave them all to Drown.

I had a really good items for that time and I could have kept on playing, but I just got bored... and who could blame me?
Logging in a few times a day only to see an empty CZ is terrible... and even when there were a few people in cz, it wasnt enough cos there were always balance issues so you had to pray to the rivals to call more people so we can at least have some PK...

There were times in this server where I logged in and there was PK non-stop, and it was like that for a while!
It's time to make it happen again with a wipe!

• Like 2

I said yes. Even the possibility of this wipe turned the server into a ghost.

If there is no wipe result after this time, the server will be worse than before.

Even if I joined Exclusive with regret, it could be thrown 1pt vs 1pt after 7 pm with TR time before the possibility of wipe.

Currently, 1p v 1atros is possible. 

Gladiator said no and stopped going online. I think the he is secretly waiting for  to wipe.

Hadi hayırlısı.

• Thanks 1
  • Haha 2

16 minutes ago, Darakor said:

I said yes. Even the possibility of this wipe turned the server into a ghost.

If there is no wipe result after this time, the server will be worse than before.

Even if I joined Exclusive with regret, it could be thrown 1pt vs 1pt after 7 pm with TR time before the possibility of wipe.

Currently, 1p v 1atros is possible. 

Gladiator said no and stopped going online. I think the he is secretly waiting for  to wipe.

Hadi hayırlısı.

😂😂😂😂

Edited by MsGrizzle

Bana göre sunucuyu sıfırlamak bir işe yaramayacak. Belki eski oyuncuların bir kısmını geri getirebilir, belki yeni oyuncularda getirebilir fakat mevcut durumdaki gibi devam edecekse uzun soluklu bir geri dönüş sağlamayacaktır.  Daha önceden de @GM_Thanos ile görüşüp sunucu içindeki görüşlerimi kendisine bildirmiştim. Rogue karakterinin risk oluşturmadığını bu sebeple sunucu da yoğun olarak sadece priest ve warrior karakterlerinin oynanıyor olmasını dile getirmiştim. Karakterler arasında dengesizlik mevcut ve elemental damage konusunda da eşitlenme gerektiğini düşünüyorum. Poison, fire veya diğer sınıflar arasında uçurumlar gibi farklar olmamalı bence. 

Ayrıca multiclient kullanımını sadece moradon için geçerli yapmanız gerekiyor, moradon dışında herhangi bir haritaya geçişine izin verilmemeli. Sunucu içerisinde adil olmayan bir oyun sistemi mevcut. Kendimiz de yapmış olsak bu adaletsizliğin sebebini sunucu kendi oluşturuyor. Drain atacak karakterler ile boss kesmek gibi veya boss kesen gruba lure atmak gibi veya saplantılı şekilde saati tutulup yapılan diğer şeyler gibi.
Bazılarımız öğrenci bazılarımız işinde gücünde olan insanlar elbetteki keyif almak için bu oyunu oynuyoruz. Eğer bu adaletsiz sistem çözülmeyecekse sunucuyu sıfırlamanın benim düşünceme göre herhangi bir anlamı bulunmuyor.

Bu bahsettiğim şeyler kendime ait olan düşüncelerimdir, hiç bir kimseyi hedef göstermek gibi bir niyetim olmadığı gibi sadece gözlemlerime dayanarak düşündüklerimi burada paylaşmamdan ibarettir. Suçlu veya suçsuz haklı veya haksız gibi bir arayış içerisinde değilim. 

Bu oylamanın sonucunda umarım herşey dilediğiniz gibi olur.

• Like 3
  • Thanks 3

On 9/8/2020 at 7:27 PM, O autos said:

https://imgur.com/a/cu98UMi

MyNameLily still believes that his accounts will save the server.. I'd bet he's preparing something with gladiator to keep the server
as it is for the 2 of them :D😧

If these votes will be taken into consideration...I don't know what to say really!...

P.S. Last thing he said was : "votes r coming"... I've missed it into my screenshot

This poor soul keeps bringing up my name? I have 10 accounts online? lol What is your point showing SS of other players? You're too upset you sold your items for $ and want a wipe so you can start again? Stop bringing up others when they want (NOTHING) to do with people like you. Twice you called me out man go talk some place else ain't got time to waste on little shits like you. By the way not that it matters to you I have no problem with wipe at all. It might turn out to be good or just really bad which is why i voted no. I forgot why I'm even wasting my time on you. Hope to not cya

Edited by GLaDiaToR888
  • Haha 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...