Jump to content

[TR] Hesap açarken dikkat edilmesi gereken noktalar

Recommended Posts

Username / Kullanıcı Adı

Kullanıcı adınızın ve şifrenizin başkaca serverlarda kullandığınız kullanıcı adı/şifre olmamasına dikkat ediniz. Başka sunucularda kullanmış olduğunuz kullanıcı adı ve şifreleriniz o sunucuların yöneticilerinin ellerinde olduğunu unutmayın.

Password / Şifre

Yukarıda bahsetmiş olduğum şeyler burada da geçerli olduğu için tahmin edilmesi zor ve daha önce hiç kullanmadığınız bir şifre olmasına dikkat ediniz. Oluşturduğunuz şifreler 10 - 12 karakter (eksik /fazla olmamalı) uzunluğunda olmalı ve mutlaka 1 adet harf (küçük veya büyük), 1 adet rakam, ve 1 adet parantez içerisindeki özel karakterlerden (!, @, #, $, %, ^, *) içermeli. İleride şifrenizi değiştirmek isterseniz bu işlemi Kullanıcı Paneli üzerinden Security ID'nizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

E-mail Address / Elektronik Posta

Geçerli bir e-posta kullanmaya özen gösterelim. Kayıt olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresinizin gelecekte değiştirilemeyeceğini tekrardan hatırlatmak isteriz. Ayrıca, herhangi bir bilginizi unutmanız durumunda; bilgilerinizin bu girmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderileceğini unutmayın. Dolayısıyla kesinlikle geçerli ve kullandığınız bir e-mail adresi giriniz.

Seal Serial Number / Eşya Kilit Şifresi

Oluşturacak olduğunuz 8 haneli rakamsal kod ile oyun içindeki eşyalarınızı dilediğiniz gibi kilitleyebilir veya istediğiniz eşyanın kilidini kaldırabilirsiniz. Tahmin edilmesi zor bir şifre kullanmaya dikkat ediniz.

Security ID / Güvenlik Kodu

Güvenlik şifreleri 4 haneli rakamsal kodlardan oluşmaktadır ve bu kodlar oyun hesabınızın şifresini değiştirmenize, oyun içi erişim sağlamaya/engellemeye ve karakterinizi silmenize yarar.

Tickbox / Onay Kutusu

Kullanım şartlarını okuyup kabul ettiğinizi bildirmek ve hesap oluşturmak için mutlaka işaretleyiniz.

Register Button / Kayıt Butonu

Bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra hesap oluşturmanız için gereken son adım. Tüm bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra bu butona basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İyi Oyunlar

Türk oyuncularımıza yardımcı olmak için sadece en önemli noktalara değinilmiştir. Panel üzerindeki tam metin daha sonra eklenecektir.

• Like 2
  • Thanks 1

Hocam her şey gayet açık ve net aslında. Öncelikle şifrenizin 10-12 karakter uzunluğu arasında olmasına dikkat edin. Ne daha az ne daha çok. ve Şifreniz mutlaka 1 harf , 1 rakam ve 1 adet özel karakterden oluşmalı. Bu özel karakterler ! @ # $ % ^ * bunların dışında özel karakter kullanmayınız. 

İyi oyunlar

• 5 months later...
25 minutes ago, masterkan1 said:

çok uğraşmışsınız gerçekten sildim oynamıyorum bu nasıl bir kayıt sistemidir arkadaş. iyi çalışmalar size.

Yukarıda yazan adımları takip ettiğin zaman rahat bir şekilde hesap açabilirsin. Güvenlik zaaflarını engellemek adına bu yola başvurduk yıllar öncesinde. Yaşadığın sorun nedir yardımcı olabilirim. 

• 10 months later...

Username / Kullanıcı Adı

Kullanıcı adınızın ve şifrenizin başkaca serverlarda kullandığınız kullanıcı adı/şifre olmamasına dikkat ediniz. Başka sunucularda kullanmış olduğunuz kullanıcı adı ve şifreleriniz o sunucuların yöneticilerinin ellerinde olduğunu unutmayın.

Password / Şifre

Yukarıda bahsetmiş olduğum şeyler burada da geçerli olduğu için tahmin edilmesi zor ve daha önce hiç kullanmadığınız bir şifre olmasına dikkat ediniz. Oluşturduğunuz şifreler 10 - 12 karakter (eksik /fazla olmamalı) uzunluğunda olmalı ve mutlaka 1 adet harf (küçük veya büyük), 1 adet rakam, ve 1 adet parantez içerisindeki özel karakterlerden (!, @, #, $, %, ^, *) içermeli. İleride şifrenizi değiştirmek isterseniz bu işlemi Kullanıcı Paneli üzerinden Security ID'nizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

E-mail Address / Elektronik Posta

Geçerli bir e-posta kullanmaya özen gösterelim. Kayıt olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresinizin gelecekte değiştirilemeyeceğini tekrardan hatırlatmak isteriz. Ayrıca, herhangi bir bilginizi unutmanız durumunda; bilgilerinizin bu girmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderileceğini unutmayın. Dolayısıyla kesinlikle geçerli ve kullandığınız bir e-mail adresi giriniz.

Seal Serial Number / Eşya Kilit Şifresi

Oluşturacak olduğunuz 8 haneli rakamsal kod ile oyun içindeki eşyalarınızı dilediğiniz gibi kilitleyebilir veya istediğiniz eşyanın kilidini kaldırabilirsiniz. Tahmin edilmesi zor bir şifre kullanmaya dikkat ediniz.

Security ID / Güvenlik Kodu

Güvenlik şifreleri 4 haneli rakamsal kodlardan oluşmaktadır ve bu kodlar oyun hesabınızın şifresini değiştirmenize, oyun içi erişim sağlamaya/engellemeye ve karakterinizi silmenize yarar.

Tickbox / Onay Kutusu

Kullanım şartlarını okuyup kabul ettiğinizi bildirmek ve hesap oluşturmak için mutlaka işaretleyiniz.

Register Button / Kayıt Butonu

Bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra hesap oluşturmanız için gereken son adım. Tüm bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra bu butona basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İyi Oyunlar

Türk oyuncularımıza yardımcı olmak için sadece en önemli noktalara değinilmiştir. Panel üzerindeki tam metin daha sonra eklenecektir.

• Like 1

• 2 months later...
7 minutes ago, metojen said:

hayatımda böyle saçmalık görmedim tam yarım saat şu aptal sisteme kayıt olmaya harcadım böyle bir güvenlik düzeyi FBI'da yok şu saçmalığı en kısa sürede değiştirin herkes benim kadar sabırlı olmayabilir

Sistem gayet makul bir şekilde çalışıyor. Sunucu tekrar açıldığından beri 8000+ hesap oluşturulmuş durumda. Sakince adımları takip edersen halledersin.

• 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

bun bu serveri olarak yakınıyorum ama anlmadığım konuasların saçma sapan minör minör parazitli asasa str pri ile birlikte 1700 1700 makrosu vuruyorum ama tek bi mause makro ile araştırıyor bizim pt de pri var 1920 heall atıyor bizdeki herını kapatmıyor bu durum bir dengeyi bizde yok ediyor gelmeli çok yoksa fazla oyuncu bu güzel sunucuda kalmak zorunda kalıyor...

20 minutes ago, cücemagee said:

bun bu serveri olarak yakınıyorum ama anlmadığım konuasların saçma sapan minör minör parazitli asasa str pri ile birlikte 1700 1700 makrosu vuruyorum ama tek bi mause makro ile araştırıyor bizim pt de pri var 1920 heall atıyor bizdeki herını kapatmıyor bu durum bir dengeyi bizde yok ediyor gelmeli çok yoksa fazla oyuncu bu güzel sunucuda kalmak zorunda kalıyor...

Asaslar çok dengesiz kardeşim bu kadar güçlü olmasının bi anlamı yok ben 10 k heal ile can kapatamazken adamlar macro minör ile master yanarken kapatıyor 

29 minutes ago, cücemagee said:

Merhaba,

Bu yorumu uyku sersemi iken mi yaptınız anlamadım :) Neredeyse bütün cümlelerinizde kelimeleriniz olması gereken yerin dışında başka bir yerde gibi :)

On 7/20/2022 at 12:49 AM, SRCN said:

Asaslar çok dengesiz kardeşim bu kadar güçlü olmasının bi anlamı yok ben 10 k heal ile can kapatamazken adamlar macro minör ile master yanarken kapatıyor 

Bizce de priestler ve mageler çok dengesiz.

Mage'ler, biz hem staff oynuyoruz hem alan oynuyoruz, hasarlarımız çok düşük kaldı diyor. Hemen bir buff geliyor Mage'ler için ve 3 Mage'in 1er staff skilli ile çıkardığı damage 3,5k-4k. Çok yönlü bir karakter isteyip her şeyde iyi olsun gibi bir beklenti var ve buna müsamaha gösteriliyor.

Priest'lerin eli kesinlikle düşmüyor, çok çok itemsız olmadığı sürece asas olarak 1 spike ve 1 thrusta ölmeyen BP kendini fulleyip town atabiliyor. Biraz karakterin item seviyesi arttığında tek malice ile benim asas olarak 1 sayfa skill ile çıkartamadığım damage'İ vurabiliyor. İş int priestlere geldiğinde daha komik, itemları ortalama üstü, hatta kendi adıma iyi itemları olan bir asas karakterim var, 3 asas karus towndan bowlun ortasına kadar 1 priest kovaladığımızı biliyorum ve kesinlikle fail vermeden 10k heal attı 3 asasın vurmasına rağmen.

Yani demek istediğim, herkes kendi classı için ağlıyor, kimse kendi classının dengesiz derecede güçlü tarafına nerf gelsin istemiyor, dahası konusunu dahi açmıyor. Herkes oynamadığı classın güçlü özelliklerinden şikayetçi. Lütfen biraz daha objektif düşünün.